DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
CUPRA
Born
Novinka
CUPRA
Formentor
Od 979 900
Novinka
CUPRA
Leon
Od 869 900
Novinka
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 904 900
CUPRA
Ateca
Od 839 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

29.11.2021

Car of the Year 2022

  • První 100% elektromobil CUPRA byl zařazen do užšího výběru kandidátů na mezinárodně renomované ocenění Car of the Year 2022 (Auto roku 2022)
  • Born je po úspěchu modelu CUPRA Formentor v roce 2021 již druhým modelem značky CUPRA, založené před pouhými třemi roky, který postoupil do finálového kola
  • Porotu ankety Car of the Year 2022 tvoří 61 renomovaných motoristických novinářů z 23 evropských zemí
  • Celkový vítěz bude vyhlášen v únoru 2022

 

Praha, 29/11/2021 - CUPRA Born přichází na trh v podmínkách počínajícího přechodu směrem k elektrifikaci a trvale udržitelnější budoucnosti. Born je prvním 100% elektromobilem značky CUPRA, jež je nekonvenčním vyzývatelem, a ztělesňuje další fázi jejího vývoje. Model CUPRA Born se již dočkal velkého uznání, protože byl zařazen mezi sedm finalistů významné ankety Car of the Year 2022 (Auto roku).

CUPRA Born je silným uchazečem o prestižní titul a je výsledkem neuvěřitelné práce, kterou značka CUPRA odvedla po nominaci modelu CUPRA Formentor do finálového kola této ankety v roce 2021.

CUPRA Born reprezentuje novou fázi elektrifikace produktové řady značky CUPRA, která již zahrnuje šest plug-in hybridních verzí modelů CUPRA Leon, CUPRA Leon Sportstourer a CUPRA Formentor, nabízených ve dvou různých výkonových variantách.

"Značka CUPRA je nekonvenčním vyzývatelem, zrozeným před pouhými třemi roky, a její produkty se již druhým rokem v řadě dostaly mezi 7 finalistů ankety Car of the Year. Toto uznání dokazuje, že se značkou CUPRA se musí počítat," řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA. "CUPRA Born je vozem, který svými zážitky ze sportovní jízdy přináší emoce do segmentu elektromobilů, a dokazuje tak, že elektrifikace dokonale ladí se sportovními výkony a že elektromobily mohou být zábavné a sexy. Tento model přispěje ke zdvojnásobení prodeje značky CUPRA do roku 2022, zvýší podíl vozů CUPRA na celkovém prodeji společnosti na jednu třetinu a současně posílí globální přítomnost značky, která inspiruje svět z Barcelony."

CUPRA Born využívá nejvyspělejší technologii pohonu. Díky sportovnímu paketu e-Boost poskytuje nejvyšší výkon až 170 kW (231 k). Sada akumulátorů o kapacitě až 77 kWh umožňuje dojezd cca 540 km. Řidič si tak může ještě více užívat podmanivých zážitků z jízdy.

CUPRA Born je automobilem pro vášnivé řidiče, který přesvědčí svou elektrizující sportovností a nabízí emocionální zážitky z dynamické jízdy díky progresivnímu řízení, adaptivním tlumičům DCC sport a stabilizačnímu systému ESC Sport.

Se sportovními výkony ladí atraktivní vnější i vnitřní design modelu CUPRA Born. Uvnitř se designéři zaměřili především na řidiče, jak se na vůz značky CUPRA sluší a patří, ale velkou roli hraje také ochrana životního prostředí. Rozmanité materiály vytvářejí v interiéru atmosféru sportovnosti, kultivovanosti a kvality. Příkladem jsou sériově dodávaná skořepinová sedadla, čalouněná tkaninou z vláken SEAQUAL® Yarn, která se vyrábějí z recyklovaných plastů vylovených z moří.

Porota nejrespektovanějších motoristických novinářů z celé Evropy hledá v prestižní anketě Car of the Year 2022 nejvýznačnější nový vůz uvedený na trh.

Celkového vítěze vybere porota složená z 61 členů reprezentujících 23 evropských zemí. Vítěz bude oznámen v únoru 2022.

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA Born. Druhým výhradně elektricky poháněným modelem značky bude CUPRA Tavascan. S jeho uvedením na trh se počítá v roce 2024.

 

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, vycházející fotbalová hvězda Ansu Fati, hollywoodský herec Daniel Brühl, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a čtyři z nejlepších padelových hráčů na světě.