DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

CUPRA pro ETCR.

CUPRA utváří budoucnost motoristického sportu zcela novými zážitky na závodních okruzích. ETCR, jak již název naznačuje, bude historicky prvním mistrovstvím pro elektricky poháněné cestovní vozy různých značek. Technická pravidla ETCR přitom vycházejí ze závodního elektromobilu CUPRA e-Racer, který tak stanovuje měřítka pro ostatní značky, plánující účast v nových okruhových závodech.

Seriálu ETCR se mohou účastnit čtyřdveřové nebo pětidveřové sériově vyráběné cestovní vozy, podobné stávajícím modelům TCR, s jednostupňovou převodovkou a pohonem zadních kol. WSC Technology, dceřiná společnost koncernu WSC Group, který vyvinul TCR, bude všem týmům dodávat shodné elektromotory, převodovky, invertory a sady akumulátorů s kapacitou 65 kWh. Touto technikou bude možné vybavit i vozy, vyrobené podle pravidel TCR.

Pro lepší představu bychom na příkladu modelu CUPRA e-Racer rádi naznačili mimořádný potenciál elektricky poháněných cestovních vozů. Jeho nejvyšší rychlost je 270 km/h, z 0 na 100 km/h zrychlí za pouhých 3,2 sekundy a kapacita akumulátorů vystačí na 40 km jízdy nejvyšší rychlostí. To znamená novou definici vlastností skutečného závodního vozu. Podívejte se na video o budoucích plánech, které vás nadchnou.

Spustit video

Jsme přesvědčeni o tom, že budoucnost motoristického sportu je v elektromotorech - a ETCR je jen prvním krokem tímto směrem. Sledujte @CUPRA_Racing na Instagramu a nechte se informovat o revoluci motoristického sportu i o první sezoně ETCR, která se uskuteční v roce 2020.