DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
CUPRA
Born
Novinka
CUPRA
Formentor
Od 979 900
Novinka
CUPRA
Leon
Od 869 900
Novinka
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 904 900
CUPRA
Ateca
Od 839 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

04.07.2024

Za 40 sekund zjistíte, jak je vyráběna nová CUPRA Formentor

Praha, 04-07-2024 - Na montážní lince výrobního závodu Martorell se něco změnilo: Poprvé se na ní objevují nové světlomety Matrix LED s charakteristickým světelným designem, který připomíná oči s motivem tří trojúhelníků, zatímco v lakovně nejde přehlédnout exkluzivní matné laky v nových odstínech bronzová Century a šedá Enceladus. Se zahájením výroby nových modelů CUPRA Formentor a CUPRA Leon, jejichž prodej bude spuštěn ve třetím čtvrtletí 2024, dostává posedlost značky CUPRA designem zřetelnou podobu. CUPRA Formentor, navržená, vyvinutá a vyráběná v Martorellu, je s více než 347 000 prodanými vozy od uvedení na trh v roce 2020 nejprodávanějším modelem značky. Nyní přichází zásadně modernizovaná verze modelu, který se již stal ikonou. V novém 40sekundovém videu se můžete seznámit s procesem výroby nového Formentoru.

Úspěšný příběh modelu CUPRA Formentor je také úspěchem více než 4000 zaměstnanců, kteří se podílejí na výrobě nově navržené verze. Z montážní linky sjíždí nový vůz každých 69 sekund díky dynamickému, akurátnímu procesu, v němž je každý detail analyzován a kontrolován, aby byla zajištěna nejvyšší kvalita. Jako další krok v procesu transformace výrobního závodu bylo do výroby nového Formentoru zavedeno několik inovativních nástrojů, například hluboké učení a špičkové digitalizované systémy. Mezi uvedené inovace patří Prüfer Digital, automatická stanice vybavená systémem umělého vidění, který kontroluje přítomnost, polohu a stav různých dílů montovaných do vozidla. Systém zahrnuje více než 60 simultánních kontrolních bodů se zaměřením jak na mechanické části, tak na elektroinstalaci.

 

Zásadní roli hraje také systém Smart Plug, technologie používaná v procesu výroby modelů CUPRA Formentor a CUPRA Leon při montáži více než 90 elektronických řídicích jednotek. Metodou vzdáleného přístupu jsou automaticky uvedeny do provozu všechny řídicí jednotky až 45 vozů najednou. Největší inovací je však nová pec v lakovně. V rámci celého koncernu Volkswagen první 100% elektrická pec s příčným prouděním vzduchu zajišťuje vysoušení kataforézně nanášené protikorozní vrstvy. Díky kratší délce zabírá nová pec o 42 % méně prostoru než konvenční pec, a nižší je také její spotřeba energie, a to až o 25 %.

 

Výrobní závod Martorell je objemem výroby třetím největším výrobním závodem koncernu Volkswagen v Evropě. "Pracujeme na transformaci a vylepšení tohoto výrobního závodu a do jeho výrobních procesů začleňujeme nejvyspělejší technologie a postupy," vysvětluje Markus Haupt, člen představenstva odpovědný za výrobu a logistiku značky CUPRA. CUPRA Formentor, společně s modelem CUPRA Leon, je v tomto ohledu prvním modelem, který těží z přínosů investice tří miliard eur do probíhající transformace výrobního závodu Martorell. Tím je na cestě k elektrifikaci zaručena vyšší úroveň agility, udržitelnosti a ziskovosti výroby.

 

Popisky k fotografiím:

 

CUPRA Formentor PA SOP 01 - COVER

CUPRA Formentor, navržená, vyvinutá a vyráběná v Martorellu, je nejprodávanějším modelem značky a stala se ikonou

 

CUPRA Formentor PA SOP 02

Nová, v rámci celého koncernu Volkswagen první 100% elektrická pec s příčným prouděním vzduchu zajišťuje vysoušení kataforézně nanášené protikorozní vrstvy

 

CUPRA Formentor PA SOP 03

Do jeho výroby bylo zavedeno několik inovativních nástrojů, například hluboké učení a špičkové digitalizované systémy

 

CUPRA Formentor PA SOP 04

Úspěšný příběh modelu CUPRA Formentor je také úspěchem více než 4000 zaměstnanců, kteří se podílejí na výrobě nově navržené verze

 

CUPRA Formentor PA SOP 05

Z montážní linky sjíždí nový vůz každých 69 sekund díky dynamickému, akurátnímu procesu, v němž je každý detail analyzován a kontrolován, aby byla zajištěna nejvyšší kvalita

 

CUPRA Formentor PA SOP 06

CUPRA Formentor, společně s modelem CUPRA Leon, je prvním modelem, který těží z přínosů investice tří miliard eur do probíhající transformace výrobního závodu Martorell

 

CUPRA Formentor PA SOP 07

Se zahájením výroby nových modelů CUPRA Formentor a CUPRA Leon, jejichž prodej bude spuštěn ve třetím čtvrtletí 2024, dostává posedlost značky CUPRA designem zřetelnou podobu

 

CUPRA Formentor PA SOP 08

Transformace zaručuje na cestě k elektrifikaci ještě vyšší úroveň agility, udržitelnosti a ziskovosti výroby

 

SEAT S.A. 

 

SEAT S.A. je jedinou společností ve Španělsku s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen a prodává vozidla pod značkami CUPRA a SEAT.

 

SEAT S.A. vyváží více než 80 % svých vozidel a působí ve více než 70 zemích. Společnost zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků a provozuje tři výrobní závody -   Martorel, El Prat de Llobregat a Barcelona, kde vyrábí modelové řady SEAT Ibiza, SEAT Arona, rodinu Leon a CUPRA Formentor. SEAT S.A. dále vyrábí vozy CUPRA Born a SEAT Tarraco v Německu a rodinu Ateca v České republice.

 

Společnost SEAT S.A. hraje vedoucí roli při přeměně Španělska na elektromobilové centrum Evropy. SEAT S.A., Volkswagen Group, PowerCo a jejich partneři investují v rámci projektu Future: Fast Forward 10 miliard eur do elektrifikace Španělska.

 

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, se stala jednou z nejrychleji rostoucích automobilových značek v Evropě. CUPRA má síť specializovaných prodejních míst po celém světě.

 

Značka CUPRA dosáhla v roce 2023 nového prodejního rekordu s více než 230 000 dodanými vozy. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. Každý nově uvedený model s vyzývavým a originálním designem je novým milníkem, který definuje charakter značky: CUPRA Ateca, jedinečný model ve svém segmentu; CUPRA Leon, první elektrifikovaný model díky plug-in hybridnímu pohonu; CUPRA Formentor, první model vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA a její dosud nejprodávanější model; a CUPRA Born, první 100% elektromobil značky.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. CUPRA je hrdým účastníkem závodního seriálu pro elektricky poháněné monoposty Formule E. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné filmový režisér J. A. Bayona, nominovaný na Oscary, jezdec Formule E Lucas Di Grassi, pouliční umělec TvBoy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která již dvakrát v řadě získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.

 

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

 

 

 


Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

PR Komunikace SEAT/CUPRA

Tel.: +420 739 546 542

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

cupraofficial.cz

 

 

 

 

 

 

 

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Senior Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz