DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
CUPRA
Born
Novinka
CUPRA
Formentor
Od 979 900
Novinka
CUPRA
Leon
Od 869 900
Novinka
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 904 900
CUPRA
Ateca
Od 839 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

13.02.2024

Limitované edice modelu Formentor VZ5

 

  • Limitované edice modelu CUPRA Formentor VZ5 umocňují emocionální stránku tohoto vysokovýkonného crossoveru SUV novými specifickými laky v matných odstínech a individualizovanými detaily v interiéru i exteriéru
  • Na trh bude uvedeno pouze 222 číslovaných vozů od každé limitované edice - uvedený počet odkazuje na datum založení značky CUPRA, 22. 2. 2018

 

Praha, 13-02-2024 - CUPRA představuje dvě exkluzivní limitované edice na základě modelu CUPRA Formentor VZ5, které umocňují progresivní charakter tohoto vysokovýkonného crossoveru SUV osobitými barvami a designovými detaily.

 

CUPRA vyrobí v rámci každé limitované edice pouhých 222 vozů, a připomene tak výročí svého založení dne 22. 2. 2018. Nejvýkonnější verze modelu CUPRA Formentor je definována již svým označením - VZ, zkratka španělského slova Veloz, znamená rychlý, zatímco číslice 5 odkazuje na ikonický pětiválcový motor.

 

"CUPRA Formentor VZ5 je maximálním vyjádřením výkonů spalovacího motoru a ztělesněním touhy značky inspirovat nové generace automobilových nadšenců," říká Sven Schuwirth, člen představenstva značky CUPRA odpovědný za oblasti prodeje a marketingu, a dodává: "Limitované edice vzdávají hold verzi VZ5 novým pojetím jejího sportovního vzhledu a dalšími vylepšeními vnitřního a vnějšího designu."

 

Kompletně vybavené limitované edice se vzájemně odlišují novými barvami karoserie. Obě edice mají matný lak, první v odstínu bronzová Century, druhá v odstínu šedá Enceladus. Mimořádně atraktivní barvy karoserie umocňují odvážný design modelu CUPRA Formentor VZ5, který posouvá hranice automobilové estetiky.

 

Limitovaná edice Century Bronze zahrnuje řadu jedinečných prvků vnější a vnitřní výbavy, od krytů vnějších zpětných zrcátek z uhlíkového kompozitu a koncovek výfukové soustavy s nádechem mědi přes 20" kola z lehké slitiny v barvě mědi až po tmavě chromované nápisy CUPRA doplněné v interiéru i exteriéru logy v odstínu mědi. Sportovní atmosféru v interiéru umocňují černá skořepinová sedadla CUPBucket ve spojení s prošívanou černou přístrojovou deskou.

 

Podobně obdržela limitovaná edice CUPRA Formentor VZ5 Enceladus Grey tmavě chromované nápisy CUPRA, loga a ozdobné prvky v interiéru, kryty vnějších zpětných zrcátek z černého uhlíkového kompozitu a koncovky výfukové soustavy v černém provedení a černá 20" kola z lehké slitiny (na přání v barvě mědi). Interiér této edice rovněž profituje z černých skořepinových sedadel CUPBucket a černé přístrojové desky s prošíváním.

 

Oba vozy nesou na výplních dveří laserem vyrytá čísla, která majitelům ihned připomenou exkluzivitu jejich vozu z limitované edice.

 

Model CUPRA Formentor VZ5 je vybaven ikonickým pětiválcovým motorem

TSI 2,5 litru, který poskytuje nejvyšší výkon 287 kW (390 k) a maximální točivý moment 480 N.m. Motor ve spojení s hladce řadící dvouspojkovou převodovkou DSG dodává vozu jízdní dynamiku, která nemá obdoby, za doprovodu charakteristického zvuku.

 

Limitované edice modelu CUPRA Formentor VZ5 stojí na vrcholu nabídky značky CUPRA jako ztělesnění jejího zaměření na podmanivé sportovní výkony.

 

Výroba každé limitované edice je omezena na 222 číslovaných vozů. Nové limitované edice se tak zařadí mezi nejexkluzivnější verze modelové řady CUPRA Formentor.

 

 

 

 

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA dosáhla v roce 2022 nového prodejního rekordu s více než 150 000 dodanými vozy. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. Každý nově uvedený model s vyzývavým a originálním designem je novým milníkem, který definuje charakter značky: CUPRA Ateca, jedinečný model ve svém segmentu; CUPRA Leon, první elektrifikovaný model díky plug-in hybridnímu pohonu; CUPRA Formentor, první model vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA a její dosud nejprodávanější model; a CUPRA Born, první 100% elektromobil značky.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. CUPRA je jedinou automobilovou značkou, která se účastní závodních seriálů pro elektromobily EXTREME E a Formule E. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TVBoy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která již dvakrát v řadě získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.

 

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.