DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel
Hybridní a elektrické vozy
VOLBA JE NA VÁS
VOLBA JE NA VÁS
VÝHODY
Nabíjení
Účinnost
Konektivita
Nejčastější dotazy

SÍLA ELEKTRICKÉHO POHONU.

Pokroková inovace s výkonem CUPRA a všemi výhodami elektromobility: od maximálního točivého momentu až po nižší lokální emise.
Elektromobilita CUPRA

CUPRA Tavascan

Výkon
až 340 koní
Dojezd
až 547 km

Nová CUPRA Born

Výkon
až 231 KONÍ
Dojezd
až 552 KM

CUPRA Formentor e-HYBRID

Výkon
až 245 KONÍ
Dojezd
až 59 KM

CUPRA Leon e-HYBRID

Výkon
až 245 KONÍ
Dojezd
až 62 KM

CUPRA Tavascan

Výkon
až 340 koní
Dojezd
až 547 km

Nová CUPRA Born

Výkon
až 231 KONÍ
Dojezd
až 552 KM

CUPRA Formentor e-HYBRID

Výkon
až 245 KONÍ
Dojezd
až 59 KM

CUPRA Leon e-HYBRID

Výkon
až 245 KONÍ
Dojezd
až 62 KM

VOLBA JE NA VÁS

Zatímco e-HYBRID kombinuje elektrický a zážehový motor, elektromobil CUPRA Born má plně elektrický motor a je napájen pouze energií z akumulátoru.

e-HYBRID

Možnost plně elektrického pohonu díky baterii 10-15 kWh. Nabíjejte doma nebo na nabíjecí stanici. A nebo přepněte na benzín a užívejte si plný kombinovaný dojezd, dokud se baterie znovu nenabije. To nejlepší z obou světů - elektrický motor na kratší cesty a dojíždění a plný hybridní dojezd na dlouhé výlety.

Elektrický pohon (BEV)

100% elektrická energie a nulové emise. Elektrické motory jsou poháněny elektrickou energií uloženou v akumulátorech vozu. Nabijte jej doma nebo připojením k veřejné nabíjecí stanici a vychutnejte si novou éru čistého udržitelného výkonu. Jezděte po celou dobu bez emisí s připravovaným 100% elektrickým modelem CUPRA Born, který dokáže nabít dostatek energie, aby najel alespoň 100 km za pouhých 8 minut nabíjení (při výkonu stanice 125 kW).

VÝHODY

Elektrické pohony nabízejí nejen snížené emise a nižší náklady, ale i kultivovanější jízdu a hbitou reakci při akceleraci.

Nízké nebo nulové emise

Samonabíjecí elektrická vozidla vám nejen šetří palivo a peníze, ale ve srovnání s konvenčními motory nabízejí také nižší emise CO2.

Dotace, slevy a daňové podpory

Řidiči, kteří přecházejí na elektrická vozidla, mají k dispozici řadu dotací a podpor. Na českém trhu momentálně jsou zaměřené pouze na firmy a podnikatele.

Snížené provozní náklady

Hybridní a elektrická auta mají nižší náklady na kilometr. Získejte přístup ke zlevněnému nebo bezplatnému parkování. A platit nemusíte ani na dálnici.

Už žádné omezené zóny v zahraničí

Jezděte, kam chcete, kdykoli chcete. Téměř 300 evropských měst má zóny s nízkými emisemi.

NABÍJENÍ

Svobodně a bez omezení. Objevte řešení pro snadné nabíjení, která bezproblémově zapadnou do vašeho každodenního života.

Snadné nabíjení kdekoli

Rychle, pohodlně a bez zdržování. Nabíjejte třeba doma přes noc nebo když zrovna nakupujete, pomocí veřejných nabíjecích stanic.

 

Doba nabíjení

Plné nabití trvá pouze 3 hodiny a 40 minut, takže není složité jej zapojit do každodenního života. Nejsnazší je v tomto ohledu využití domácí nabíjecí stanice, tzv. wallboxu.

Nabíjecí stanice

Přizpůsobitelné tak, aby vyhovovaly všem vašim potřebám. Vyberte si ze tří typů nabíjecích stanic CUPRA Charger tu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

POSUŇTE MAXIMÁLNÍ DOJEZD JEŠTĚ DÁL

Dostaňte z bezmisního pohonu co nejvíc. Znalost toho, co ovlivňuje elektrický dojezd vašeho vozu CUPRA, vám pomůže plně využít jeho výhody.

Počasí a venkovní teploty

Optimální výdrž baterie vám zajistí venkovní prostředí s teplotami mezi -5°C až 35°C.

Topení a klimatizace

Nastavte si ideální teplotu kabiny předem, dokud je vaše auto stále připojené do nabíjecí stanice, abyste snížili využití energie později, a prodloužili tak výkon baterie na cestě.

Styl jízdy

Klidnější jízda a používání režimu Eco pomáhají rozšířit dojezd, pokud jej zrovna potřebujete ušetřit.

Kola

Větší kola mohou mít na dojezd vašeho elektrického vozu také částečný vliv.

CUPRA CONNECT

Mějte pod kontrolou stav a průběh nabíjení baterie a nastavte si svou ideální teplotu ještě předtím, než nastoupíte.

e-Manager

Bezproblémové spuštění nebo zastavení procesu nabíjení. Buďte neustále informováni o stavu nabíjení nebo naplánujte další nabíjení tak, aby vyhovovalo vašemu životnímu stylu.

Máte již vůz e-Hybrid? Stáhněte si aplikaci CUPRA CONNECT a začněte si užívat všech výhod.

Zajímá vás nová CUPRA Born? Zůstaňte v kontaktu a získejte další informace.

Pohodlí uvnitř vašeho vozu

  • Připravte své vozidlo před odjezdem
  • Upravte nastavení vozidla
  • Vyhledejte v navigaci nabíjecí stanice
  • Přizpůsobte své vozidlo svým potřebám

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Co je to plug-in hybrid?

E-HYBRID (PHEV) se dá technicky zařadit někde mezi vozidla s klasickým spalovacím motorem a plně elektrická vozidla (BEV). E-HYBRID je díky svému velkému akumulátoru uvnitř vozu schopen plně elektrického pohonu. Při úplném nabití můžete ujet 25 až 70 kilometrů pouze na energii uloženou v akumulátoru. Na krátké výlety funguje e-HYBRID jako plně elektrické vozidlo (BEV) a nemusí tak používat benzín. Na rozdíl od BEV se však může vrátit k normálnímu hybridnímu provozu, jakmile se vyčerpá všechna uložená energie. Nabíjení vašeho e-HYBRIDU snižuje spotřebu paliva, ale elektřina z akumulátoru není pro jeho provoz nutná.

 

Plného nabití baterie nelze díky své velikosti dosáhnout pouze pomocí  generátoru uvnitř vozu, a proto vyžaduje zapojení do elektrické zásuvky nebo nabíjecí stanice. Inovativní souhra mezi elektrickým a spalovacím motorem umožňuje úsporu paliva a snižuje emise výfukových plynů a zároveň poskytuje uživateli příjemný pocit z jízdy.

 

Na kratších cestách plug-in hybrid obecně běží na čistě elektrickou energii, tam kde to dává smysl, například v městském provozu. Pro maximální efektivitu v různých jízdních situacích, jako jsou delší jízdy nebo nečekaná zrychlení, využívá kombinovaný výkon elektromotoru a spalovacího motoru. Pokud akumulátor, která pohání elektromotor, není nabitý, použije vozidlo výhradně spalovací motor.

Jaký je rozdíl mezi mildhybridem, hybridem a plug-in hybridem?

Mildhybridy, které se nenabíjejí pomocí napájecího kabelu, používají k podpoře spalovacího motoru elektromotor.

U hybridů je elektromotor a baterie větší než u mildhybridů. Hybridy mohou pohánět vozidlo pomocí elektromotoru na krátké vzdálenosti a dobíjet jeho baterii pomocí motoru nebo prostřednictvím rekuperačního brzdění.

Plug-in hybrid lze dobít převážne zapojením do nabíjecí stanice doma nebo na veřejném místě. Nabízí větší čistě elektrický dojezd díky větší baterii a elektromotoru. Plug-in hybrid umožňuje např. běžně dojíždět do práce a z práce pomocí bezemisního elektrického motoru.

Jaké jsou výhody plug-in hybridu?

Řidič plug-in hybridu těží především z pružného zrychlení (točivého momentu) díky elektromotoru a tichého zážitku z jízdy v plně elektrickém režimu.

 Mnoho majitelů plug-in hybridních vozidel již zvládá většinu svých cest v elektrickém režimu, protože jejich denní cesty jsou obvykle v dosahu méně než 50 kilometrů. V závislosti na vašem tarifu za elektřinu se ve srovnání s vozidlem s klasickým spalovacím motorem výrazně sníží. Ale u plug-in hybridu se nikdy nemusíte vzdát delších cest. Pokud není nabití baterie dostatečné, bude se podle potřeby automaticky aktivovat spalovací motor.

 Tato kategorie vozidel může mít také své ekonomické výhody: prostřednictvím podpor a dotací pro elektrická vozidla a nabíjecí infrastrukturu. A další nepřímé, např. daňové výhody, snížené nebo nulové poplatky za parkování či jízdu na placených silnicích a dálnicích.

Jak a kde mohu svůj e-HYBRID dobíjet?

Většina uživatelů nabíjí svá vozidla doma po celou noc pomocí nabíjecích stanic, tzv. wallboxů, které lze nainstalovat např. do přístřešku pro auto nebo do garáže. Své vozidlo můžete ale nabíjet třeba na parkovišti v práci nebo na veřejných nabíjecích stanicích, které neustále přibývají. Plug-in hybrid lze ale nabíjet i z obyčejné zásuvky. 

Maximální účinnosti plug-in hybridu je dosaženo s plně nabitou baterií, proto je lepší vzít v úvahu možnost nabíjení doma nebo na pracovišti. Doporučuje se nabíjet pravidelně, ideálně kdykoliv je to možné, abyste plně využili výhody zabudovaného elektrického motoru.

Jaký je dojezd plug-in hybridu v čistě elektrickém režimu?

Elektrický dojezd plug-in hybridního vozidla závisí na velikosti jeho baterie. V případě CUPRA je maximální elektrický dojezd mezi 50 a 70 km, v závislosti na modelu. Celkový dojezd v kombinaci se spalovacím motorem je samozřejmě výrazně vyšší.

 Dojezd bude samozřejmě záviset na modelu, stylu jízdy, profilu a stavu vozovky, ale i venkovních teplotách. Hlavní výhodou plug-in hybridu je, že benzínový motor máte vždy připravený k využití, takže vybitá baterie není prakticky vůbec problém.

Jak dlouho trvá nabíjení baterie?

Doby nabíjení se mohou lišit v závislosti na faktorech, jako je venkovní teplota, aktuální teplota baterie, nabíjecí zařízení, stav baterie a stav vozidla. Konkrétní doby nabíjení jsou podrobně uvedeny v technických specifikacích pro každý dostupný hybridní model plug-in.

Jak se nabíjí plug-in hybridní vozidlo?

Pomocí standardního nabíjecího kabelu lze plug-in hybridní vozidla nabíjet z běžné domácí zásuvky. Pro rychlejší nabíjení můžete také použít nabíjecí stanici nebo wallbox. Nabíječka CUPRA Charger je vybavena vlastním nabíjecím kabelem. Pro veřejné nabíjecí stanice potřebujete nabíjecí kabel AC s koncovkou "Type 2" na obou koncích. Kromě toho může plug-in hybrid získat část své energie také regenerační energií.

Jak dlouho je platná záruka na baterii?

8 let nebo 160 000 km, podle toho, co nastane dříve.

Jaké faktory ovlivňují životnost baterie?

Externím faktorem nezbytným pro výkon a kapacitu baterie je teplota. Z tohoto důvodu, zejména v tuhé zimě, je nutné vozidlo během procesu nabíjení "předpřipravit", dokud je auto stále nabíjeno ze sítě. To znamená zahřát baterii a interiér, a nebo je v létě ochlazovat. Tímto způsobem ušetříte nejen energii potřebnou během jízdy, ale také získáte další účinnost hned od začátku s baterií s optimální teplotou. Kromě teploty závisí dojezd také na faktorech souvisejících s uživatelem: využívání klimatizace, hmotnost nákladu a styl jízdy atd.

Které modely CUPRA mají plug-in hybridní technologii?

Momentálně jsou v nabídce CUPRA Leon (150 kW a 180kW), CUPRA Leon Sportstourer (150 kW a 180kW) a CUPRA Formentor (150kW a 180kW) s plug-in hybridní technologií.

Zobrazit více

KAM DÁL?

Kontaktujte nás
Nakonfigurujte si svůj vysněný vůz

Skladové a předváděcí vozy CUPRA

Prohlédněte si nabídku skladových vozů CUPRA. Vozy připravené ihned k odběru.

Máte nějaký jiný dotaz?