DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
CUPRA
Born
Novinka
CUPRA
Formentor
Od 979 900
Novinka
CUPRA
Leon
Od 869 900
Novinka
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 904 900
CUPRA
Ateca
Od 839 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

29.11.2022

CUPRA

  • Nasser Al-Attiyah a Klara Anderssonová vedli finálový závod od startu až do cíle, a potvrdili tak rychlost a spolehlivost terénního elektromobilu CUPRA Tavascan XE
  • Jezdci týmu ABT CUPRA závodili po celý víkend s velkým sebevědomím a udávali mimořádné tempo

Praha, 29-11-2022 - Tým ABT CUPRA XE uzavřel 27. listopadu druhou sezonu Extreme E vítězstvím v podniku Energy X Prix v Uruguayi.

Jezdci Nasser Al-Attiyah a Klara Anderssonová byli rychlí po celý víkend. V obou kvalifikačních jízdách Q1 (před udělením pětisekundové penalizace) a Q2 dosáhli nejrychlejších časů, a postoupili tak přímo do finále.

Start do finálového závodu v suchém a prašném prostředí se silnými větry byl jako vždy mimořádně důležitý. A Al-Attiyah odstartoval skvěle - v první zatáčce přečkal kontakt se soupeřem a v dalším průběhu závodu mohl využívat vynikající výkonové parametry terénního elektromobilu CUPRA Tavascan XE. Po dvou kolech na náročném šotolinovém okruhu přijel do zóny pro výměnu jezdců s náskokem 3,3 sekundy.

Anderssonová převzala řízení a v polovině svého prvního kola po perfektním střídání zvětšila náskok týmu ABT CUPRA XE na pět sekund.

Stejně jako Al-Attiyah předvedla bezchybný výkon a kolem šachovnicové vlajky projížděla v neohroženém postavení s komfortním náskokem 3,42 sekundy.

První vítězství v sezoně 2022 posunulo tým ABT CUPRA XE v celkovém pořadí na šesté místo. Tým ABT CUPRA XE skončil na stupních vítězů také v předposledním podniku seriálu v Chile.

Vítězství v závodě bylo už nějakou dobu na spadnutí a nebyl lepší způsob, jak zakončit vyčerpávající druhou sezonu Extreme E než oslavou na nejvyšším stupni vítězů v uruguayském městě Punta del Este!

"Skvěle jsme odstartovali, s maximálním soustředěním. První dvě kola byla opravdu ohromující," řekl Al-Attiyah.

"Nebylo to snadné, ale díky Klaře a týmu CUPRA se nám povedl úžasný víkend. Z toho máme velkou radost," pokračoval Al-Attiyah.

"K tomuto vítězství se schylovalo po celou sezonu, a rád bych poděkoval každému, kdo nás po celý rok 2022 podporoval. V našem úsilí jsme nikdy nepolevili a nikdy jsme nepřestali usilovat o nejlepší výkony. Toto vítězství patří našim fanouškům!" dodal nakonec zkušený jezdec.

"Je to skvělý pocit absolvovat svůj první kompletní řádný závodní víkend se značkou CUPRA a umístit se na nejvyšším stupni vítězů," řekla Anderssonová.

"Po celý víkend jsme udržovali vítězné tempo. Díky rychlosti a výkonům závodního vozu CUPRA Tavascan XE jsem prostě mohla vyjet na trať a užívat si finálovou jízdu - bylo to dokonalé," dodala sympatická jezdkyně.

"Samozřejmě bych nemohla zvítězit bez Nassera a podpory týmu CUPRA. V tuto chvíli jsem plná emocí. Celý víkend Energy X Prix zde v Uruguayi byl neuvěřitelný," uvedla na závěr Anderssonová.

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 značka CUPRA rozšířila modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena byla rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. To samé platí pro model CUPRA Terramar, elektrifikované sportovní SUV, které připomíná závodní okruh Terramar, kde začala historie značky CUPRA. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.