DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
CUPRA
Born
Novinka
CUPRA
Formentor
Od 979 900
Novinka
CUPRA
Leon
Od 869 900
Novinka
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 904 900
CUPRA
Ateca
Od 839 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

26.01.2023

CUPRA x Race of Champions

  • CUPRA UrbanRebel Racing Concept míří na závodní okruh podniku Race of Champions, jehož se zúčastní nejlepší světoví jezdci
  • Race of Champions jsou vyřazovací závody, v nichž proti sobě nastupují v řadě jízd "muže proti muži" v identických vozech jezdci, kteří patří mezi nejlepší na světě
  • V letošním roce budou jezdecké hvězdy soupeřit za volantem dvou 100% elektromobilů CUPRA UrbanRebel Racing Concept na okruhu pokrytém sněhem a ledem

Praha, 26-01-2023 - CUPRA je partnerem podniku Race of Champions 2023. Značka s duší nekonvenčního vyzývatele se zúčastní jednoho z nejprestižnějších podniků v motoristickém sportu, který poskytne odpověď na otázku "Kdo je nejlepším závodním jezdcem planety", s elektromobilem CUPRA UrbanRebel Racing Concept.

 

Ve vyřazovacích závodech proti sobě nastoupí výběr nejlepších světových jezdců, kteří budou poměřovat své síly v paralelních jízdách "muže proti muži" v identických vozech. Na vítěze čeká titul "Champion of Champions" - mistr mistrů.

Letošní ročník se uskuteční v lokalitě Pite Havsbad, necelých sto kilometrů od severního polárního kruhu na severu Švédska, a závodní jezdci budou usedat za volant dvou 100% elektrických závodních vozů CUPRA UrbanRebel Racing Concept. Tento vůz je ztělesněním elektrifikace a sportovních výkonů.

Koncepční vůz CUPRA UrbanRebel Racing Concept je určen pro závodní okruhy a motoristický sport má ve své DNA. Trvale dokáže poskytovat nejvyšší výkon 250 kW (340 k), krátkodobě dokonce až 320 kW (435 k). Vůz zrychlí z nuly na 100 km/h za pouhých 3,2 sekundy.

"CUPRA UrbanRebel Racing Concept je ztělesněním toho, čeho lze dosáhnout, když se zkombinuje závodní vůz s elektrifikací, a Race of Champions je podnikem nejvyšší úrovně s nejlepšími jezdci z celého světa, který nadchne všechny fanoušky motoristického sportu," řekl Antonino Labate, ředitel pro strategii a provozní činnosti značky CUPRA.

Letošní Race of Champions bude nejextrémnější ve své dosavadní historii. Závodní okruh SNOW+ICE vznikne na zamrzlé hladině Baltského moře a bude zahrnovat dvě paralelní tratě s mostem v místě překřížení. Tím bude zaručeno maximum zážitků ze závodů.

Jedinečnou příležitost vzájemných soubojů v identických vozech si nenechají ujít nejlepší jezdci z nejvýznamnějších seriálů motoristického sportu z celého světa. Letos mezi ně patří několikanásobní mistři světa Formule 1 Mika Häkkinen a Sebastian Vettel, mistryně seriálu W Series Jamie Chadwicková nebo mistři světa v rallye a rallyecrossu Johan Kristoffersson, Petter Solberg a Travis Pastrana. Nadcházející souboje rozhodnou, kdo z nich je opravdu nejrychlejší.

Race of Champions se uskuteční ve dnech 28. až 29. ledna v lokalitě Pite Havsbad, necelých sto kilometrů od severního polárního kruhu ve Švédsku.

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2021 vzestupný trend prodeje, jehož celkový objem ztrojnásobila na 80 000 dodaných vozů. K pozoruhodnému výsledku významně přispěl úspěch modelu CUPRA Formentor. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. V roce 2022 značka CUPRA rozšířila modelovou řadu CUPRA Born, první 100% elektromobil značky, o varianty s různými kapacitami akumulátorové baterie a také o ještě výkonnější verzi e-Boost. Představena byla rovněž exkluzivní, limitovaná edice modelu CUPRA Formentor VZ5. CUPRA Tavascan, druhý výhradně elektricky poháněný model značky, bude uveden na trh v roce 2024. To samé platí pro model CUPRA Terramar, elektrifikované sportovní SUV, které připomíná závodní okruh Terramar, kde začala historie značky CUPRA. V roce 2025 bude následovat první městský elektromobil značky, inspirovaný koncepčním vozem CUPRA UrbanRebel.

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. Spolupráce se značkami, jakými jsou Primavera Sound nebo De Antonio Yachts, vytváří lifestylový svět značky CUPRA. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.