DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
CUPRA
Born
Novinka
CUPRA
Formentor
Od 979 900
Novinka
CUPRA
Leon
Od 869 900
Novinka
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 904 900
CUPRA
Ateca
Od 839 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

01.09.2021

V Mnichově od 7. září

  • CUPRA UrbanRebel Concept posouvá limity radikální interpretací svého budoucího městského elektromobilu
  • Závodní koncepční vůz kombinuje elektrifikaci, trvalou udržitelnost a sportovní výkony se vzrušující estetikou z virtuálního světa
  • CUPRA UrbanRebel Concept naznačuje budoucí designový styl městského elektromobilu, který bude uveden na trh v roce 2025
  • Studie bude odhalena na slavnostním otevření nového mnichovského reprezentativního showroomu CUPRA City Garage v průběhu mezinárodního autosalonu IAA v Mnichově

 

 

Praha, 01/09/2021 - CUPRA posouvá hranice svou nejradikálnější interpretací městského elektromobilu. Závodní vůz kombinuje stoprocentní elektrifikaci, trvalou udržitelnost a sportovní výkony se vzrušující estetikou virtuálního světa. Studie CUPRA UrbanRebel Concept přiblíží budoucí designový styl městského elektromobilu, který bude představen v roce 2025.

Motoristický sport je klíčovou součástí DNA značky CUPRA, která se proto rozhodla, že svou vizi 100% městského elektromobilu představí nejprve v podobě závodního vozu CUPRA UrbanRebel Concept s odvážným a ostrým vzhledem.

"CUPRA UrbanRebel Concept je radikální interpretací městského elektromobilu CUPRA, který bude uveden na trh v roce 2025. Tento závodní koncepční vůz naznačuje designový styl budoucího sériově vyráběného vozu a bude inspirací pro jeho vznik," řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA. "Městský elektromobil je klíčovým strategickým projektem nejen pro naši společnost, ale také pro koncern Volkswagen, protože naším cílem je vyrábět v Martorellu více než 500 000 městských elektromobilů ročně pro různé koncernové značky. Městský elektromobil bude demokratizovat elektromobilitu a zpřístupní ji širokým vrstvám motoristů."

CUPRA UrbanRebel Concept vychází z designu 100% městského elektromobilu, který bude uveden na trh v roce 2025. Sériově vyráběná verze pro silniční provoz využije krátkou platformu MEB koncernu Volkswagen a nabídne nevšední kombinaci ohromujícího designu a úžasné dynamiky.

Studie reprezentuje revoluční přechod značky k ještě progresivnějšímu designu při zachování hodnot, jimiž se vyznačují všechny modely CUPRA. Právě díky svému sportovnímu a vytříbenému charakteru je značka CUPRA nekonvenčním vyzývatelem.

Emocionální a radikální

"CUPRA UrbanRebel Concept dodává závodnímu vozu vzhled známý z počítačových her, a je tak radikální interpretací městského elektromobilu CUPRA," řekl Jorge Diez, šéfdesignér značky CUPRA. "Každé křivce, linii a výrazně tvarované ploše vdechuje život barevný design, jehož kinetické částice uvádějí při přechodu světla povrch do pohybu."

Tato závodní verze ovlivní podobu sériově vyráběného městského elektromobilu, ale klíčové prvky byly pozměněny, aby vozu vtiskly ještě rebelštější charakter.

CUPRA UrbanRebel Concept vyrůstá z designové filozofie značky CUPRA. Její emocionální a originální design umocněný elektrickou érou vyniká díky ohromujícím a atletickým liniím ve spojení s odvážným výrazem na základě genderově neutrálního přístupu.

To je patrné z designové identity studie CUPRA UrbanRebel Concept:

-          Tvarové řešení přídě připomíná žraločí nos. Tvář vozu je zvýrazněna také novými trojúhelníkovými prvky ve světlometech.

-          Podobně jako u studie CUPRA Tavascan Concept vytváří tvarové řešení oken vizuální podobnost s přílbou. Plynulou návazností ploch oken na ostatní části vozu vzniká dojem plovoucí střechy.

-          Z profilu vůz zaujme atletickými proporcemi díky klínové linii od střešního sloupku C k předním dveřím s diagonálně skulpturálními povrchy, které vytvářejí kontrast napětí. Při pohledu zezadu ukazuje UrbanRebel Concept atletická ramena v nové interpretaci designu známého z modelu CUPRA Formentor.

-          Záď se vyznačuje ikonickým designem díky horizontálním proporcím. K impozantnímu ostrému vzhledu přispívá velký spoiler ve stylu závodních vozů z virtuálního světa. Celkový dojem ještě umocňují specificky tvarované plochy pod spoilerem.

Koncepční vůz v závodním přestrojení s vnější délkou 4080 mm, šířkou 1795 mm a výškou 1444 mm naznačuje proporce budoucího městského elektromobilu.

CUPRA UrbanRebel Concept poskytuje trvalý výkon 250 kW a špičkový výkon až 320 kW. Z nuly na 100 km/h dokáže zrychlit za pouhých 3,2 sekundy.

CUPRA UrbanRebel Concept kombinuje 100% elektrifikaci, trvalou udržitelnost a sportovní výkony se vzrušující estetikou ovlivněnou digitální érou. Tato studie naznačuje budoucí designový styl městského elektromobilu, který bude uveden na trh v roce 2025.

Studie elektromobilu CUPRA UrbanRebel Concept bude odhalena na slavnostním otevření nového reprezentativního showroomu CUPRA City Garage v Mnichově v průběhu letošního mezinárodního autosalonu IAA v Mnichově.

Spustit video

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA el-Born. Těmito modely dokáže, že elektrifikace se dokonale doplňuje se sportovním charakterem.

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a pět z nejlepších padelových hráčů na světě.