DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel
DarkRebel

CUPRA DarkRebel

 

KDYŽ O TOM MŮŽEME SNÍT, MŮŽEME TO I DOKÁZAT.

Je jednou z hlavních zásad, kterými se ve společnosti CUPRA řídíme. A na IAA 2023 opět rádi ukážeme všem automobilovým nadšencům splněný sen. Tentokrát však nejde ani tak o neobvyklé vozidlo, které představujeme: "náš nový, dvoumístný, plně elektrický shooting brake", ale jde hlavně o velkou myšlenku, která za ním stojí.

 

PROJEV ČIRÉ POSEDLOSTI.

Mnohé může začít vášní jednotlivce. Vášeň mnohých se stává hybnou sílou. Sportovní vůz vytvořený jednotlivcem je jedním z mnoha, bez ohledu na to, jak mimořádně ostré jsou jeho linie, jak provokativně estetické jsou jeho proporce či karoserie shooting brake. Vůz navržený kmenem se stává výrazem větším - jsou v něm zahrnuty sdílené touhy více 270 000 jednotlivců. Plně elektrický. CUPRA DARK REBEL. VYTVOŘENÝ Z POSEDLOSTI.

Položili jsme si otázku: Co se stane, když kmen CUPRA - složený z jednotlivých automobilových nadšenců, kteří milují závodění, rychlost, přímou akceleraci, výkon a nevídaný sportovní design - společně navrhne vozidlo? Tato otázka se stala snem. Realizace následovala prakticky vzápětí.

 

Z METAHYPE. DO ULIC. 

Netřeba dodávat, že jsme byli nadšeni, že více než 270 000 členů kmene CUPRA se k této myšlence přihlásilo jako spolutvůrci. Každá jejich virtuální hyperkonfigurace se promítla do návrhu CUPRA DarkRebel. Mimořádného, sofistikovaného, plně elektrického dvoumístného sportovního vozu, který chtějí vidět naživo. Pojem virtuální je jedna věc. Je ale možné návrh přenést do reality? Nebo není? Otázku, kterou si nikdy nepřestaneme klást. V Mnichově se můžete naživo podívat, jak na tuto otázku odpovídáme.

 

Spustit video

SEN O AUTĚ.

Klíčovým prvkem v designu studie CUPRA DarkRebel je osvětlení, které začíná již osvětleným logem. Osvětlení zdůrazňuje dialog mezi hmotným a nehmotným světem a ukazuje, jak může světlo podporovat barvy a materiály a přeměňovat transparentnost krystalicky čistých dílů do solidních, digitálně vybarvených skulptur. Radikálně ostrý vzhled přídě vozidla je zesílen ikonickým trojúhelníkovým motivem světelného designu vozů CUPRA, který se vynořuje z karoserie, a vdechuje tak vozu život. Koncept osvětlení je založen na rozkladu loga značky CUPRA na tři trojúhelníky, které slouží jako světla pro denní svícení.

Centrální "páteř" vozu se podobá kýlu plachetnice vyrobenému z krystalicky čistého, transparentního materiálu, který propojuje příď a záď studie CUPRA DarkRebel. Tento koncept zvýrazňuje progresivní design vozu a inspiruje jeho sportovní přitažlivost

"Tekutý" charakter tmavě fialového odstínu se rozvíjí a mění v závislosti na úhlu dopadu okolního světla na povrch karoserie. Tento efekt umocňuje působivý postoj a předurčuje charakter studie DarkRebel jako sportovního vozu, který byl stvořen pro jízdu. Jeho rebelský duch jako by žil a svým způsobem odrážel to, co ho obklopuje. CUPRA DarkRebel se dotýká země designem kol inspirovaným závodními vozy značky.

Klíčovými atributy jsou přitom sportovní výkony a hospodárnost. Trojúhelníkové logo značky CUPRA je parametricky aplikováno na celém kole, od jeho struktury přes aerodynamické kryty až po designové díly v odstínu mědi.

 

 

"CUPRA DarkRebel je pro lidi, kteří rádi řídí. Ne pro ty, kteří se nechávají řídit," říká Jorge Diez, ředitel designu CUPRA. Žádné jiné vozidlo nevyjadřuje přesně takové poselství, které chceme se značkou CUPRA vyslat do světa. Je to realizace naší touhy - dát prostor silným emocím. Osvobodit je - mimo rozum a racionalitu. To je naše společná posedlost. Jako kmen CUPRA.

 

REBEL UVNITŘ.

Interiéru studie vládne jednoduchost a čistota doplněná pečlivým řemeslným zpracováním prvků, které jsou klíčové pro zážitky z jízdy. Klíčovým prvkem kabiny je centrální "páteř" asymetrických tvarů, která zaujme lehkostí a skulpturálním vzhledem. "Páteř" vyrobená nejmodernější technologií 3D tisku z kovu plní nosnou funkci, ale současně se vyznačuje maximální lehkostí. "Páteř" se klene od paty sedadel směrem dopředu, kde obklopuje řidiče, a nabízí ideální místo k uložení nejdůležitějších prvků pro řízení. Díky nastavitelnosti v podélném směru, synchronizované s posunem pedálů, umožňuje ideální optimalizaci ergonomie pro sportovní jízdu.
 
Dalším klíčovým prvkem v interiéru jsou supersportovní skořepinová sedadla s opěrkami hlavy obšitými 3D pleteninou a umístěnými na struktuře z krystalicky čistého, transparentního materiálu a měděných ozdobných prvků. Skořepinová sedadla jsou uložena nízko a svými lehkými tvary přesahují své hranice, a nabízejí tak příčnou oporu celým nohám. Z tohoto základu vystupují směrem ke stropu a nabývají překvapivých tvarů. Kontaktními plochami se přizpůsobují cestujícím a obklopují je, aby jim poskytovaly maximální komfort a pevnou oporu při sportovní jízdě.

Jedním z hlavních protagonistů ve studii CUPRA DarkRebel je volant, který kombinuje tvary ze světa motoristického sportu s interaktivností světa her. Díky své ergonomii dokonale padne do rukou a řidič v něm od prvního okamžiku jízdy cítí veškerou sílu i kontrolu nad vozem.

I zde je střed interiéru jakousi centrální páteří. Navrženo s asymetrickými tvary, lehkostí a skulpturální estetikou. Technologie 3D tisku kovů, vystupuje mezi sportovními skořepinovými sedadly a táhne se dopředu, aby řidiče zdánlivě objala. Opěrky hlavy zdobí vložky z mědi a křišťálově průhledného materiálu. Zatímco volant kombinuje geometrii ze závodních vozů s interaktivitou herního světa. Podsvícená křišťálově průhledná řadicí páka vysílá nezaměnitelnou výzvu k jejímu použití.

 

FUTURISTICKÁ TECHNOLOGIE DETAILŮ.

CUPRA DarkRebel je sportovním vozem zaměřeným na výkony, a to jak na silnici, tak i z hlediska technického pokroku. Termovizní kamera na střeše sleduje podmínky v kabině a inteligentní automatická klimatizace podle toho nastavuje teplotu a proudění vzduchu. Vzduch je z interiéru odváděn ventilačními otvory pod čelním oknem. Ventilační otvory obšité prodyšnou elastickou tkaninou vyvinutou ve světě výkonnostního sportu se zasouvají a vysouvají v závislosti na množství přiváděného vzduchu. A v neposlední řadě barva dekoračního osvětlení v této zóně ukazuje, zda se interiér ohřívá nebo ochlazuje.

Komunikace prostřednictvím osvětlení pokračuje díky použití splývavého plátna, které vytváří podél celé horní části kabiny dokonalou scénu pro světelné efekty umocňující emoce a zážitky cestujících. V interiéru jsou použity také trvale udržitelné materiály vyrobené z 90% biologicky odbouratelného bambusu. Světlo proudí přední částí kabiny, pod čelním oknem, a vynořuje se z bočních stěn sedadel, jejichž opěradla jsou ohraničena rovněž světlem. Vzniká tak dojem živosti umocněný změnami barev od tmavě modré přes třpytivě reflexní purpurovou až po fialovou. Efekt sálající energie završují další komponenty, například volant

VSTUPTE DO SVĚTA VÝKONU.

CUPRA DarkRebel nabízí nejmodernější design pro uživatelské zážitky a uživatelská rozhraní. Přejímá osobitý přístup a digitální DNA značky CUPRA a přináší novou definici automobilových zážitků, v nichž se plynule prolínají fyzické a digitální světy. Kromě všech neobvyklých designových a technologických prvků interiéru, který je ve voze posunut poměrně daleko dozadu, slouží nakonec jen k jednomu účelu: Aktivace velkého výkonu a prožívání řidičské posedlosti - touhy po přímém zrychlení a lásky k rychlosti. Výkon 450 koní katapultuje plně elektrickou CUPRU DarkRebel z 0 na 100 km/h za méně než 4 sekundy, což z ní činí nejvýkonnější výstavní vůz, jaký jsme kdy vyrobili.

 

Model CUPRA DarkRebel, který byl představen na Volkswagen Group Night, si můžete naživo prohlédnout v CUPRA Open Space na veletrhu IAA Mobility 2023 v Mnichově (4.-10. září).