DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
CUPRA
Born
Novinka
CUPRA
Formentor
Od 979 900
Novinka
CUPRA
Leon
Od 869 900
Novinka
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 904 900
CUPRA
Ateca
Od 839 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

02.09.2022

CUPRA UrbanRebel, CUPRA Tavascan a CUPRA Terramar

  • Šéfdesignér Jorge Diez vysvětluje klíčové designové prvky budoucích elektrifikovaných modelů značky CUPRA, které vzejdou například z nedávno odhalených koncepčních vozů CUPRA UrbanRebel, CUPRA Tavascan a CUPRA Terramar
  • Designový tým reinterpretuje exteriér vozidel CUPRA silným charakterem a novými ikonickými prvky
  • Trvalá udržitelnost definuje spolu s technologiemi nové interiéry, v nichž se vše točí kolem řidiče

 

Praha, 02-09-2022 - Lidé si obvykle myslí, že to je jejich srdce, co stojí za tím, že se zamilují. To však není úplně pravda. Ve skutečnosti se jedná o proces, který začíná v mozku. Když se zamilujeme, dojde během několika sekund k uvolnění chemických látek, jakými jsou dopamin, oxytocin a adrenalin. Něco podobného můžeme zažít, když obdivujeme budoucí elektrifikované modely značky CUPRA. Do nedávno představených koncepčních vozů CUPRA UrbanRebel, CUPRA Tavascan a CUPRA Terramar se zamilujete za pouhých sedm sekund. Šéfdesignér Jorge Diez nám prozradil, jaké jsou charakteristické znaky budoucího designu značky CUPRA.

Žádné ohlížení se.

Klíčovým výchozím požadavkem při navrhování designu značky CUPRA je naprostá tvůrčí svoboda. "Navrhovat design budoucnosti, aniž bychom se ohlíželi do minulosti, je ohromující proces. Naším hlavním cílem je zajistit, aby se lidé do našich automobilů zamilovali a abychom pro ně vytvářeli jedinečné zážitky. Nechceme se nutně líbit každému, ale chceme, aby lidé byli do našich vozů zamilovaní až po uši," říká Jorge Diez. Díky tomuto přístupu byly první modely, navržené kompletně pro značku CUPRA, tedy CUPRA Formentor a CUPRA Born, oceněny v roce 2021 prestižním Zlatým volantem, který patří mezi nejvýznamnější ocenění v automobilovém průmyslu. Dne 7. června představila CUPRA v Terramaru (Sitges) své elektrifikované modely budoucnosti, které potvrzují silné zaměření značky na inovativní design, jehož cílem je odklon od status quo. "Dosáhneme toho díky naší vlastní designové filozofii CUPRA," dodává šéfdesignér značky.

Osobitý charakter a odhodlání.

Budoucí design značky vychází z filozofie definované silným charakterem, který je zřejmý z tvarů a proporcí nových modelů. "Odhodlání je u budoucích modelů CUPRA velmi důležité. Jednou z opravdu nepřehlédnutelných partií je příď, jíž dodávají vlastní charakter prvky inspirované vzhledem žraloka," říká Jorge. Další významnou změnou u budoucích modelů budou nové, trojúhelníkové světlomety, které dodají vozům CUPRA nový vzhled. "Naše modely budou rozpoznatelné na první pohled."

Vždy progresivní.

CUPRA hledí do budoucnosti. Tým designérů chtěl tuto skutečnost vyjádřit nejen koncepčně. "Linie na bocích jsou velmi výrazné a vždy vyzařují dynamický pohyb směrem vpřed. Naše vozy díky tomu vyvolávají dojem, že se pohybují, i když stojí," říká Jorge. V souladu s tímto konceptem byly navrženy také interiéry budoucích modelů, jakými jsou CUPRA UrbanRebel, CUPRA Tavascan a CUPRA Terramar, jejichž uvedení na trh je plánováno pro nadcházející roky. "Interiér vyvolává dojem spojitého prostoru, který se podobá trupu lodi. To také umocňuje vnímání rychlosti," dodává Jorge.

Interiér pro lidi, kteří milují řízení.

"Pro nás ve společnosti CUPRA je řízení srdeční záležitostí a vášní. Pobyt za volantem budoucích modelů bude smyslovým zážitkem. Všechno jsme podřídili potěšení z jízdy," říká Jorge. Všechny prvky v interiéru jsou orientovány na řidiče. Zásadní součástí nových interiérů je také trvalá udržitelnost, která zahrnuje mimo jiné použití recyklovaných materiálů. Uplatnění nalézají rovněž nové technologie, od parametrického designu až po aditivní výrobu, které posouvají užitnou hodnotu pro zákazníka na novou úroveň. "Technologie a trvalá udržitelnost půjdou ruku v ruce, a to vše s cílem vytvářet okamžité emoce," uzavírá svůj výklad Jorge Diez.

Spustit video

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 značka CUPRA rozšířila modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena byla rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. To samé platí pro model CUPRA Terramar, elektrifikované sportovní SUV, které připomíná závodní okruh Terramar, kde začala historie značky CUPRA. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.