DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

08.01.2021

Car of the Year 2021

  • První vozidlo, navržené a vyvinuté specificky pro značku CUPRA, bylo nominováno na mezinárodně uznávané ocenění Car of the Year 2021
  • Prestižní titul Car of the Year 2021 udělí porota složená z 60 renomovaných motoristických novinářů z 23 evropských zemí
  • Konečný vítěz bude oznámen 1. března

 

Praha, 08/01/2021 - Značka CUPRA byla zrozena v únoru 2018. Nekonvenční vyzývatel etablovaných značek nabízí v současnosti zcela nové portfolio produktů: CUPRA Ateca, CUPRA Leon a CUPRA Formentor. Postavení značky CUPRA na trhu nyní upevňuje nominace modelu CUPRA Formentor mezi sedm finalistů v prestižní anketě Car of the Year 2021 (Vůz roku 2021).

 

CUPRA Formentor, první vozidlo navržené a vyvinuté specificky pro značku CUPRA, se utká s šesti dalšími finalisty v boji, v němž se rozhodne o tom, které vozidlo bude vyhlášeno vítězem.

"Nominace modelu CUPRA Formentor do finálového kola letošní ankety Car of the Year je oceněním tvrdé a usilovné práce celého týmu značky CUPRA," řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA a společnosti SEAT. "CUPRA Formentor, náš první model navržený a vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA, je opravdovou revolucí. Přináší na trh dosud nevídanou dimenzi, zviditelňuje naší značku a zvyšuje její atraktivitu. S modelem CUPRA Formentor vstupujeme do nového rostoucího segmentu v Evropě."

Model CUPRA Formentor byl nominován mezi sedm finalistů prestižní ankety Car of the Year 2021

CUPRA Formentor kombinuje výhody sportovního vozu s kvalitami SUV. Toto vozidlo uspokojuje požadavky současných zákazníků, zatímco od konkurentů se odlišuje robustností a řadou výjimečných prvků. Široká nabídka sedmi různých pohonů, včetně dvou verzí Plug-in Hybridzážitky založené na kompletním síťovém propojení a nejvyspělejší bezpečnostní a komfortní systémy posouvají tento crossover ve stylu kupé na novou úroveň. A nyní vyzývá Formentor konkurenci novým způsobem.

O udělení prestižního titulu Car of the Year 2021 rozhodne porota renomovaných motoristických novinářů z celé Evropy. Jejím cílem je nalézt nejvíce výjimečný nový vůz, který byl již uveden do prodeje.

Porota ankety má 60 členů, kteří reprezentují 23 evropských zemí. Z jejich hlasování vzejde vítěz, který bude oznámen 1. března.

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA el-Born. Těmito modely dokáže, že elektrifikace se dokonale doplňuje se sportovním charakterem.

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a pět z nejlepších padelových hráčů na světě.