DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
CUPRA
Born
Novinka
CUPRA
Formentor
Od 979 900
Novinka
CUPRA
Leon
Od 869 900
Novinka
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 904 900
CUPRA
Ateca
Od 839 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

21.01.2022

CUPRA v podání Paola Pellegrina

  • Fotoreportér Paolo Pellegrin, člen prestižní agentury Magnum Photos, se vydal do Grónska, aby zachytil model CUPRA Formentor e-HYBRID v harmonii s přírodou
  • Spolupráce mezi značkou CUPRA a Pellegrinem, #DriveTheChange, usiluje o zvyšování povědomí o změně klimatu a důležitosti ochrany životního prostředí
  • Formentor e-HYBRID zrcadlí na Pellegrinových fotografiích sílu přírody a současně i její křehkost

 

Praha, 21/01/2022 - Grónsko je jedním z nejextrémnějších míst na naší planetě. Proslulý fotoreportér Paolo Pellegrin se proto vydal do Grónska s modelem CUPRA Formentor e-HYBRID, aby tento vůz zachytil v působivé interakci s grónskou krajinou. Spolupráce s agenturou Magnum Photos nese označení #DriveTheChange a jejím cílem je zvyšovat povědomí o důležitosti ochrany životního prostředí.

- 72º SŠ 40º ZD

Grónsko je ostrovem velkých kontrastů. Téměř 80 % jeho povrchu je pokryto ledem a teploty vzduchu dosahují maximálně 10 ºC. Jen některé části pobřeží tak odhalují svůj skalnatý povrch, a na ně navazuje rozlehlá tundra. Právě toto prostředí si značka CUPRA a Pellegrin vybrali se záměrem poukázat na dopady změny klimatu.

- Odlišná perspektiva

Pellegrin se svým malým týmem vyměnil rychlost za trvalou udržitelnost a do Grónska přijel na poštovní lodi, která slouží v tomto regionu. Fotograf v průběhu cesty zachytil sílu modelu CUPRA Formentor e-HYBRID v harmonii s extrémním grónským prostředím. Vůz zrcadlí sílu přírody a současně i její křehkost.

- Pellegrinova metoda

Pellegrinův tým poznával loni v létě po dobu dvou týdnů grónskou kulturu a dostal příležitost navštívit za doprovodu místních obyvatel různé obce na pobřeží i ledovec Kangerlussuaq, který je největším ledovcem ve východní části ostrova. V Pellegrinově díle hraje zásadní roli přirozené světlo, a díky 20 hodinám slunečního svitu během grónského léta ho mohl maximálně využít. Pellegrin tak měl více času na přípravu každého snímku včetně vytváření optimálního konceptu s detailními skicami před pořízením každé fotografie.

- Zaměření na přírodu

#DriveTheChange je způsob, jak přitáhnout pozornost ke změně klimatu a zvyšovat povědomí o důležitosti ochrany přírody. Krásné fotografie se skrytými emocemi jsou naléhavou výzvou zdůrazňující dopady globálního oteplování i poselstvím, které je v souladu s úsilím značky CUPRA o elektrifikaci.

IMAGEN

CHYRONS

Drive the change 1

Fotoreportér Paolo Pellegrin se vydal do Grónska, aby zachytil model CUPRA Formentor e-HYBRID v harmonii s přírodou

Drive the change 2

Formentor e-HYBRID zrcadlí na Pellegrinových fotografiích sílu přírody a současně i její křehkost

Drive the change 3

V Pellegrinově díle hraje zásadní roli přirozené světlo, a díky 20 hodinám slunečního svitu během grónského léta ho mohl maximálně využít

Drive the change 4

#DriveTheChange je způsob, jak přitáhnout pozornost ke změně klimatu a zvyšovat povědomí o důležitosti ochrany přírody

Drive the change 5

Vůz zrcadlí sílu přírody a současně i její křehkost

Drive the change 6

Spolupráce mezi značkou CUPRA a Pellegrinem usiluje o zvyšování povědomí o změně klimatu a důležitosti ochrany životního prostředí

Drive the change 7

Pellegrin cestoval loni v létě po dobu dvou týdnů po Grónsku a poznával místní kulturu v doprovodu malého týmu, aby minimalizoval dopady na životní prostředí

Drive the change 8

Jen některé části pobřeží odhalují svůj skalnatý povrch, a na ně navazuje rozlehlá tundra

Spustit video

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA Born. Druhým výhradně elektricky poháněným modelem značky bude CUPRA Tavascan. S jeho uvedením na trh se počítá v roce 2024.

 

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, vycházející fotbalová hvězda Ansu Fati, hollywoodský herec Daniel Brühl, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a čtyři z nejlepších padelových hráčů na světě.