DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
CUPRA
Born
Novinka
CUPRA
Formentor
Od 979 900
Novinka
CUPRA
Leon
Od 869 900
Novinka
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 904 900
CUPRA
Ateca
Od 839 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

02.08.2022

CUPRA

  • CUPRA posiluje své virtuální spojení s metaversem prostřednictvím nejnovější hry Forza Horizon 5 Xbox
  • Fanoušci mohou závodit ve voze CUPRA Tavascan XE ve virtuálních závodech Extreme E X Prix
  • Hráči budou testovat své dovednosti v nejnáročnějších terénních závodech pro elektromobily na světě, stejně jako jezdci týmu ABT CUPRA XE Nasser Al-Attiyah a Jutta Kleinschmidtová

 

Praha, 02-08-2022 - Fanoušci budou moci v nejnovější verzi hry Forza Horizon 5 testovat své dovednosti a závodnické umění v terénním elektromobilu CUPRA Tavascan XE, stejně jako závodní jezdci týmu ABT CUPRA XE Nasser Al-Attiyah a Jutta Kleinschmidtová.

Závodní franšíza Forza je oficiálním herním partnerem seriálu Extreme E. Společnost Forza vytvořila svou dosud nejautentičtější a nejkomplexnější závodní hru Horizon - jedním z vozidel pro závodění na konzole Xbox je i CUPRA Tavascan XE v typických závodních barvách.

Forza Horizon 5 umožní novému publiku prověřit schopnosti terénního elektromobilu CUPRA Tavascan XE, a ukáže tak značku CUPRA i seriál Extreme E v novém světle.

Hráči mohou závodit v nových podnicích a výzvách, aby si mohli zpřístupnit jedinečné varianty, které jim umožní posouvat se dopředu a získávat sběratelské předměty Extreme E.

"Virtuální svět je rychle se rozpínající prostor, v němž mohou značky pořádat vzrušující akce a zážitky pro jednotlivce, jež mohou sdílet a jež byly donedávna přístupné jen několika vyvoleným, jakými jsou například Nasser Al-Attiyah a Jutta Kleinschmidtová, kteří závodí s vozem CUPRA Tavascan XE v závodech Extreme E X Prix," říká Antonino Labate, globální ředitel pro strategii, obchodní rozvoj a provozní činnosti značky CUPRA.

"Ale nyní můžeme tyto zážitky sdílet všichni a jít za hranice toho, co byl automobilový průmysl doposud schopen nabídnout," pokračuje Antonino Labate.

"Spolupráce mezi seriálem Extreme E a hrou Forza Horizon 5 umožňuje našim fanouškům ponořit se do inovativní elektrické kultury značky CUPRA a stanout v čele toho, co jsme vždy dělali - bojovat s veškerým nasazením v nejextrémnějších podnicích globálního motoristického sportu," dodává Antonino Labate.

"CUPRA - to jsou emoce. Je to žijící značka postavená na sportovních výkonech, která poskytuje zážitky přesahující hranice automobilového světa - a toto je další krok, kde se spojuje virtuální svět s tím reálným a kde veškerý adrenalin a nadšení z naší účasti v Extreme E může prožívat nejen několik vyvolených, ale každý!" uzavírá Antonino Labate.

Forza Horizon 5 je k dispozici pro Xbox Series X|S, Xbox One, Windows 10, Steam, Xbox Game Pass a prostřednictvím platformy Xbox Cloud Gaming.

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 značka CUPRA rozšířila modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena byla rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. To samé platí pro model CUPRA Terramar, elektrifikované sportovní SUV, které připomíná závodní okruh Terramar, kde začala historie značky CUPRA. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.