DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
CUPRA
Born
Novinka
CUPRA
Formentor
Od 979 900
Novinka
CUPRA
Leon
Od 869 900
Novinka
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 904 900
CUPRA
Ateca
Od 839 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

27.06.2024

Red Dot Award – prestižní ocenění za design

 

  • Studie CUPRA DarkRebel obdržela ocenění Red Dot: Best of the Best - nejvyšší uznání v prestižní soutěži
  • CUPRA Tavascan navázala na vítěznou vlnu značky oceněním Red Dot za opravdu výjimečný design
  • Nová ocenění dokládají mimořádné zaměření značky CUPRA na design

 

Praha, 26-06-2024 - Značka CUPRA i nadále překvapuje svými modely, které ohromují revolučním designem a nevšedními sportovními výkony. Dalším krokem na její úspěšné cestě je dvojnásobné vítězství v letošním ročníku velmi prestižní a mezinárodně uznávané soutěže Red Dot Design Awards.

 

Studie CUPRA DarkRebel obdržela Red Dot: Best of the Best - nejvyšší ocenění v této soutěži -, protože vyniká svým průkopnickým designem. To však nebyl poslední úspěch značky CUPRA. Také model CUPRA Tavascan si z renomované soutěže odnesl ocenění Red Dot, které mezinárodní porota uděluje produktům s opravdu výjimečným designem.

 

"CUPRA i nadále posouvá hranice designu a uvádí na trh vozidla, která vyvolávají touhu. Ocenění studie CUPRA DarkRebel a modelu Tavascan v soutěži Red Dot Design Awards dokazují, že tyto vozy patří k tomu absolutně nejlepšímu z našeho provokativního designového stylu," řekl Jorge Diez, šéfdesignér značky CUPRA. "Realizaci tohoto nekonvenčního designu umožňuje tým designérů, jejichž vášní je posouvání hranic za všech okolností."

 

Studie CUPRA DarkRebel byla pro uznání předurčena, protože zpochybňuje pravidla designu, což přivítala i porota, která jí udělila prestižní ocenění Red Dot: Best of the Best.

 

Design této studie utvářely návrhy z online hyper konfigurátoru od více než 270 000 členů Kmene CUPRA. Výsledkem je 100% elektrický dvoumístný sportovní vůz s uspořádáním karoserie "shooting brake". CUPRA DarkRebel se vyznačuje dramatickými tvary a nečekanými prvky, mezi něž patří centrální "páteř" nebo digitální světlomety. Všechny uvedené součásti exteriéru studie DarkRebel reprezentují manifest designu, který je schopen vytvářet touhu a emoce a který patří automobilu, jenž vyčnívá z davu jako vyzývatel.

 

Nečekaný a průkopnický "kokpit" uvnitř studie CUPRA DarkRebel vytváří dualita svalů a kostry, tělesa a struktury. Parametrický design spolu s aditivní výrobou reprezentuje zásadní posun v přístupu k udržitelnosti. Cestující těsně obklopuje radikální, extrémní prostředí ohraničené dynamicky tvarovaným plátnem, z něhož se vynořují neopracované, lehké struktury.

 

Celkový vizuální zážitek umocňují komponenty umožňující řízení, opravdové designové skvosty, které poskytují preciznost a svými tvary a nejmodernějšími technologiemi završují jedinečný interiér.

 

Studie DarkRebel nebyla jediným úspěchem značky CUPRA v letošní soutěži Red Dot Design Awards. Ocenění Red Dot za výjimečný design obdržel také model CUPRA Tavascan.

 

CUPRA Tavascan je první zcela elektrické SUV kupé značky, navržené a vyvinuté v Barceloně. Tavascan je impulzem pro nový ohromující designový styl značky CUPRA, který převezmou také budoucí elektrifikované vozy v produktové řadě CUPRA.

 

Design zcela elektrického SUV kupé je odvážný. Tým designérů vytvořil designový styl, jenž osloví novou generaci milovníků automobilů, a modelu CUPRA Tavascan vložil do vínku design, který je revoluční, emocionální a expresivní.

 

Vnější design se vyznačuje atletickými a sportovními proporcemi. Při pohledu zpředu jsou okamžitě rozpoznatelné světlomety Matrix LED, jejichž charakteristický design používá motiv tří trojúhelníkových očí, zatímco interiér je doslova architektonickým dílem díky osobitě tvarované centrální "páteři" a štíhlým výdechům ventilační soustavy. To jsou všechno argumenty, které pomohly přesvědčit porotu, aby hlavní ocenění udělila právě modelu CUPRA Tavascan.

 

Porota nešetřila chválou na adresu značky CUPRA za její neuvěřitelnou práci na poli designu. Zakladatel a generální ředitel soutěže RED Dot, Prof. Dr. Peter Zec, řekl: "Kvalita spolu s designem produktů CUPRA mezi mnoha produkty přihlášenými do soutěže společnostmi a designérskými studii z celého světa vynikala tak, že přesvědčila naši mezinárodní porotu. Nyní nastal správný čas, abychom obraceli svou pozornost k vynikající kvalitě designu těchto produktů."

 

Mezinárodně uznávaná soutěž Red Dot Design Awards upozorňuje na nejlepší počiny v oblastech designu a obchodu. Každý produkt je individuálně testován a hodnocen 40 mezinárodními odborníky s různou specializací. Porota vyhlašuje definitivní vítěze na základě řady kritérií, mezi něž patří inovace, funkčnost a dlouhá životnost.

 

 

 

 

 

SEAT S.A. 

 

SEAT S.A. je jedinou společností ve Španělsku s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen a prodává vozidla pod značkami CUPRA a SEAT.

 

SEAT S.A. vyváží více než 80 % svých vozidel a působí ve více než 70 zemích. Společnost zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků a provozuje tři výrobní závody -   Martorel, El Prat de Llobregat a Barcelona, kde vyrábí modelové řady SEAT Ibiza, SEAT Arona, rodinu Leon a CUPRA Formentor. SEAT S.A. dále vyrábí vozy CUPRA Born a SEAT Tarraco v Německu a rodinu Ateca v České republice.

 

Společnost SEAT S.A. hraje vedoucí roli při přeměně Španělska na elektromobilové centrum Evropy. SEAT S.A., Volkswagen Group, PowerCo a jejich partneři investují v rámci projektu Future: Fast Forward 10 miliard eur do elektrifikace Španělska.

 

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, se stala jednou z nejrychleji rostoucích automobilových značek v Evropě. CUPRA má síť specializovaných prodejních míst po celém světě.

 

Značka CUPRA dosáhla v roce 2023 nového prodejního rekordu s více než 230 000 dodanými vozy. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. Každý nově uvedený model s vyzývavým a originálním designem je novým milníkem, který definuje charakter značky: CUPRA Ateca, jedinečný model ve svém segmentu; CUPRA Leon, první elektrifikovaný model díky plug-in hybridnímu pohonu; CUPRA Formentor, první model vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA a její dosud nejprodávanější model; a CUPRA Born, první 100% elektromobil značky.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. CUPRA je hrdým účastníkem závodního seriálu pro elektricky poháněné monoposty Formule E. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné filmový režisér J. A. Bayona, nominovaný na Oscary, jezdec Formule E Lucas Di Grassi, pouliční umělec TvBoy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která již dvakrát v řadě získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.

 

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

 

 

 


Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

PR Komunikace SEAT/CUPRA

Tel.: +420 739 546 542

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

cupraofficial.cz

 

 

 

 

 

 

 

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Senior Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz