DarkRebel
UrbanRebel

29.09.2022

CUPRA

• Tým ABT CUPRA XE se v podniku Copper X Prix v Chile umístil na stupních vítězů, a zaznamenal tak svůj nejlepší výsledek v dosavadním průběhu druhé sezony Extreme E
  • Jezdci týmu Nasser Al-Attiyah a Klara Anderssonová - hvězda mistrovství světa v rallyecrossu, jež nahradila Juttu Kleinschmidtovou, která byla po těžkém dopadu ve volném tréninku nucena závod vynechat - absolvovali náročnou trať v poušti Atacama v neuvěřitelném tempu
  • Závodní vůz CUPRA Tavascan XE prokázal v jedné z nejsušších oblastí na světě svou rychlost a spolehlivost

Praha, 29-09-2022 - Tým ABT CUPRA XE dosáhl svého nejlepšího výsledku ve druhé sezoně Extreme E třetím místem ve finálovém závodě podniku Autofagasta Minerals Copper X Prix v Chile, a to navzdory tomu, že v úvodní fázi závodního víkendu musel přikročit k výměně jednoho ze svých jezdců.

Jutta Kleinschmidtová nasadila ve druhém volném tréninku rychlé tempo a v prvním sektoru stanovila čas, který zůstal po téměř celý trénink nepřekonán. Těžký dopad ze skoku však donutil německou jezdkyni zastavit. Když ze svého vozu CUPRA Tavascan XE vystupovala, držela si bolavá záda. Následně byla převezena do nemocnice na preventivní prohlídku. Lékaři si ji v nemocnici pro jistotu ponechali přes noc na pozorování. Přestože si udržela dobrou náladu, bolestivé poranění ji vyřadilo z dalších bojů v podniku Copper X Prix.

Na její místo nastoupila náhradní jezdkyně pro Extreme E, Klara Anderssonová, která přijela do Chile krátce poté, co se umístila na stupních vítězů v portugalském podniku mistrovství světa FIA v rallyecrossu,

Díky skvělému přivítání týmem CUPRA a vynikající týmové práci se 22letá švédská jezdkyně dokázala s vozem CUPRA Tavascan XE rychle sžít. Brzy dosahovala potřebné rychlosti a navázala dobrou spolupráci se svým týmovým kolegou Nasserem Al-Attiyahem.

Značka CUPRA se letos poprvé kvalifikovala přímo do finálového kola, a nemusela se tak účastnit "bláznivého závodu" (Crazy Race).

Vynikající výkony Al-Attiyaha a Anderssonové přinesly nakonec třetí místo, a tedy první umístění na stupních vítězů pro tým ABT CUPRA XE ve druhé sezoně Extreme E.

Nasser Al-Attiyah řekl: "V Chile jsme zažili úžasný závodní víkend Extreme E, který jsme zakončili na stupních vítězů. Nebylo to snadné, ale získali jsme spoustu nových poznatků a zkušeností. Jsem tedy přesvědčen o tom, že poslední závod bude pro nás díky tomu snadnější. Pokusíme se tento výsledek na stupních vítězů zopakovat."

Klara Anderssonová řekla: "Finálový závod podniku Copper X Prix byl tak intenzivní a vzrušující! Nasser skvěle odstartoval a po výměně jezdců jsme byli na čtvrtém místě. Trochu jsem měla omezený výhled z čelního okna, ale navzdory tomu mám pocit, že celý víkend byl velmi pozitivní. Za celý tým CUPRA jsem velmi šťastná, že jsme skončili na stupních vítězů - bylo to úžasné."

Značka CUPRA kromě toho získala o uplynulém víkendu na německém závodním okruhu Sachsenring mistrovský titul ve světovém poháru cestovních elektromobilů, FIA ETCR eTouring Car World Cup, v hodnocení konstruktérů, zatímco jezdec týmu Adrien Tambay vybojoval titul mistra ETCR mezi jezdci.

Posledním podnikem druhé sezony Extreme E bude Energy X Prix v Uruguayi ve dnech 26. až 27. listopadu.

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 značka CUPRA rozšířila modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena byla rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. To samé platí pro model CUPRA Terramar, elektrifikované sportovní SUV, které připomíná závodní okruh Terramar, kde začala historie značky CUPRA. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.