DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

FABIKE: high-tech kolo pro značku CUPRA

Dynamika na dvou kolech.

Jaká je filozofie značky Fabike?

Když jsme začali přemýšlet o tom, co by měla značka Fabike ztělesňovat, rozhodli jsme se, že chceme použít všechny materiály, technologie, design a výhody highendových závodních jízdních kol a zpřístupnit je cyklistům ve městech. Vzniklo tak městské jízdní kolo, které nezklame ani nejnáročnější silniční závodníky.

Co vás inspiruje k výrobě těchto specifických kousků?

Fabio, zakladatel společnosti Fabike, pochází z cyklistické rodiny, jejíž původ sahá do Itálie. Poté, co žil v několika významných evropských velkoměstech, si uvědomil, že chce posunout rodinné tradice na novou úroveň, k modernějšímu konceptu cyklistiky, příklonem k městskému světu, aniž by se vzdal závodního ducha.

Jak chápete pojem "sportovnost"?

Pro nás v současnosti není sportovnost jen o závodění, ale také o schopnosti držet krok se stále rychlejším tempem moderního života.

Sportovnost, nebo styl? Nebo je činíte kompatibilními, podobně jako vozy CUPRA?

V našich produktech zajišťujeme naprostou koexistenci obou těchto prvků. Pokaždé se musejí vzájemně doplňovat, tvořit jeden celek.

Jaké materiály používáte k výrobě svých jízdních kol? A pro jízdní kolo CUPRA? Proč?

Používáme pouze prémiové materiály: uhlíkové kompozity, titan a highendovou anodizovanou hliníkovou slitinu. Všechno musí odpovídat prémiovému postavení naší značky na trhu. Když jsme byli osloveni značkou CUPRA, byli jsme požádáni, abychom udělali něco náročného a učinili náš produkt ještě jedinečnějším, exkluzivnějším a sofistikovanějším. Proto jsme uskutečnili rozsáhlý průzkum, abychom nalezli výjimečnou kombinaci barev a materiálů, jako je měď a skutečná kůže. Výsledek je ohromující.

"Silně pochybujeme, že někde jinde naleznete něco, co by se jen vzdáleně podobalo tomuto jízdnímu kolu."

Stejně jako u závodních vozů jsou u vašich jízdních kol zásadní lehkost a aerodynamika. Jak kombinujete oba prvky?

Těmto dvěma prvkům, zejména lehkosti, věnujeme hodně pozornosti. Lidé, kteří nejsou obeznámeni se závodní technikou, si někdy neuvědomují, jak obrovský rozdíl to je, a to platí i pro každodenní život. Lidé proto bývají skutečně překvapeni pokaždé, když zvednou některé z našich jízdních kol..

Všechno pramení z již zmíněných výjimečných materiálů, v kombinaci s ostatními prémiovými komponenty, jako je použití systému pohonu s řemenem vyztuženým uhlíkovými vlákny místo tradičního ocelového řetězu.

Jak vypadá váš výrobní proces?

Naše jízdní kola nejsou předem smontovaná. Každé jízdní kolo je složeno z více než 100 různých dílů. Všechny je objednáváme, kontrolujeme a vyrábíme, abychom zajistili, že je všechno tak, jak má být. Celý proces zabere přibližně 4 hodiny na jízdní kolo.

CUPRA je definována svou pozorností, věnovanou detailům, což platí samozřejmě i pro vás. Jaký detail byste na tomto jízdním kole vyzdvihl?

Jízdní kolo CUPRA je výjimečné kombinací závodních řídítek s hydraulickými kotoučovými brzdami a jednostupňovým převodem pohonu s řemenem. Samozřejmě společně s rámem z uhlíkového kompozitu. Silně pochybuji, že někde jinde naleznete něco, co by se jen vzdáleně podobalo tomuto jízdnímu kolu

Jak byste tento bicykl definoval: závodní jízdní kolo pro radost z jízdy po městě, nebo rychlé městské kolo?

Bezpochyby to je rychlé a jedinečné městské jízdní kolo, vyráběné pro lidi, kteří mají sportovnost ve své krvi.

"Neexistuje skutečně nic, k čemu by bylo možné Fabike přirovnat a stanovit pro něj skutečnou definici."

Jaké poselství vysílá podle vašeho názoru CUPRA jako automobilová značka svým vlastním jízdním kolem?

Myslím si, že je to výraz moderní sportovnosti. Ať řídíte automobil, nebo jedete na jízdním kole, vždy budete mít stejný, úžasný pocit. Takže si myslím, že CUPRA říká: "nyní můžete cestovat s vynikajícím výkonem a zároveň i stylem. Ať si pro cestu do svého cíle vyberete jakékoli vozidlo"..

Myslíte si, že vaše značka a produkty odrážejí ducha značky CUPRA?

Nepochybně!

CUPRA vytváří cestu. Myslíte si, že Fabike činí to samé? Jak?

Rozhodně ano! Byli jsme první cyklistickou značkou, která měla odvahu nabídnout lidem skutečně highendové jízdní kolo, s vrcholnými výkony, ohromujícím designem a výjimečnými technickými inovacemi, specificky zaměřenými na jízdu ve městě. To je nejen odvážné, ale také to mění vnímání toho, čím prémiové městské jízdní kolo může a má být.

 

KATALOG KOLEKCE CUPRA

Prohlédněte si katalog kolekce CUPRA a objevte vysoce funkční a sofistikované kousky, které vás oslní svou jedinečností, tak jako vozy CUPRA.

 

Zboží lze objednat u všech autorizovaných partnerů CUPRA.