DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
CUPRA
Born
Novinka
CUPRA
Formentor
Od 979 900
Novinka
CUPRA
Leon
Od 869 900
Novinka
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 904 900
CUPRA
Ateca
Od 839 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

05.05.2021

Značka představuje design koncepční jachty ve spolupráci s barcelonským výrobcem lodí

  • Design jachty je inspirován ikonickými prvky a barvami vozu CUPRA Formentor, prvního 100% modelu značky CUPRA
  • Koncepční jachta předjímá speciální limitovanou edici modelu D28, jejíž prodej bude zahájen v závěru roku 2021
  • De Antonio Yachts D28 Formentor má celkovou délku více než osm metrů a nejvyšší výkon 400 k
  • Griffiths po prvních mílích na palubě: "Toto je první z mnoha připravovaných projektů: již pracujeme na vývoji jachty e-HYBRID pro příští rok"

 

Praha, 05/05/2021 - CUPRA pokračuje ve svém úsilí o vytvoření světa zážitků spojeného s výjimečnými automobily této značky. Po oznámení partnerství na únorové digitální oslavě výročí značky CUPRA představuje nekonvenční vyzývatel na automobilovém trhu světu první výsledek své spolupráce se společností De Antonio Yachts. Obě značky vzájemně spolupracovaly na designu vysokovýkonné jachty De Antonio Yachts D28 Formentor, inspirované vozem CUPRA Formentor, prvním modelem, který byl navržen a vyvinut výhradně pro tuto automobilovou značku. Tato koncepční loď je jedinečným designovým cvičením, které pokládá základy pro speciální limitovanou edici jachty D28 s ikonickými barvami a materiály značky CUPRA. Její prodej bude zahájen na konci roku 2021.

 

Prvním výsledkem spolupráce značky CUPRA a barcelonského výrobce lodí je koncepční jachta o výkonu 400 k, schopná dosáhnout nejvyšší rychlosti 40 uzlů (74 km/h). Vnější design vyniká jednoduchými liniemi a dynamickým charakterem, zatímco modrá barva Petrol Blue a ozdobné prvky v odstínu mědi umocňují eleganci a sportovnost ušlechtilého plavidla. Koncepční jachta De Antonio Yachts D28 Formentor je v současnosti vystavena v barcelonském přístavu Marina Vela společně s vozem CUPRA Formentor VZ5, speciální limitovanou edicí vysokovýkonného CUV, poháněného pětiválcem o výkonu 390 k. CUPRA vyrobí pouhých 7000 vozů této edice. 

Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA, po prvních příjemných mílích na palubě jachty De Antonio Yachts D28 Formentor řekl: "CUPRA je mnohem víc než jen automobilovou značkou. Je životním stylem. Nabízí jedinečné zážitky, mění status quo a vyvolává emoce. Naše spolupráce s firmou De Antonio Yachts je toho dalším důkazem, protože sdílíme stejné hodnoty a ambice: chceme inspirovat svět z Barcelony. Jachta De Antonio Yachts D28 Formentor, inspirovaná naším modelem CUPRA Formentor VZ5, je prvním z mnoha připravovaných projektů. Společně usilujeme o trvale udržitelnou mobilitu a již pracujeme na vývoji jachty e-HYBRID pro příští rok." Griffithse doprovázeli spoluzakladatelé společnosti De Antonio Yachts, Marc de Antonio a Stan Chmielewski. Přítomen byl rovněž Antonino Labate, ředitel značky CUPRA, odpovědný za strategii, obchodní rozvoj a provozní činnosti.

 

Dokonalá kombinace výkonu a designu

De Antonio Yachts D28 Formentor má vnější délku 7,99 metru s možností přidat krátkou zadní palubu o délce půl metru. Vnější design se vyznačuje osobitě tvarovaným trupem v modrém odstínu Petrol Blue, černými ozdobnými prvky a doplňky z uhlíkového kompozitu společně s řadou dalších charakteristických detailů, které dodávají kormidelně elegantní, sportovní styl.

Design trupu ve tvaru písmene V umožňuje při využití nejvyššího výkonu dosažení maximální rychlosti až 40 uzlů (74 km/h), ale také plynulou plavbu ustálenou cestovní rychlostí. Paluba je díky velkorysé šířce plavidla prostorná a optimální rozložení hmotnosti přispívá ke stabilitě kotvící lodi. Specificky koncipované tvarové řešení jednotlivých částí a jejich vzájemná návaznost umožňuje komfortní chůzi po obvodu celé lodi. Celá paluba, rozdělená do různých zón s funkcí sluneční paluby, je u tohoto modelu v jedné úrovni. Vpředu i vzadu je posezení se stolky. Součástí výbavy je také kompletně vybavená koupelna. Vysoká úroveň využití obestavěného prostoru nabízí jedinečný pocit otevřenosti, který si může užívat až desetičlenná posádka.

Marc de Antonio, spoluzakladatel společnosti De Antonio Yachts, zdůraznil, že "značka De Antonio Yachts se zrodila z vášně pro moře a touhy vyrábět inovativní a sportovní jachty s moderním designem. Stejného ducha sdílí i CUPRA. Obě značky pocházejí z Barcelony a využívají potenciál tohoto velkoměsta, které je globálním centrem kosmopolitního designu".

Stan Chmielewski, spoluzakladatel společnosti De Antonio Yachts, říká: "De Antonio Yachts i CUPRA vyvíjejí produkty nejvyšší technické úrovně a v rámci naší spolupráce budeme přenášet nejlepší inovace do námořního světa. Na tuto první koncepční jachtu, která je začátkem slibné spolupráce, jsme velmi hrdí."

Lifestylový svět značky CUPRA

CUPRA vyhledává spolupráci se značkami, které hovoří stejným designovým jazykem a stejným způsobem vytvářejí zážitky. CUPRA již ve své snaze vytvářet exkluzivní a limitované kolekce produktů reprezentujících lifestyle značky navázala spolupráci s výrobcem osvětlení Marset a vytvořila přenosné, nabíjitelné, bezkabelové svítidlo Chispa by Marset for CUPRA, které je již dostupné na trhu.

CUPRA představila také exkluzivní kolekci tenisek s mezinárodní módní značkou Mikakus. Tenisky Mikakus x CUPRA jsou rovněž inspirovány designem modelu CUPRA Formentor. Značka CUPRA navíc vyvinula exkluzivní kolekce batohů, doplňků a slunečních brýlí s módními značkami TRAKATAN a L.G.R.

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA el-Born. Těmito modely dokáže, že elektrifikace se dokonale doplňuje se sportovním charakterem.

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a pět z nejlepších padelových hráčů na světě.