DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

01.09.2023

Světová premiéra studie CUPRA DarkRebel

  • CUPRA DarkRebel je prvním 100% digitálním koncepčním vozem značky vytvořeným společně s členy Kmene pomocí virtuálního hyper konfigurátoru
  • Studie přejde z digitálního do fyzického světa při své premiéře na IAA v Mnichově ve dnech 3. až 4. září
  • Tým designérů značky CUPRA využil nejmodernější technologie určené k vývoji video her a připravil nekonvenční kreativní zážitek

 

Praha, 01-09-2023 - Studie CUPRA DarkRebel bude odhalena na autosalonu IAA v Mnichově jako vůz, který posouvá hranice designu a sportovních výkonů. Digitální model, představený v dubnu na akci CUPRA Exponential Impulse v Berlíně, zpochybňuje konvenční design pomocí nejmodernějších technologií používaných při vývoji video her. Nevšední byla také spolupráce s Kmenem CUPRA, který pomohl finalizovat design studie.

100% digitální koncepční vůz. Kreativní fáze vývoje nového designu elektrické studie CUPRA DarkRebel byly 100% digitální. Po schválení prvních skic sehrál klíčovou roli tým designérů z oddělení vizualizace pod vedením Manela Garcése: "Pracovali jsme společně s designéry, kteří zdokonalovali své skici. U této příležitosti jsme naši spolupráci zintenzivnili, protože jsme chtěli tento model představit digitálně na akci Exponential Impulse v Berlíně, abychom ho pak mohli společně konfigurovat," říká Manel.

 

Od hliněných modelů k video hrám. "CUPRA DarkRebel byla pro designéry výzvou. Hliněný model v životní velikosti jsme nahradili virtuálním modelem a pomocí vizualizačních nástrojů jsme pozvedli naše sny na novou úroveň s nekonečnými možnostmi. Současně jsme také umožnili Kmeni CUPRA, aby výsledek ovlivnil," vysvětluje Manel, který se svým týmem použil nejmodernější technologie enginů pro video hry, například Unreal Engine: "S designéry z oddělení exteriéru, interiéru a barev a materiálů jsme pracovali jako jeden tým. Díky tomu se nám podařilo vizualizovat několik různých variant a uskutečňovat změny v reálném čase."

 

270 000 spolutvůrců. V dalším kroku sehrál klíčovou úlohu Kmen CUPRA. Uživatelé navrhovali svou vlastní studii CUPRA DarkRebel pomocí interaktivního hyper konfigurátoru, který byl rovněž s využitím programu Unreal Engine vytvořen speciálně pro tento účel. Více než 270 000 on-line konfigurací od globálního Kmene CUPRA pomohlo finalizovat design nejnovějšího snu značky, který spatří světlo světa na mezinárodním autosalonu IAA. Celkem 74 % uživatelů použilo hyper konfigurátor prostřednictvím přenosných zařízení. To je jasný důkaz, že je studie CUPRA DarkRebel automobilem navrženým novou generací pro novou generaci.

 

Studie CUPRA DarkRebel bude odhalena světu 3. září v průběhu koncernového galavečera Volkswagen Group Night a následující den bude představena v expozici CUPRA Open Space na autosalonu IAA Mobility 2023 v německém Mnichově.

 

 

IMAGEN

CAPTIONS

DARKREBEL TEASER 04

CUPRA DarkRebel je prvním 100% digitálním koncepčním vozem značky vytvořeným společně s členy Kmene pomocí virtuálního hyper konfigurátoru

DARKREBEL TEASER 06

Studie přejde z digitálního do fyzického světa při své premiéře na IAA v Mnichově ve dnech 3. až 4. září

DARKREBEL TEASER 07

Tým designérů značky CUPRA využil nejmodernější technologie určené k vývoji video her a připravil nekonvenční kreativní zážitek

 

 

 

SVĚTOVÁ PREMIÉRA STUDIE CUPRA DARKREBEL:

 

VOLKSWAGEN GROUP MEDIA NIGHT  

Neděle, 3. září, 20:30 h SELČ

Sledujte galavečer on-line: Úspěch jako záměr - Volkswagen Group #IAA23 Media Night - YouTube

 

PREZENTACE CUPRA, CUPRA Open Space na IAA v Mnichově

Pondělí, 4. září, 16:30 h SELČ

Sledujte prezentaci on-line: Prezentace studie CUPRA DarkRebel na IAA 2023 v Mnichově - YouTube

    

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA dosáhla v roce 2022 nového prodejního rekordu s více než 150 000 dodanými vozy. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. Každý nově uvedený model s vyzývavým a originálním designem je novým milníkem, který definuje charakter značky: CUPRA Ateca, jedinečný model ve svém segmentu; CUPRA Leon, první elektrifikovaný model díky plug-in hybridnímu pohonu; CUPRA Formentor, první model vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA a její dosud nejprodávanější model; a CUPRA Born, první 100% elektromobil značky.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. CUPRA je jedinou automobilovou značkou, která se účastní závodních seriálů pro elektromobily EXTREME E, ETCR a Formule E. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která již dvakrát v řadě získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.

 

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.