DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
CUPRA
Born
Novinka
CUPRA
Formentor
Od 979 900
Novinka
CUPRA
Leon
Od 869 900
Novinka
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 904 900
CUPRA
Ateca
Od 839 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

03.02.2022

CUPRA

  • Jutta Kleinschmidtová zůstává v týmu ABT CUPRA XE i pro sezonu 2022 a jejím týmovým kolegou bude vítěz Rallye Dakar 2022 Nasser Al-Attiyah
  • Výzvám nové sezony bude čelit nový terénní elektromobil CUPRA Tavascan XE, který je reinterpretací vozu e-CUPRA ABT XE1 a jehož design ztělesňuje DNA značky CUPRA
  • Po první sezoně týmu, která přinesla několik slibných výsledků, je cílem pro letošní rok konzistentně dosahovat v závodech vítězství a umístění na stupních vítězů

 

Praha, 03/02/2022 - Po obrovském úspěchu první sezony v roce 2021 se Extreme E - globální závody elektromobilů, které poukazují na přírodní oblasti ohrožené změnou klimatu - připravuje na zahájení druhé sezony. Cílem závodů je dodávat nám všem odvahu k pozitivním krokům na ochranu budoucnosti naší planety. Používání závodních elektromobilů ukazuje, jak můžeme zabránit dalším škodám a přispět k vyřešení problémů spojených s klimatickou změnou.

CUPRA je součástí seriálu Extreme E od samého začátku. CUPRA byla první automobilovou značkou, která oznámila svou účast, a za hlavního partnera týmu si vybrala společnost ABT Sportsline.

Tým ABT CUPRA XE dokončil první sezonu na pátém místě v celkovém hodnocení a nyní se důkladně připravuje na druhou sezonu, pro kterou si stanovil velmi ambiciózní cíle. Této výzvě se postaví se dvěma skvělými jezdci za volantem. Členem týmu pro novou sezonu se stal čtyřnásobný dakarský vítěz Nasser Al-Attiyah (v letech 2011, 2015 a 2019 a v ročníku 2022, který se uskutečnil minulý měsíc), který bude týmovým kolegou dosavadní jezdkyně značky CUPRA (a vítězky Rallye Dakar 2001) Jutty Kleinschmidtové. Nová dvojice jezdců bude mít klíčovou úlohu ve snaze týmu ABT CUPRA XE bojovat o umístění na stupních vítězů a vítězství během každého podniku v kalendáři.

Elektrifikace a sportovní výkony jdou u značky CUPRA ruku v ruce a reinterpretace závodního vozu e-CUPRA ABT XE1 pro rok 2022 odpovídá duchu mistrovství Extreme E. Vůz je vybaven sadou akumulátorů o kapacitě 54 kWh, jejíž uložení za kokpitem přispívá k optimálnímu rozložení hmotnosti vozu mezi nápravy. Elektricky poháněný závodní vůz zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h za cca čtyři sekundy. CUPRA Tavascan XE se navíc ještě více zaměřuje na trvalou udržitelnost a ochranu životního prostředí. Konstrukci vozu lze přizpůsobovat novým podmínkám a požadavkům díky dílům, které vznikají technologií aditivní výroby. Díky tomu jsou i opravy elektromobilu ve vypjatých podmínkách závodu mnohem snadnější a rychlejší.

Závodní terénní elektromobil naznačuje designový styl budoucího sériově vyráběného modelu CUPRA Tavascan. Vývoj designu i konstrukce druhého 100% elektromobilu značky CUPRA probíhá v Barceloně. Tavascan bude na evropské i zámořské trhy uveden v roce 2024.

Seriál Extreme E podporuje výzkum značky CUPRA v oblasti elektrifikace a současně propaguje elektrifikaci, trvalou udržitelnost, ekologické povědomí a rovnost pohlaví.

První podnik sezony se uskuteční ve dnech 19. a 20. února v Neomu (Saúdská Arábie), tak si tuto atraktivní podívanou nenechte ujít!

Jutta Kleinschmidtová, jezdkyně týmu ABT CUPRA XE pro sezonu 2022, řekla: "Již se nemohu dočkat, až sezona 2022 odstartuje. Loni jsme si vybudovali solidní výchozí pozici a bojovali o nejlepší umístění. Výzvou pro letošní rok je dosahovat vítězství v závodech a umístění na stupních vítězů mnohem konzistentněji. Jsme na to náležitě připraveni. Za vším, co dělám, stojí moje vášeň pro terénní závody, a skutečnost, že tuto vášeň sdílím s tak skvělým týmem, mě inspiruje k nejlepším výkonům na trati. Chci, aby sezona už začala!"

Nasser Al-Attiyah, jezdec týmu ABT CUPRA XE pro sezonu 2022, řekl: "Jsem opravdu nadšený. Jsem přesvědčen o tom, že to pro mě bude obrovská zkušenost, protože mistrovství Extreme E je krokem k lepší budoucnosti. Jsem hrdý, že jsem se stal členem kmene CUPRA pro toto dobrodružství, a vím, že dokážeme odvádět skvělou práci. Zázemí týmu ve spojení s Juttinými a mými zkušenostmi dokáže konsolidovat veškerou dosud skvěle provedenou práci. Jsme opravdu odhodlaní. Naším cílem je vítězit. Už se nemohu dočkat, až budu sedět v autě a naplní mě pocit radosti. Využijme tuto příležitost na maximum!"

Dr. Werner Tietz, člen představenstva odpovědný za výzkum a vývoj značky CUPRA, řekl: "Vždy hledáme výzvy a loňský rok nám ukázal, že závody Extreme E odpovídají duchu značky CUPRA. Potvrdilo se také, že elektrifikace a sportovní výkony jdou ruku v ruce. Je to pro nás skvělá příležitost k nepřetržitému vylepšování našich vozů a vývoji budoucích technologií. Máme radost, že i v roce 2022 budeme závodit. S Juttou a Nasserem v našem týmu se budeme usilovně snažit být co nejlepší a umisťovat se s vozem CUPRA Tavascan XE na nejvyšším stupni vítězů."

Hans-Jürgen Abt, společník a jednatel ve společnosti ABT Sportsline, řekl: "Ač jsme si naši první sezonu v Extreme E opravdu užívali, považujeme toto mistrovství stále za 'nedokončenou práci'. Naše cíle jsou stále stejné: Chceme bojovat o vítězství v závodech a o titul. V náš tým, naše jezdce, náš vůz a naše partnery mám plnou důvěru a nemohu se dočkat, až uvidím oba naše dakarské hrdiny, Juttu a Nassera, na závodní trati. Současně bych rád poděkoval Mattiasovi (Ekströmovi), který sehrál důležitou roli při budování našeho týmu a nyní se chce soustředit na jiné výzvy. Již více než dvě desetiletí je členem naší rodiny ABT, a tak tomu bude i v budoucnosti."

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 rozšíří modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena bude rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

CUPRA zvítězila v roce 2021 v mistrovství cestovních elektromobilů PURE ETCR a i nadále se účastní seriálu terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award, a držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto,.