DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

První plně elektrický vůz CUPRA je tady

CUPRA potvrdila příchod modelu, který změní vnímání dynamiky elektricky poháněných vozidel. Od loňského představení na Ženevském autosalonu přitáhl koncept Born spoustu chvály, hlavně díky jeho elegantnímu vzhledu a charakteru. Tým designérů se však nespokojil s pozitivními ohlasy a ve spolupráci s technickým centrem pracoval na dalším vývoji tohoto vozidla, které tak získalo sportovnější charakter umocněný ještě působivějším a atraktivnějším vzhledem. Výsledkem je zrození prvního elektromobilu značky, CUPRA Born.

Nový model, který se bude vyrábět v německém Cvikově, zvýší ziskovou marži společnosti a dokonale ladí s filozofií značky CUPRA i s profilem jejích zákazníků.

Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA, uvedl, že "CUPRA Born ukazuje všechny geny značky CUPRA. Původní koncept jsme posunuli na novou úroveň sportovního a dynamického designu včetně změn konstrukce a technické výbavy. CUPRA Born je živoucím důkazem, že sportovní výkony a elektrifikace patří k sobě."

Spustit video

Vývoj modelu CUPRA Born se zaměřil na sportovní výkony a dynamiku. Pro model CUPRA Born byl v rámci platformy MEB exkluzivně vyvinut sportovní podvozek s adaptivními tlumiči DCC Sport (Dynamic Chassis Control Sport). Sportovní podvozek se sníženou světlou výškou se automaticky přizpůsobuje provozním podmínkám a nabízí nejvyšší úroveň jízdní dynamiky.

CUPRA Born disponuje nejmodernějšími technologiemi, mezi něž patří průhledový Head-up displej s rozšířenou realitou. Sportovní elektromobil ujede na jedno nabití přes 500 km díky velmi efektivní sadě akumulátorů o využitelné kapacitě 77 kWh*. Díky funkci rychlého nabíjení je model CUPRA Born schopen doplnit dostatek energie pro ujetí minimálně 260 km za pouhých 30 minut.

Interiér ztělesňuje filozofii kvality a sportovní charakter značky CUPRA ve spojení se sofistikovaností, která je dokonale vyjádřena například sportovními, anatomicky tvarovanými sedadly, novým volantem s tlačítky pro aktivaci jízdních režimů včetně módu CUPRA a výběrem velmi kvalitních materiálů. Značka CUPRA se vyznačuje nejen důrazem na detaily a vášní pro kvalitu, ale mimořádnou pozornost věnuje také trvalé udržitelnosti. V interiéru modelu el-Born proto nalézají uplatnění recyklované materiály.

Nový model CUPRA Born přinese v roce 2021 automobil pro trvale udržitelnou mobilitu s charakterem a dynamikou, tak vyžadovanou automobilovými nadšenci. CUPRA Born bude současně také jedinečným a exkluzivním produktem pro zákazníky, kteří touží po nejvyspělejší technice a nejvyšší úrovni ochrany životního prostředí.

 

* Baterie 77 kWh s prodlouženým dojezdem (dojezd 548 km) a supersportovní volant budou k dispozici v roce 2022.