DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
CUPRA
Born
Novinka
CUPRA
Formentor
Od 979 900
Novinka
CUPRA
Leon
Od 869 900
Novinka
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 904 900
CUPRA
Ateca
Od 839 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

06.07.2022

Extreme E

  • Jezdci týmu ABT CUPRA XE, Jutta Kleinschmidtová a Nasser Al-Attiyah, se v areálu Nasser Racing Camp připravovali na novou výzvu, která na ně čeká za volantem závodního vozu CUPRA Tavascan XE
  • CUPRA Tavascan XE se může pochlubit novým odpružením pro dva závody, které se pojedou o tomto víkendu na Sardinii
  • Sedm kilometrů extrémně nerovného terénu na italském ostrově bude jednou z dosud nejnáročnějších X Prix

 

Praha, 06-07-2022 - Jezdci týmu ABT CUPRA XE, Jutta Kleinschmidtová a Nasser Al-Attiyah, jsou po úvodním podniku sezony v Saúdské Arábii připraveni na novou výzvu. Tentokrát to budou dva závody na italském ostrově Sardinie, které se uskuteční v termínech 6. až 7. července a 9. až 10. července. Závodní vůz CUPRA Tavascan XE se připravoval na tratích areálu Nasser Racing Camp ve Španělsku, protože bude čelit podmínkám, které se v kalendáři letošní sezony řadí bezesporu mezi nejsložitější. Jezdce čekají 4 dny závodů na velmi nerovném okruhu v rámci dosud nejnáročnější X Prix.

Saúdská Arábie přinesla cenné zkušenosti.

Jutta a Nasser se vracejí na závodní tratě po úvodním podniku v saúdskoarabském Neomu, v němž získali cenné zkušenosti. "V této sezoně jsme udělali dvé významné změny. První změnou byl vůz a druhou byl příchod Nassera do našeho týmu jezdců. Nasser tento vůz poprvé řídil až v Neomu. Nyní je však s vozem CUPRA Tavascan XE dokonale obeznámen a tým je připraven na výzvu na Sardinii," říká vedoucí týmu CUPRA Racing Xavi Serra.

Perfektní příprava pro tělo i mysl.

Během téměř pětiměsíční přestávky mezi podnikem v Saúdské Arábii a dvěma závody na Sardinii využili jezdci příležitost k tomu, aby se ještě lépe seznámili s vozem a pokračovali ve svém fyzickém tréninku. Jutta Kleinschmidtová, jezdkyně týmu ABT CUPRA XE, k tomu říká: "Také jsem absolvovala hodně mentálního tréninku, protože pro tento typ závodů je to velmi důležité. Rozhodující je totiž soustředění. Po několika měsících se již opravdu těším na to, až na Sardinii usednu za volant a budu závodit." Také její týmový kolega Nasser Al-Attiyah maximálně využil období mezi závody: "Hodně jsem trénoval a nepřetržitě závodil, abych byl připraven, a to rozhodně jsem."

Vylepšená CUPRA Tavascan XE.

Kromě tréninku jezdců se tým zaměřil rovněž na jemné doladění závodního vozu CUPRA Tavascan XE. Finální testy proběhly před týdnem v areálu Nasser Racing Camp. "Byly to velmi produktivní tři dny. Testovali jsme nové odpružení a je fantastické. Jízdní vlastnosti přinášejí mnohem více potěšení a vůz si bez problémů poradí se všemi nerovnostmi. To se nám bude na Sardinii velmi hodit," říká Jutta.

Dvojitá výzva.

Závod na Sardinii bude bezpochyby jedním z nejtěžších a nejnáročnějších v letošní sezoně. Juttu a Nassera čeká sedmikilometrová trať vedoucí kamenitým terénem a vyschlými řečišti. Bude to dosud nejvíce vyčerpávající elektrická výzva. Tentokrát se navíc pojedou dva závody. První ve dnech 6. až 7. července a druhý 9. až 10. července. Jezdce tedy čeká dvojnásobná porce soubojů. "Bude to velmi zajímavé. Chceme zvítězit v alespoň jednom závodě. Ale ještě lepší by bylo, kdybychom byli nejlepší v obou. Víme, že to bude obtížné, protože i ostatní jezdci jsou skvělí, nejlepší na světě, ale my se soustředíme na vítězství," říká Nasser a jeho týmová kolegyně Jutta k tomu dodává: "Rozhodně chceme být na stupních vítězů. Máme dvě příležitosti, tak pro to uděláme maximum."

Spustit video

IMAGEN

CAPTIONS

PREVIA CERDEÑA 01

Jezdci týmu ABT CUPRA XE, Jutta Kleinschmidtová a Nasser Al-Attiyah, se v areálu Nasser Racing Camp připravovali na novou výzvu, která na ně čeká za volantem závodního vozu CUPRA Tavascan XE

PREVIA CERDEÑA 02

Jutta a Nasser se vracejí na závodní tratě po úvodním podniku v saúdskoarabském Neomu, v němž získali cenné zkušenosti

PREVIA CERDEÑA 03

Sedm kilometrů extrémně nerovného terénu na italském ostrově bude jednou z dosud nejnáročnějších X Prix

PREVIA CERDEÑA 04

Závod na Sardinii bude bezpochyby jedním z nejtěžších a nejnáročnějších v letošní sezoně

PREVIA CERDEÑA 05

CUPRA Tavascan XE se může pochlubit novým odpružením pro dva závody, které se pojedou o tomto víkendu na Sardinii

PREVIA CERDEÑA 06

CUPRA Tavascan XE se může pochlubit novým odpružením pro dva závody, které se pojedou o tomto víkendu na Sardinii

PREVIA CERDEÑA 07

Kromě tréninku jezdců se tým zaměřil také na jemné doladění závodního vozu CUPRA Tavascan XE

 

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 značka CUPRA rozšířila modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena byla rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. To samé platí pro model CUPRA Terramar, elektrifikované sportovní SUV, které připomíná závodní okruh Terramar, kde začala historie značky CUPRA. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.