DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
CUPRA
Born
Novinka
CUPRA
Formentor
Od 979 900
Novinka
CUPRA
Leon
Od 869 900
Novinka
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 904 900
CUPRA
Ateca
Od 839 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

07.07.2021

Euro NCAP

  • Nejvyšší hodnocení udělené modelu CUPRA Leon platí pro verze poháněné spalovacím motorem i pro plug-in hybridní varianty

  • Úspěch modelu CUPRA Leon v bezpečnostních testech přichází po modelu Formentor, který obdržel rovněž 5hvězdičkové hodnocení v první polovině letošního roku

 

Praha, 07/07/2021 - CUPRA Leon potvrzuje zaměření značky na výrobu vozidel, která nejenže mají sportovní výkony ve své DNA, ale současně také patří mezi nejbezpečnější automobily na trhu. Vysokovýkonný kompaktní vůz Leon je nejnovějším modelem značky CUPRA, který obdržel pětihvězdičkové hodnocení ve zpřísněných testech bezpečnosti Euro NCAP.

Model CUPRA Leon získal nejvyšší hodnocení stejně jako CUPRA Formentor, první vozidlo značky, které absolvovalo nové bezpečnostní testy renomované nezávislé organizace Euro NCAP.

 

"CUPRA i nadále vyrábí vozidla, která kombinují moderní sportovní výkony s maximální bezpečností," řekl Dr. Werner Tietz, člen představenstva, odpovědný za výzkum a vývoj značek CUPRA a SEAT. "Po úspěchu modelu CUPRA Formentor z první poloviny letošního roku následuje nyní nejvyšší možné hodnocení ve zpřísněných testech Euro NCAP i pro model CUPRA Leon."

 

Bezpečnost na prvním místě

Model CUPRA Leon má ve své rozsáhlé výbavě bezpočet bezpečnostních a komfortních technologií, které používají velké množství dat ze senzorů k zajištění ještě snadnějšího řízení a bezpečnější jízdy v každodenním provozu, a přispívají tak ke splnění požadavků nejnovějších testů Euro NCAP.

 

Mezi tyto systémy patří autonomní nouzové brzdění, rozpoznávání dopravních značek, asistent pro jízdu v dopravní koloně, asistent pro ovládání světlometů a přednárazový asistent. Bezpečnostní výbava kromě toho zahrnuje rovněž sedm airbagů včetně standardního centrálního bočního airbagu vpředu, asistenta pro rozpoznávání překážek před vozem Front Assist s detekcí vozidel, chodců a cyklistů, asistenta pro vyhýbací manévry, asistenta pro průjezd křižovatkou, asistenta pro jízdu v jízdním pruhu a funkci nouzového volání e-Call. CUPRA Leon je tak jedním z nejbezpečnějších vozidel na trhu.

 

CUPRA Leon ve variantách se spalovacím motorem i plug-in hybridním pohonem se může pochlubit vynikajícími výsledky ve všech oblastech: ochrana dospělých cestujících 91 %, ochrana dětí 88 %, ochrana zranitelných účastníků silničního provozu 71 % a bezpečnostní asistenční systémy 80 %.

 

Model CUPRA Leon dosáhl stejně jako model CUPRA Formentor nejvyššího možného hodnocení, což je obrovský úspěch vzhledem k tomu, že organizace Euro NCAP zpřísňuje své testy každé dva roky. Testy Euro NCAP jsou po loňských změnách nejpřísnější a nejdůkladnější ve své historii.

 

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA el-Born. Těmito modely dokáže, že elektrifikace se dokonale doplňuje se sportovním charakterem.

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a pět z nejlepších padelových hráčů na světě.