DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
Od 1 259 900
CUPRA
Formentor
Od 889 900
CUPRA
Leon
Od 809 900
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 829 900
CUPRA
Ateca
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

Laia Sanz

Závody mám ve své DNA.

Co je vaší vášní?

Motocykly, automobily, motoristický sport obecně… Vždy jsem ráda závodila. Nechtěla jsem jen vítězit, ale objevovat svůj vlastní potenciál, posouvat se dál, abych dosáhla věcí, o kterých ostatní lidé říkají, že jsou nemožné.

Vždy jsem měla silný vztah k automobilům. Nezapomenu na pocit, když mi byly dva nebo tři roky a táta mě posadil na kapotu svého auta.

Myslím si, že skutečnou vášeň nelze vyjádřit slovy. Nemůžete definovat pocit. S tím se musíme smířit.

Změnila vás vaše vášeň pro závody?

Je mojí součástí: Jsem závodnice tělem i duší, mám to ve své DNA. Někdy nemůžete oddělit to, čím jste, od toho, co děláte. A ať děláte cokoli - ať jste designérem, hudebníkem, umělcem, nebo čímkoli jiným - musíte se tomu věnovat s vášní. n.

Co pro vás znamená CUPRA?

Závodní duch SEATu. Vášeň pro závodění, sdílená vize automobilů a závodního okruhu a objevování, jak lze tyto dvě věci dávat dohromady. Je to také touha zjistit, jaký bude další krok, nápady, které přicházejí v průběhu času, touha neustále se rozvíjet a zlepšovat: jít zpátky do "garáže" a vynalézat budoucnost.

Budoucnost automobilové techniky bude ve stále větší míře zaměřena na člověka, nikoli na stroj.

Kam podle vašeho názoru směřuje vývoj motoristického sportu?

 

Mechanické části se mohou hodně změnit. Ale samotné závodění se nezmění. Jeho duch je dnes stejný, jako byl vždy. Elektromobily? Možná, že je pro dnešní závodní jezdce těžké představit si budoucnost bez benzinu, ale jakmile se možnosti elektrické mobility ještě více rozvinou, přinese to bezpochyby i nové možnosti. Bude nutné změnit přístup. Celý koncept závodění by se mohl změnit.

Obecně si myslím, že budoucnost automobilové techniky bude ve stále větší míře zaměřena na člověka, nikoli na stroj,

 

 

A co dnes? Jaké to je, řídit nový vůz CUPRA TCR?

 

Úžasné. Je to opravdový závodní vůz. Intenzivní brzdění, skvělé chování v zatáčkách… Dokonalý vůz pro můj přechod do světa pohárových závodů. Jeho řízení mě hodně naučilo.

 

Více informací

Sledujte @cupra_official na Instagramu nebo @CUPRA_Racing na Twitteru, kde zveřejňujeme nejaktuálnější zprávy..