DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
CUPRA
Born
Novinka
CUPRA
Formentor
Od 979 900
Novinka
CUPRA
Leon
Od 869 900
Novinka
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 904 900
CUPRA
Ateca
Od 839 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

10.11.2021

Úspěch v prestižní anketě

  • CUPRA Born je vítězem kategorie "Malé a kompaktní elektromobily"
  • CUPRA Leon triumfuje v kategorii "Malé a kompaktní vozy"
  • CUPRA Formentor VZ5 stojí v čele segmentu SUV

 

Praha, 10/11/2021 - CUPRA vítězí v anketě Zlatý volant 2021. Španělský vyzývatel, který považuje emoce za základ řízení automobilu, slaví trojité vítězství, a je tak nejúspěšnější značkou v jedné z nejvýznamnějších globálních soutěží v automobilovém průmyslu.

Galavečer, který se uskutečnil 9. listopadu v budově Axel-Springer-Haus v Berlíně, uváděla německá televizní moderátorka Barbara Schönebergerová.

Úspěch ve třech soutěžních kategoriích

Model CUPRA Leon získal Zlatý volant v kategorii "Malé a kompaktní vozy", zatímco model CUPRA Born, první elektromobil značky, se umístil v čele kategorie "Malé a kompaktní elektromobily". Výčet úspěchů uzavírá CUPRA Formentor VZ5 s nejvyšším výkonem 287 kW (390 k). Tento model ovládl hvězdně obsazenou kategorii "SUV".

"Skupina nadšenců měla před třemi roky sen: vytvořit zcela odlišnou značku. Velké sny začínají s několika nadšenci," řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA. "CUPRA Formentor VZ5 je vrcholným vyjádřením schopností, jichž je CUPRA schopna dosáhnout ve světě spalovacích motorů. Motoristický sport je součástí DNA značky CUPRA a tímto směrem půjdeme i s našimi budoucími elektrickými modely: CUPRA Tavascan v roce 2024 a CUPRA Urban Rebel v roce 2025. Hattrick se třemi Zlatými volanty ukazuje, že CUPRA Formentor není dílem náhody a stále více zákazníků se chce stát součástí Kmene CUPRA."

Nejlepší "SUV"

Model CUPRA Formentor VZ5 čelil v kategorii "SUV" tvrdé konkurenci. Hlasující měli v prvním kole na výběr celkem 17 vozů 12 různých značek. Do finálového kola na závodním okruhu Lausitzring na severovýchodě Německa postoupily tři modely s největším počtem hlasů. Nejvýkonnější vůz CUPRA všech dob ohromil na závodním okruhu svým pětiválcovým motorem 2,5 litru, který poskytuje nejvyšší výkon 287 kW (390 k) a maximální točivý moment 480 N.m. Také přednosti v oblastech designu, interiéru, bezpečnosti a technické výbavy přispěly k tomu, že odborná porota jmenovala vítězem model CUPRA Formentor VZ5.

Nejlepší "malý a kompaktní elektromobil"

V kategorii "Malé a kompaktní elektromobily" bylo sice jen pět kandidátů, ale ve všech případech se jednalo o vynikající vozy renomovaných výrobců.

Tato kategorie však ukázala, jak CUPRA Born mění trh jako impulz nové éry. První 100% elektromobil značky, která je nekonvenčním vyzývatelem, nabízí emocionální design a okamžité výkony. Současně přitom zpochybňuje dosavadní status quo.

"Jsme přesvědčeni o tom, že elektromobily by neměly být nudné. Proto jsme vyvinuli vůz se silným charakterem CUPRA, který dokazuje, že elektrifikace a sportovní výkony patří k sobě," řekl Dr. Werner Tietz, člen představenstva, odpovědný za výzkum a vývoj značky CUPRA. "CUPRA Born je prvním 100% elektromobilem značky a impulzem v segmentu elektromobilů. Vede expanzi značky na nové trhy, přináší nové obchodní modely a představuje enormní posun v automobilovém průmyslu. CUPRA Born je revolučním vozem, který je ekologický, ale současně ze své podstaty také dynamický a vzrušující."

Nejlepší "malý a kompaktní vůz"

CUPRA Leon je prvním Leonem s logem CUPRA a ve svém segmentu stanovuje nová měřítka v oblastech designu, konektivity a bezpečnosti. Čtenáři časopisu "Auto Bild" vybírali v této kategorii kromě Leonu z 11 konkurentů. Pouze tři vozy se kvalifikovaly do finálového kola na závodním okruhu Lausitzring, kde odbornou porotu přesvědčil model CUPRA Leon.

"Společně s Waynem jsem jedním ze spoluzakladatelů značky CUPRA a tyto 3 roky byly bláznivou jízdou inspirující svět z Barcelony," řekl Antonio Labate, ředitel strategie, obchodního rozvoje a provozních činností značky CUPRA. "Reprezentujeme zde celý Kmen CUPRA, skupinu rebelů s progresivním myšlením, kteří s oblibou zpochybňují status quo a realizují neuvěřitelné věci. CUPRA Leon, nebo, jak rádi říkáme, Král Leonů, nám pomáhá získávat dokonce i nejnáročnější automobilové nadšence, posilovat růst značky a nabízet její vozidla stále širšímu publiku."

Kombinace hodnocení zákazníků a odborné poroty

Soutěž "Zlatý volant" byla založena v roce 1976 největším evropským vydavatelstvím Axel Springer. Zlatý volant je již dlouho etablován jako nejvýznamnější ocenění v automobilovém průmyslu v Německu, a to díky kombinaci hlasování čtenářů a odborné poroty, díky němuž požívá tak vysoké prestiže. Úvodní výběr vozidel sestavují redaktoři. Čtenáři periodik "Auto Bild" a "Bild am Sonntag" následně svými hlasy rozhodnou o třech nejlepších vozech v jednotlivých kategoriích. Tito finalisté poté absolvují náročné testy na Lausitzringu. Odborná porota na jejich základě vystaví své hodnocení. V letošní porotě byli bývalí závodní jezdci Hans-Joachim Stuck a Maximilian Götz, televizní moderátorka Lina Van de Marsová a populární šéfkuchař z televizních kuchařských pořadů Steffen Henssler, aktivní závodní jezdkyně Isolde Holderiedová a Sophia Flörschová a mnoho dalších odborníků.

Dvanáct různých kategorií

Letos bylo předáno celkem 12 "Zlatých volantů". Kromě Zlatých volantů v osmi kategoriích vozidel - "Malé a kompaktní vozy", "Malé a kompaktní elektromobily", "SUV", "Elektrická SUV", "Střední a prémiová třída", "Elektromobily střední a prémiové třídy", "Sportovní vozy" a "MPV/rodinné vozy" - byl udělen také "Zlatý volant" za "Inovaci roku". O vítězi kategorie "Nejatraktivnější vůz" rozhodovali výhradně čtenáři. Redaktoři časopisu "Auto Bild" rozhodli o nových majitelích ocenění "Nejlepší vůz do 25 000 eur" a "Nejlepší vůz do 35 000 eur".

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA Born. Druhým výhradně elektricky poháněným modelem značky bude CUPRA Tavascan. S jeho uvedením na trh se počítá v roce 2024.

 

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, vycházející fotbalová hvězda Ansu Fati, hollywoodský herec Daniel Brühl, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a čtyři z nejlepších padelových hráčů na světě.