DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
CUPRA
Born
Novinka
CUPRA
Formentor
Od 979 900
Novinka
CUPRA
Leon
Od 869 900
Novinka
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 904 900
CUPRA
Ateca
Od 839 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

27.01.2022

CUPRA Leon VZ CUP

  • Ušlechtilost interiéru umocňují exkluzivní skořepinová sedadla CUP, jejichž nižší poloha umožňuje ještě dynamičtější jízdu s intenzivnějšími zážitky
  • Nové prvky vnější výbavy propůjčují modelu CUPRA Leon ještě více stylu: exkluzivní 19" kola z lehké slitiny v kombinaci barev černá/měděná, obložení bočních prahů v odstínu tmavého hliníku, zadní spoiler (pouze pro pětidveřový hatchback) a kryty vnějších zpětných zrcátek (na přání) z uhlíkového kompozitu
  • Multifunkční volant CUPRA Supersport v sériové výbavě umožňuje ještě lepší ovládání

 

Praha, 27/01/2022 - CUPRA znovu rozšiřuje svou nabídku vysokovýkonných vozů a představuje model CUPRA Leon VZ CUP. Nový přírůstek v produktové řadě vznikl na počest závodních vozů CUP a karosářské verze pětidveřový hatchback i kombi Sportstourer posouvá do nové dimenze.

Již pro dosavadní varianty modelu CUPRA Leon platí, že nabízejí jedinečné zážitky z jízdy. Za to vděčí mimo jiné široké nabídce velmi vyspělých pohonů, dynamickým technologiím v konstrukci podvozku a vnějšímu i vnitřnímu designu, který kombinuje sportovnost se sofistikovaností. CUPRA Leon patří mezi nejpřitažlivější vozy ve svém segmentu také díky rozsáhlé konektivitě, digitalizovaným uživatelským rozhraním a nejvyspělejším asistenčním systémům.

CUPRA Leon VZ CUP je však nyní ještě atraktivnější. K tomu přispívá řada nových komponentů od exteriéru až po interiér. Nové prvky výbavy dodávají vysokovýkonnému vozu, který je sám o sobě již velmi osobitý, opravdu výjimečný vzhled a charakter.

Interiér

CUPRA Leon VZ CUP rozšiřuje rozsáhlou výbavu vysokovýkonného vozu o nové prvky. Dominantou interiéru jsou skořepinová sedadla CUP čalouněná pravou kůží v odstínu černá nebo modrá Petrol. Tato sedadla, která se poprvé objevila v ohromujícím modelu CUPRA Formentor VZ5, poskytují ještě lepší oporu těla v příčném směru a vyšší úroveň jízdního komfortu. Zadní stěnu skořepinových sedadel CUP tvoří speciální panel z uhlíkového kompozitu.

Důležité je i umístění skořepinových sedadel CUP v interiéru. Jejich nízká poloha totiž ponechává maximum volného prostoru a umožňuje ergonomičtější sezení - u tak sportovního vozu, jakým je CUPRA Leon, se jedná o zásadní přínos.

Moderní atmosféru v interiéru umocňuje prošívání na přístrojové desce v barvě mědi. K dispozici jsou rovněž odstíny černá nebo modrá Petrol. Neméně významný je specifický volant CUPRA - hlavní rozhraní mezi řidičem a vozem - s ergonomicky navrženými a umístěnými ovládacími prvky pro spuštění motoru a rychlou aktivaci režimu CUPRA.

Exteriér

Charakter modelu CUPRA Leon VZ CUP ještě více zvýrazňují úpravy exteriéru.

Zadní spoiler z uhlíkového kompozitu s měděnými ozdobnými prvky dodává pětidveřovému hatchbacku nové estetické pojetí. Zadní spoiler kromě toho vylepšuje proudění vzduchu nad karoserií vozidla, čímž minimalizuje turbulence. Atraktivitu vnějšího designu zvyšují také obložení bočních prahů v odstínu tmavého hliníku a na přání dodávané kryty vnějších zpětných zrcátek z uhlíkového kompozitu s měděnými ozdobnými prvky.

Model CUPRA Leon VZ CUP je sériově vybaven 19" koly z lehké slitiny s povrchovou úpravou částečně v odstínu mědi. Tato kola z lehké slitiny jsou k dispozici také se sportovními pneumatikami Bridgestone.

CUPRA Leon VZ CUP se dodává s širokým výběrem motorů, který zahrnuje elektrifikovanou jednotku 2.0 TSI 180 kW/245 k e-HYBRID a zážehové motory 2.0 TSI 228 kW/310 k DSG 4Drive (Sportstourer), 2.0 TSI 221 kW/300 k a 2.0 TSI 180 kW/245 k (dostupné později). Všechny nabízené motory jsou ztělesněním ducha značky CUPRA a poskytují pozoruhodné sportovní výkony.

 

Výroba modelu CUPRA Leon VZ CUP byla spuštěna tento týden v Martorellu a první vozy budou zákazníkům dodány v březnu 2022.

 

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 rozšíří modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena bude rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

 

CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.