DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
CUPRA
Born
Novinka
CUPRA
Formentor
Od 979 900
Novinka
CUPRA
Leon
Od 869 900
Novinka
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 904 900
CUPRA
Ateca
Od 839 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel
  • Sériová CUPRA Formentor bez jakýchkoli úprav ujede v Saúdské Arábii pět až šest tisíc kilometrů v roli novinářského vozidla týmu BARTH Racin
  • Tým BARTH Racing se rozhodl pro verzi CUPRA Formentor 2.0 TSI 190 k DSG 4W

Praha, 30-12-2022 - CUPRA Formentor se již zanedlouho postaví na start proslulé Rallye Dakar jako novinářský vůz českého týmu BARTH Racing. Nejslavnější vytrvalostní automobilová soutěž na světě se již počtvrté v řadě uskuteční v Saúdské Arábii, v termínu od 31. prosince 2022 do 15. ledna 2023.

"Značka CUPRA má motoristický sport ve své DNA a platí to i pro všechny její modely včetně Formentoru, který jako všestranný crossover SUV s pohonem všech kol splňuje všechny požadavky na úspěšné nasazení v roli doprovodného vozidla i v tak náročné soutěži, jakou je Rallye Dakar," říká Aleš Novák, ředitel značky CUPRA pro Českou republiku. "Celému týmu BARTH Racing přeji v Rallye Dakar hodně úspěchů a se všemi fanoušky rychlých kol se již těšíme na zajímavé a napínavé reportáže z našeho Formentoru."

Dakarská CUPRA Formentor má před sebou náročné dva týdny Během krátké doby bude muset překonat až šest tisíc kilometrů v náročných pouštních podmínkách Saúdské Arábie včetně úseků mimo zpevněné cesty. Formentor přitom odstartuje do dakarského dobrodružství ve zcela sériové podobě, bez jakýchkoli dodatečných úprav.

Tým reportérů českého týmu BARTH Racing se bude spoléhat na výkony zážehového čtyřválce 2.0 TSI vyladěného na 140 kW (190 k). Hnací sílu této přeplňované jednotky s přímým vstřikováním benzinu přenáší na vozovku vyspělý pohon všech kol 4Drive ve spojení se 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou DSG. Dakarská CUPRA Formentor v bílém odstínu Nevada je vybavena 19" koly Performance z lehké slitiny a v interiéru poskytne posádce maximální pohodlí na anatomicky tvarovaných sedadlech čalouněných kombinací tkaniny a

černé kůže. Cestování na dlouhé vzdálenosti zpříjemní adaptivní tempomat a osvěžující chládek i v pouštní výhni zajistí 3zónová automatická klimatizace Climatronic.

Na přelomu letošního roku odstartuje již 45. ročník nejslavnější maratonské automobilové soutěže vypsané pro různé kategorie jednostopých i dvoustopých vozidel. Rallye Dakar 2023 se pojede počtvrté v řadě výhradně na území Saúdské Arábie. Po úvodním silvestrovském prologu prověří schopnosti posádek a jejich strojů 14 etap vedoucích horskými oblastmi i písečnými pouštěmi ze západního na východní pobřeží Arabského poloostrova. Celková délka trasy je 8549 km, z toho 4706 km připadá na rychlostní zkoušky. Reportážní tým moderátora Vlasty Korce bude pro Českou televizi a Rádio Impuls z Formentoru dokumentovat především výkony Zdeňka Tůmy z týmu BARTH Racing, který se v předchozím ročníku umístil v kategorii QUAD (čtyřkolky) na vynikajícím 4. místě, a stal se tak nejlépe umístěným Čechem v Rallye Dakar 2022.

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 značka CUPRA rozšířila modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena byla rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. To samé platí pro model CUPRA Terramar, elektrifikované sportovní SUV, které připomíná závodní okruh Terramar, kde začala historie značky CUPRA. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.