Nový koncept CUPRA Tavascan

Budoucnost je tady a je elektrická. Seznamte se s koncepčním vozem CUPRA Tavascan, prvním plně elektrickým vozidlem CUPRA pro běžné silnice.

"Naše technologické dovednosti jsme již prokázali vývojem prvního 100% elektrického sportovního cestovní vozu na světě, CUPRA e-Racer. Představením plně elektrického konceptu CUPRA Tavascan převádíme tuto vizi na běžné silnice, abychom ukázali, že vysoké výkony mohou být elektrifikovány," uvedl generální ředitel divize CUPRA Wayne Griffiths.

Plně elektrický koncept nového kupé-SUV Tavascan je vybaven 100% elektrickou hnací soustavou, což z něj dělá výkonný aerodynamický vůz s nulovými emisemi výfukových plynů. Je vybaven dvěma motory umístěnými v přední a zadní nápravě, které rozdávají až 225 kW kombinovaného výkonu pro všechna čtyři kola. Lithium-iontová baterie o kapacitě 77 kWh umístěná na podlaze vozidla umožňuje konceptu CUPRA Tavascan dojezd až 450 km.

Elegantní vnější linie jsou navrženy pro výkon a efektivitu. Sofistikovaná  barva ve stylu tekutého kovu zdůrazňuje jednoduchost uhlíkového vlákna a elegantní měděné detaily. Osvětlené logo CUPRA, které zdůrazňuje elektrickou osobnost vozu, je umístěné nízko mezi vzduchovými otvory. Ty slouží k chlazení baterii a usnadňují proudění vzduchu - kritické součásti tohoto koncepčního vozu. Designová 22" kola z lehkých slitin jsou také navržena tak, aby minimalizovala odpor a umožnila klouzání koncepčního vozu.

Jelikož vůz nemá emise výfukových plynů, zadní difuzor je zaměřen především na poskytování funkční aerodynamiky a zvýšení výkonu. Elegantní zadní světlo se rozprostírá po celé šířce automobilu, čímž dokresluje jeho jedinečný vnější vzhled.

Interiér koncepčního vozu je osudovým spojením stylu a funkčnosti. Struktura uhlíkových vláken CUPRA Tavascan, která odráží tvarové linie a aerodynamiku exteriéru, je navržena tak, aby poskytla vhodné odlehčení. Kontrastní barvy rozptýlené ambientním LED osvětlením nabízí cestujícím nevídaný prostor a klid uvnitř jinak vysoce výkonného stroje.

Start Video

Adaptabilní prostor navržený tak, aby vyhovoval potřebám cestujících. Vybaven pohodlnými koženými sedadly s designovými 3D reliéfy a integrovanými reproduktory s možností připojení smartphonu. Křídlová palubní deska stráží 12,3" digitální přístrojový štít, který řidiči poskytuje veškeré potřebné informace a polohovatelný 13" displej infotainmentu zase nabídne nejlepší možný úhel sledování.

Nový koncepční vůz CUPRA Tavascan se odvažuje definovat budoucnost silničních vozidel. Tuto vizi budoucnosti můžete potkat hned při premiérovém představení na letošním mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu.