DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
CUPRA
Born
Novinka
CUPRA
Formentor
Od 979 900
Novinka
CUPRA
Leon
Od 869 900
Novinka
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 904 900
CUPRA
Ateca
Od 839 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

30.05.2022

Kmen CUPRA

  • Hráči a hráčky klubu FC Barcelona Marc ter Stegen, Alexia Putellasová, Ansu Fati a Ana-Maria Crnogorčevićová si ve studii CUPRA UrbanRebel užívají jedinečné zážitky
  • Minuta jízdy na plný plyn v průběhu jednoho kola na závodním okruhu Montmeló vyvolala v členech Kmene CUPRA extrémní emoce
  • "Měla jsem stejný pocit, jako když se chystám střílet penaltu," říká ambasadorka značky CUPRA a hráčka klubu FC Barcelona Alexia Putellasová

 

Praha, 30-05-2022 - Nervozita, vzrušení, euforie... Takové emoce vyvolal náhlý příliv adrenalinu. Hvězdní hráči a hráčky klubu FC Barcelona, Marc ter Stegen, Alexia Putellasová, Ansu Fati a Ana-Maria Crnogorčevićová, jsou přitom na takové pocity zvyklí. Jako fotbalisté a fotbalistky je prožívají při každém zápase. Ambasadoři značky CUPRA byli nyní tomuto návalu vzrušení v nejextrémnější podobě vystaveni v sedadle zcela elektrické studie CUPRA UrbanRebel, 100% poháněné adrenalinem, při jízdě na 

Maximální výkon pod kontrolou.

Vůz s nejvyšším výkonem 320 kW je pozvánkou k opravdovému vzrušení. A pokud za jeho volantem sedí jezdec značky CUPRA Jordi Gené, jsou pak zážitky z jízdy ještě extrémnější. "Jsme na uzavřené motokrosové trati v areálu závodního okruhu Montmeló a všechno, co musejí udělat, je usednout do vozu, pevně se držet a užívat si jízdu." Jedno kolo na plný plyn po asfaltovém a hliněném povrchu pořádně zrychlilo hvězdné fotbalistce klubu FC Barcelona Alexii Putellasové tep. "Bylo to mimořádně vzrušující. Jordi měl moji naprostou důvěru, ale stejně jsem měla v zatáčkách ten nepříjemný pocit a nervy byly na pochodu… bylo to neuvěřitelné." Pro jejího klubového kolegu Marca ter Stegena to byla jedinečná zkušenost: "Je to něco úplně jiného. Bylo neuvěřitelné sledovat ho, jak rychlostí blesku otáčí volantem."

 

 

100% elektrický adrenalin.

CUPRA UrbanRebel je nejradikálnější interpretací městského elektromobilu v podání značky CUPRA. Z 0 na 100 km/h zrychlí za pouhých 3,2 sekundy díky dvěma elektromotorům. Byl to tak úžasný zážitek, že si ho někteří, například hráč klubu FC Barcelona Ansu Fati, chtěli zopakovat. "Další kolo, další kolo," opakoval útočník, a na konci svého druhého kola k tomu připojil: "Nemyslel jsem si, že mě to bude bavit, ale pravdou je, že jsem si to opravdu užil, klidně bych jel ještě desetkrát."

Emoce v každém aspektu.

Všichni se shodli na tom, že v určitém ohledu prožívají situace s podobným přílivem adrenalinu i ve sportu: "V zápase, při penaltovém rozstřelu; je to téměř stejný pocit, jako když se připravujete na pokutový kop a jste sama před bránou. Já tento pocit miluju," říká hráčka klubu FC Barcelona Ana-Maria Crnogorčevićová a její spoluhráčka Alexia Putellasová jí přitakává. "Tohle je opravdu adrenalinový zážitek," říká.

Stejný duch rebelství.

Stejně jako je studie CUPRA UrbanRebel považována za nejradikálnější interpretaci městského vozu v podání značky CUPRA, která se vymyká veškerým konvencím, reprezentují tohoto rebelského ducha i členové Kmene CUPRA ve svých sportech. "Vždy se snažíte být houževnatý a neochvějný. Myslím si, že takový je i tento vůz, ve způsobu, jakým reaguje a jak je průbojný. Chceme být rychlí, chceme být úspěšní, vynikat, a tento vůz nepodléhá konformitě," říká nakonec Ter Stegen.

Hvězdy klubu FC Barcelona nebyly jediné, kdo si na závodním okruhu Montmeló užíval tuto jízdu na plný plyn. Akce CUPRA Content Tribe Day se zúčastnil také Padelový kmen CUPRA a olympijský kajakář Saúl Craviotto.

Spustit video

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 rozšíří modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena bude rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

 

CUPRA zvítězila v roce 2021 v mistrovství cestovních elektromobilů PURE ETCR a i nadále se účastní seriálu terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award, a držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto,.