DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
Od 1 259 900
CUPRA
Formentor
Od 879 900
CUPRA
Leon
Od 809 900
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 829 900
CUPRA
Ateca
Od 1 454 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

26.07.2023

CUPRA DarkRebel

 

  • Design vznikal ve spolupráci s Kmenem CUPRA prostřednictvím podmanivého "hyper konfigurátoru" značky CUPRA
  • Uživatelé odeslali více než 270 000 konfigurací, které ovlivní definitivní design koncepčního vozu
  • CUPRA DarkRebel je dokonalou interpretací vize budoucnosti v podání značky CUPRA

 

Praha, 26-07-2023 - CUPRA DarkRebel je vozem, který posouvá hranice designu i sportovních výkonů, a dokonce přináší nový způsob, jímž budou navrhovány a vytvářeny budoucí automobily pro nové generace. 

CUPRA DarkRebel se posouvá o krok blíž k fyzickému světu, protože končí možnost ovlivnit fyzickou verzi vozidla prostřednictvím "hyper konfigurátoru". Výzvu značky CUPRA na akci Exponential Impulse v Berlíně vyslyšely tisíce fanoušků.

 

Členové Kmene CUPRA, včetně ambasadorů značky Alexie Putellasové, Marca ter Stegena, Ansua Fatiho a Daniela Brühla, využili podmanivý virtuální nástroj pro individualizaci modelu CUPRA DarkRebel, prvního koncepčního vozu značky vytvořeného v nekonečných možnostech Metahypu, prostoru značky CUPRA v Metaversu. Vzniklo tak více než 270 000 konfigurací nové studie CUPRA. Tisíce dílčích prvků z těchto konfigurací bude přeneseno do finálního fyzického designu modelu CUPRA DarkRebel.

 

"CUPRA DarkRebel je nejnovější provokací značky, navrženou bez omezení reálného světa. Tento koncepční vůz vznikl pro příští generaci. Je to rebel vytvořený Kmenem, nikoli jednotlivcem, se záměrem ukázat, že elektromobily mohou být sexy, emociální a šokující," řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA. "Jsem přesvědčen o tom, že CUPRA je ryzí posedlostí. Je to značka tvořená lidmi, kteří jsou fascinováni tím, co dělají. DarkRebel je ukázkou této vášně posunuté až na samé limity."

 

Uživatelé z celého světa popustili uzdu své kreativitě, aby ovlivnili finální design koncepčního vozu CUPRA DarkRebel. Nejvíce konfigurací přišlo ze Španělska a Německa. Do Top 10 se dostalo také Mexiko a Turecko.

 

Uživatelé "hyper konfigurátoru" měli na výběr tři prostředí - Exponential square, Exponential cube a Exponential infinite -, v nichž si mohli vytvořit svůj vlastní vůz CUPRA DarkRebel. Členy Kmene CUPRA nejčastěji oslovila konfigurace Exponential square inspirovaná přírodními prvky, jakými jsou nerosty a kameny, hrubé textury značky CUPRA a zemité barvy.

 

"Hyper konfigurátor" poskytl lidem působivý zážitek. Přenosná zařízení přitom použilo 74 % uživatelů, což je jasným znamením, že DarkRebel bude vozem navrženým novou generací a pro novou generaci.

 

"Hyper konfigurátor", v němž si mohou fanoušci vytvořit svůj jedinečně individualizovaný vůz CUPRA DarkRebel, zůstává i nadále přístupný pro celý Kmen CUPRA.

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA dosáhla v roce 2022 nového prodejního rekordu s více než 150 000 dodanými vozy. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. Každý nově uvedený model s vyzývavým a originálním designem je novým milníkem, který definuje charakter značky: CUPRA Ateca, jedinečný model ve svém segmentu; CUPRA Leon, první elektrifikovaný model díky plug-in hybridnímu pohonu; CUPRA Formentor, první model vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA a její dosud nejprodávanější model; a CUPRA Born, první 100% elektromobil značky.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. CUPRA je jedinou automobilovou značkou, která se účastní závodních seriálů pro elektromobily EXTREME E, ETCR a Formule E. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která již dvakrát v řadě získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.

 

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.