DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
CUPRA
Born
Novinka
CUPRA
Formentor
Od 979 900
Novinka
CUPRA
Leon
Od 869 900
Novinka
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 904 900
CUPRA
Ateca
Od 839 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

22.04.2022

CUPRA

 

  • CUPRA Born dokazuje, že sportovní výkony a elektrifikace se k sobě dokonale hodí
  • Výroba pro Austrálii bude zahájena na konci roku 2022, spuštění prodeje bude následovat na začátku roku 2023
  • Finalista ankety Car of the Year 2022 slaví již prodejní úspěchy v Evropě
  • CUPRA zanedlouho odstartuje v Austrálii on-line prodej

 

Praha, 22-04-2022 - Značka CUPRA oznámila, že její průkopnický 100% elektromobil, CUPRA Born, zamíří zanedlouho do Austrálie.

"Loni jsem na autosalonu v Mnichově vyjádřil své odhodlání dostat model CUPRA Born co nejrychleji do Austrálie," řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA. "Nyní mohu potvrdit, že první zcela elektrický model značky CUPRA - a finalista ankety Evropské auto roku - se začne pro Austrálii vyrábět v posledním čtvrtletí letošního roku a první vozy budou dodány zákazníkům na začátku roku 2023."

Model CUPRA Born, uvedený na první trhy v listopadu 2021, slaví v Evropě již prodejní úspěchy a ve všech aspektech ztělesňuje vizuální a dynamickou estetiku, která značku CUPRA odlišuje. "Rozšíření prodeje do Austrálie je důležitým krokem ke globalizaci naší značky," dodal Griffiths. "CUPRA Born bude impulzem nové generace australských automobilových fanoušků a dokáže, že sportovní výkony a elektrifikace se k sobě dokonale hodí."

 

Zaměření značky CUPRA na Austrálii

CUPRA v Austrálii zanedlouho zahájí on-line prodej. Počáteční nabídka bude zahrnovat crossover Formentor, SUV Ateca a hatchback Leon. Součástí modelových řad Formentor a Leon jsou i plug-in hybridní verze PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle), které budou prvními cenově dostupnými evropskými vozy s tímto druhem pohonu nabízenými u protinožců.

Značka již registruje 7800 zájemců z řad široké veřejnosti. Většina potenciálních zákazníků (3600) se zajímala o model Formentor, na druhém místě je Born s 2100 zájemci.

"To je pozoruhodná odezva na značku, která je v Austrálii zcela nová a která existuje sotva čtyři roky," řekl Ben Wilks, ředitel společnosti CUPRA Australia. "Zajištění výroby modelu Born v době nevídaných výzev v globálních dodavatelských řetězcích potvrzuje mimořádný zájem značky CUPRA o Austrálii."

Ceny a specifikace budou potvrzeny zanedlouho.

Automobilová značka v roce 2022 také otevře showroom CUPRA City Garage v Sydney, v jeho Centrální obchodní oblasti. Unikátní lokalita nedaleko nejslavnějšího přístavu na světě nabídne nekonvenční a jedinečné zákaznické zážitky a bezpočet kulturních akcí a výstav.

Spustit video

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 rozšíří modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena bude rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

 

CUPRA zvítězila v roce 2021 v mistrovství cestovních elektromobilů PURE ETCR a i nadále se účastní seriálu terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award, a držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto,.