DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
CUPRA
Born
Novinka
CUPRA
Formentor
Od 979 900
Novinka
CUPRA
Leon
Od 869 900
Novinka
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 904 900
CUPRA
Ateca
Od 839 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

01.04.2021

Jste připraveni na elektrickou odyseu?

  • CUPRA rozšíří v mistrovství Extreme E své know-how v oblasti elektrifikace a podpoří rozvoj elektromobility, trvalou udržitelnost a ideu rovnosti
  • Tým ABT CUPRA XE s jezdci Mattiasem Ekströmem a Claudií Hürtgenovou bude soupeřit s osmi dalšími týmy
  • Závodní vůz e-CUPRA ABT XE1 o výkonu 544 k (400 kW) čeká vyprahlý region Al Ula s největší souvislou písečnou pouští na světě

Praha, 01/04/2021 - CUPRA se připravuje na závody, které se zařadí mezi nejnáročnější v historii motoristického sportu, a již tento víkend se postaví na start první sezony mistrovství Extreme E.

 

Terénní závody elektricky poháněných SUV se budou konat v nejdrsnějších končinách naší planety - v pouštích, na ledovcích, v přímořských i arktických oblastech. Všechno odstartuje 3. dubna v Saúdské Arábii. Pořadatelé chtějí nabízet fanouškům vzrušující zážitky z motoristického sportu, ale také hodlají ukazovat vliv klimatických změn na náš svět.

Značka CUPRA vstoupila do mistrovství Extreme E hned po jeho založení, přičemž byla první automobilovou značkou, která oznámila svou účast. CUPRA spojila síly s týmem ABT Sportsline jako jeho hlavní partner a nyní je připravena na první závodní víkend.

"CUPRA je nekonvenčním vyzývatelem, který chce progresivními zážitky přispívat k vytváření zcela nové budoucnosti motoristického sportu a současně zvyšovat na celém světě povědomí o elektromobilitě, trvalé udržitelnosti a vyváženém zastoupení mužů a žen," řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značek CUPRA a SEAT. "Extreme E je nejlepší platformou pro šíření tohoto impulzu, protože je to historicky první sport, který byl vytvořen na základě společenského cíle. Dává nám příležitost k úvahám nad tím, jak můžeme zlepšit situaci, ale také se můžeme podrobněji zabývat elektrickým pohonem a možnostmi, jak jej snadno přenést do reálného světa."

Nezastavitelný impulz

 

Závodní vůz e-CUPRA ABT XE1 o výkonu 400 kW ukáže své schopnosti při jízdě na limitu v rámci závodního víkendu Desert X Prix, v prvním závodě sezony v saúdskoarabském regionu Al Ula s největší souvislou písečnou pouští na světě. Zatímco nejistota mnohé odrazuje od účasti, pro značku CUPRA je nezastavitelným impulzem ke snaze o úspěch v neznámém prostředí.

Claudia Hürtgenová a e-ambasador značky CUPRA Mattias Ekström z týmu ABT CUPRA se po mentální i fyzické stránce tvrdě připravují na všechny eventuality, které by je v závodě vyprahlou pouštní krajinou mohly potkat. Hürtgenová má rozsáhlé zkušenosti z vytrvalostních závodů, zatímco Ekström disponuje obrovským talentem mistra světa v rallyecrossu a DTM. Oba však vnímají závody Extreme E jako velkou výzvu.

Tým již testoval závodní SUV e-CUPRA ABT XE1 v limitních situacích v průběhu příprav na sezonu na závodních okruzích Oschersleben v Německu a MotorLand Aragón ve Španělsku.

"Do startu prvního závodu Extreme E zbývá už jen několik dnů a s Claudií se už nemůžeme dočkat, až budeme stát na startovním roštu. Jsme nadšeni, že můžeme být součástí těchto závodů velmi inovativního formátu. Se 100% elektromobily budeme závodit v nejúžasnějších koutech světa, v týmech s vyváženým zastoupením mužů a žen," řekl mistr světa v rallyecrossu a DTM Mattias Ekström. "Pokud přihlédneme ke všem okolnostem včetně vysoké hmotnosti vozu, pneumatik s nízkou adhezí a vysokého výkonu, vychází nám velmi zajímavá kombinace. A my jsme na ni připraveni!"

Jste připraveni?

 

V boji o umístění se na start postaví devět týmů. Závod bude rozdělen do dvou dnů se sobotními a nedělními jízdami. Každý tým bude mít pro každý den k dispozici jedno kompletní nabití sady akumulátorů. V sobotu čekají jezdce čtyři kvalifikační závody. Semifinálová jízda, tzv. Crazy Race, tedy bláznivý závod, a finálový závod se uskuteční v neděli. Každý závod se jede na dvě kola - jedno kolo řídí vůz žena a jedno kolo muž z každého týmu.

V první sezoně mistrovství Extreme E zavítají jeho účastníci do pěti koutů světa s jedinečným prostředím. Globální seriál závodů Extreme E bude na své mezinárodní zábavní platformě propagovat elektrifikaci, trvalou udržitelnost a vyvážené zastoupení mužů a žen.

Poté, co závod v Saúdské Arábii ukončí šachovnicová vlajka, se účastníci mistrovství přesunou k jezeru Retba (Lac Rose) v Senegalu. Další závody se uskuteční v okolí grónského města Kangerlussuaq, v povodí brazilské řeky Pará a nakonec v Ohňové zemi v Argentině.

Mistrovství Extreme E je další kapitolou účasti značky CUPRA v motoristickém sportu. Identita značky CUPRA je úzce provázána se závodními okruhy. CUPRA na nich již prokázala, že dokáže vyvíjet skvělé závodní vozy schopné konkurenceschopných výkonů na nejvyšší úrovni.

 

Spustit video

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA el-Born. Těmito modely dokáže, že elektrifikace se dokonale doplňuje se sportovním charakterem.

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a pět z nejlepších padelových hráčů na světě.

Kontakt pro média:

 

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz

 

Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

Koordinátor marketingu a prodeje

PR Komunikace

SEAT / CUPRA

M/ +420 739 546 542

filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

http://seat-mediacenter.com

http://media.porsche.co.cz