DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
CUPRA
Born
Novinka
CUPRA
Formentor
Od 979 900
Novinka
CUPRA
Leon
Od 869 900
Novinka
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 904 900
CUPRA
Ateca
Od 839 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

06.09.2023

CUPRA

  • Porota ankety ocenila vliv Griffithsova vedení na značku CUPRA, jednu z nejrychleji rostoucích automobilových značek v Evropě
  • CUPRA v uplynulých letech exponenciálně rostla a v dosavadním průběhu roku 2023 dodala zákazníkům 150 000 vozů
  • Anketu Eurostars Awards pořádá každoročně prestižní publikace Automotive News Europe

 

Praha, 06-09-2023 - Předseda představenstva značky CUPRA Wayne Griffiths, získal v anketě Eurostars Awards 2023 ocenění Car Division CEO of the Year. Slavnostní vyhlášení výsledků ankety se uskutečnilo v pondělí 4. září v Mnichově v rámci autosalonu IAA za účasti více než 70 lídrů z automobilového průmyslu.

Wayne Griffiths obdržel ocenění Car Division CEO of the Year za vedení značky CUPRA, která je jednou z nejrychleji rostoucích automobilových značek v Evropě. V dosavadním průběhu roku 2023 dodala CUPRA zákazníkům na celém světě 150 000 vozů, což představuje meziroční nárůst o 60 %. Společnost SEAT S.A. díky úspěchu značky CUPRA vykázala v prvním pololetí 2023 rekordní finanční výsledky: provozní zisk 371 milionů eur a příjmy z prodeje 7,4 miliardy eur. Wayne Griffiths se stal držitelem tohoto ocenění již v roce 2019 v kategorii "prodej a marketing".

 

Anketa Eurostars Awards, pořádaná každoročně prestižní publikací Automotive News Europe, oceňuje od roku 1998 strategické uvažování, inovace a kreativitu v automobilovém průmyslu. Každý rok jsou vybraní vrcholoví manažeři z celého odvětví oceňováni za své výjimečné pracovní výkony.

 

"Toto ocenění je vyjádřením uznání značce CUPRA za její úspěchy, které jsou v našem odvětví opravdu jedinečné. Za tím stojí lidé, kteří tuto značku budují, členové Kmene CUPRA. Díky jejich posedlosti dokázala CUPRA fascinovat zcela novou generaci automobilových nadšenců a v uplynulém roce dosáhla exponenciálního růstu. Díky nim nyní přebírám toto ocenění," řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA.

 

CUPRA od svého zrození v roce 2018 prodala již více než 400 000 vozů a její ambicí je prodávat ve střednědobém horizontu 500 000 vozů ročně.

 

Wayne Griffiths

Wayne Griffiths je předsedou představenstva značek SEAT a CUPRA. Griffiths se narodil v roce 1966 v Dukinfieldu (Velká Británie) a svou kariéru zahájil v dealerství svého otce. Poté se věnoval studiu mezinárodního managementu a německého jazyka na Univerzitě v Leedsu.

 

V roce 1989 zahájil svou kariéru v koncernu Volkswagen. Nejprve pracoval pro Audi AG a po dvou letech ve službách značky SEAT, kde působil v letech 1991 až 1993, se vrátil zpátky do společnosti Audi, v jejímž oddělení prodeje a marketingu vykonával různé manažerské pozice. Griffiths byl později jmenován asistentem člena představenstva společnosti Audi AG odpovědného za prodej a marketing.

 

V letech 1997 až 1998 vedl Griffiths oblast mezinárodního maloobchodního marketingu a od roku 1998 vykonával různé funkce v oddělení prodeje. Od roku 2005 do roku 2013 měl na starosti prodej na evropských vývozních trzích a byl vedoucím prodeje společnosti AUDI AG v Německu. V roce 2016 následovalo jeho jmenování do funkce člena představenstva společnosti SEAT S.A. odpovědného za prodej a marketing. V roce 2018 převzal Griffiths funkci předsedy představenstva značky CUPRA a v roce 2020 se stal předsedou představenstva značek SEAT a CUPRA.

 

    

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA dosáhla v roce 2022 nového prodejního rekordu s více než 150 000 dodanými vozy. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. Každý nově uvedený model s vyzývavým a originálním designem je novým milníkem, který definuje charakter značky: CUPRA Ateca, jedinečný model ve svém segmentu; CUPRA Leon, první elektrifikovaný model díky plug-in hybridnímu pohonu; CUPRA Formentor, první model vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA a její dosud nejprodávanější model; a CUPRA Born, první 100% elektromobil značky.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. CUPRA je jedinou automobilovou značkou, která se účastní závodních seriálů pro elektromobily EXTREME E, ETCR a Formule E. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která již dvakrát v řadě získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.

 

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.