DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
CUPRA
Born
Novinka
CUPRA
Formentor
Od 979 900
Novinka
CUPRA
Leon
Od 869 900
Novinka
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 904 900
CUPRA
Ateca
Od 839 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

21.05.2021

První 100% elektromobil CUPRA

  • Šéfdesignér značky CUPRA Jorge Diez odhaluje již před premiérou osobité stylistické prvky nového modelu CUPRA Born
  • Dosud nevídaná záď má charakteristická horizontální světla a difuzor pro ještě větší hospodárnost a dynamiku
  • První 100% elektromobil značky CUPRA je inspirován Barcelonou a v jeho emocionálním designu se všechno točí kolem cestujících

 

Praha, 21/05/2021 - Odpočítávání započalo. Do světové premiéry modelu CUPRA Born zbývá už jen několik dnů, ale šéfdesignér značky CUPRA Jorge Diez vysvětluje již nyní význam hlavních prvků jeho designu a prozrazuje i některé dosud nezveřejněné detaily. Design modelu CUPRA Born byl pro něj a jeho tým velkou výzvou, současně však také velkou satisfakcí, jak nás ujišťuje. "Navrhování designu prvního 100% elektromobilu CUPRA bylo pro náš tým splněným snem." Diez vysvětluje klíčové prvky designu modelu CUPRA Born následovně:

Vyvážené proporce. 

Diez říká, že vyvážené proporce jsou u elektromobilu klíčem k vyvolání emocí. Proporce modelu CUPRA Born proto stojí na dvou hlavních pilířích. Zaprvé jsou kola co nejdál od sebe, aby vznikl dostatečný prostor pro uložení akumulátorové baterie. "To nám umožnilo vytvořit ve velmi prostorném interiéru design, v němž se všechno točí kolem cestujících," vysvětluje Diez. Designéři však pracovali na proporcích také s cílem dodat vozu velmi sportovní vzhled. "To se odráží v extrémně skloněném střešním sloupku A v kombinaci s dlouhým rozvorem náprav a krátkými převisy vpředu a vzadu. Řízení prvního 100% elektromobilu CUPRA bude proto opravdu zábavné," dodává šéfdesignér značky CUPRA.

Charakter značky CUPRA.

Příď modelu CUPRA Born podle šéfdesignéra dokonale vystihuje jeho postoj. "Světlomety dodávají vozu tvář, proto jsme je sklonili trochu více než obvykle, abychom vyjádřili charakter a nadšenou rozhodnost člověka, který ví, co chce, a jde si za tím," vysvětluje Diez. Charakter a odhodlání umocňuje také prominentní otvor pro přívod vzduchu ve spodní části přídě, který vůz vizuálně snižuje.

Nové linie.

Jorge Diez poodhaluje také dosud nevídanou záď modelu CUPRA Born. "Šířku vozu jsme umocnili charakteristickými horizontálními světly. Tento prvek jsme navíc zkombinovali s velmi výrazným difuzorem, který zvyšuje hospodárnost vozu a vylepšuje jeho aerodynamiku. Víme, že elektrifikace musí jít ruku v ruce s hospodárností, a náš tým v tomto ohledu spojil oba prvky naprosto dokonale," říká Diez. "Na bočních stěnách jsme vytvořili hranaté tvary v ramenní oblasti a prodloužili plochu bočních oken, abychom vyvolali pocit většího napětí a rychlosti," dodává.

 

Barcelona v DNA modelu Born.

Městská čtvrť Born nejenže propůjčila prvnímu 100% elektromobilu CUPRA název, ale také inspirovala jeho design. "Vozidlu jsme dali do vínku kombinaci světla a stínu, která definuje Barcelonu, a to je patrné především v interiéru díky zcela novým materiálům a texturám," vysvětluje Diez. Tým značky CUPRA použil textury s parametrickým dynamismem a nejmodernější technologie, například laserové řezání, které zajišťují nejvyšší úroveň preciznosti. Interiér je vybaven ozdobnými prvky v odstínu mědi, který je pro značku typický. "A výsledek? Prostředí zaměřené výhradně na potěšení z jízdy," říká.

 

Okamžité emoce. 

"Jedním z nejdůležitějších úkolů, které máme jako designéři, je vyjadřovat prostřednictvím našich vozů emoce," říká Diez. A CUPRA Born nebude žádnou výjimkou. "Elektromobily nemusejí být nudné. Důkazem je CUPRA Born. Až lidé tento vůz uvidí na silnici, budou ho chtít řídit, a to je největší odměna za práci celého týmu," dodává nakonec Diez.

 

 

Světová premiéra prvního 100% elektromobilu CUPRA se uskuteční 25. května.

 

Spustit video

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA el-Born. Těmito modely dokáže, že elektrifikace se dokonale doplňuje se sportovním charakterem.

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a pět z nejlepších padelových hráčů na světě.