DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
Od 1 259 900
CUPRA
Formentor
Od 889 900
CUPRA
Leon
Od 809 900
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 829 900
CUPRA
Ateca
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

CUPRA e-ambasador

CUPRA a Mattias Ekström elektrifikují závodní trať.

Mattias Ekström, skutečný průkopník automobilových závodů, ovládl během své 25leté kariéry různé formy závodů; cestovní vozy, motokáry i rallye. Nyní se švédský pilot závodních vozů opět vydává na trať s novou výzvou. Jako nový e-ambasador CUPRA a oficiální řidič inovativního e-Racer CUPRA se ujal volantu, aby ovládl první elektrický závodní cestovní vůz na světě.

Spojení mezi značkou CUPRA a Ekströmem, průkopníky ve svých oborech, skutečně ztělesňuje lásku k motoristickému sportu a ducha inovací. Ekström je mistrem světa FIA v rallycrossu, dvojnásobným šampiónem DTM a trojnásobným vítězem Race of Champions a je jedním z nejvšestrannějších jezdců na světě. Podnikavý duch společnosti CUPRA vedlo k vytvoření prvního 100% elektrického závodního cestovního automobilu na světě.  Ekström se připojil ke kmeni CUPRA, aby vedl strategii elektrických závodů této značky. Potenciál k objevení budoucnosti závodů v motoristickém sportu je extrémní.

"Vstup do CUPRA je pro mě přirozeným krokem. Po kariéře věnované závodnímu světu, kde jsem prozkoumal každý formát spalovacích motorů, jsem chtěl přejít na elektrické závody s CUPRA, která je v tomto segmentu průkopníkem od svého vzniku", uvedl nový e-ambasador CUPRA.

Ve spolupráci s inženýry CUPRA se jeho zkušenosti a odborné znalosti uplatní při vývoji budoucích závodních vozidel, zatímco CUPRA e-Racer bude sloužit jako testovací vozidlo. Tento vůz může je schopen nabídnout 300 kW nepřetržitého výkonu a až 500 kW ve svém vrcholu. Trvá jen 3,2 sekundy, než zrychlí z 0 na 100 km/h a maximální rychlost dosáhne při 270 km/h. Vše za použití alternativního pohonu.

"Elektrický pohon bude jádrem závodní strategie společnosti CUPRA. Využijeme závodní zkušenosti a inovační dovednosti Mattiase abychom objevili budoucnost závodů a rozvíjeli nové zkušenosti v oblasti globálního motoristického sportu", uvedl Antonino Labate, ředitel strategie, rozvoje podnikání a provozu značky CUPRA.

Mattiase Ekströma potkáme na letošním mezinárodním autosalonu IAA ve Frankfurtu spolu s nejnovějším elektrickým koncepčním vozem CUPRA - tak buďte připraveni na všechny novinky, co nás čekají.