DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

02.10.2023

ABT CUPRA

 

  • Nejúspěšnější jezdec v historii Formule E bude v týmu ABT CUPRA závodit s Nicem Müllerem - spolu vytvoří dvojici připravenou bojovat o stupně vítězů
  • Lucas di Grassi se poprvé představí v barvách týmu spolu s Nicem Müllerem na oficiálních testech mistrovství světa ABB FIA Formule E ve Valencii (23.-27. října)

 

Praha, 02-10-2023 - Lucas di Grassi, nejúspěšnější jezdec v historii Formule E, se v nové sezoně, která odstartuje 13. ledna v Mexiku, vrátí na závodní okruhy jako člen týmu ABT CUPRA. Brazilec vytvoří společně se švýcarským jezdcem Nicem Müllerem novou jezdeckou dvojici týmu ABT CUPRA, který bude chtít v roce 2024 zlepšit své týmové výsledky.

 

Xavi Serra, vedoucí oddělení CUPRA Racing, k tomu říká: "Máme velkou radost, že Lucas di Grassi bude ve Formuli E závodit jako člen našeho týmu. V uplynulých deseti letech patřil v tomto mistrovství mezi nejlepší a našemu týmu v roce 2024 zásadním způsobem pomůže k lepším výkonům. Jeho zkušenosti, technické know-how a maximální vášeň pro Formuli E - to všechno jsou faktory, proč jsme se rozhodli, že Lucase získáme do našeho týmu. S Lucasem máme perfektního jezdce pro budoucnost."

Dosavadní působení 39letého Brazilce ve Formuli E hovoří za vše. Lucas di Grassi získal nejvíce pohárů ze všech jezdců Formule E (40), největší počet vítězství (13) a nejrychlejších kol (12). Je jedním z pouhých dvou jezdců, kteří byli na stupních vítězů alespoň jednou v každé sezoně. Ve své třetí sezoně (2016/2017) získal titul mistra světa v hodnocení jezdců a o rok později slavil týmový mistrovský titul. Po sedmi letech s týmem ABT poprvé závodil za tým Venturi Racing a v letošním roce hájil barvy týmu Mahindra Racing. Pro novou sezonu se rozhodl vstoupit do týmu ABT CUPRA.

"Je to skvělý pocit závodit znovu ve Formuli E za tým ABT CUPRA," říká Lucas di Grassi. "Nejenže jsem s ABT získal dva tituly, ale také mám bezpočet zážitků se všemi lidmi, kteří v týmu pracují s tak obrovskou vášní. Z návratu po dvou letech mám obrovskou radost a opravdu se těším na vzájemnou spolupráci. Společně uděláme maximum pro to, abychom se krok za krokem vrátili k výsledkům, které si celý tým zaslouží."

ABB FIA Formule E - první mistrovství světa FIA pro elektricky poháněné vozy a jediná disciplína motoristického sportu, která má od svého založení certifikaci o nulové emisní bilanci - se stejně jako značka CUPRA snaží dokázat, že elektrifikace je v dokonalém souladu se sportovními výkony. Závody Formule E jsou pořádány na městských okruzích v lokalitách, které patří mezi nejikoničtější na světě. Formule E přivádí pozornost k budoucnosti založené na udržitelnosti závodními vozy, které reprezentují vrchol z hlediska výkonnosti i hospodárnosti.

CUPRA přejde na elektrifikovanou produktovou řadu do konce tohoto desetiletí. Značka CUPRA je stejně jako organizátoři Formule E přesvědčena o tom, že je důležité poukazovat na problémy způsobované změnou klimatu.

Tým ABT CUPRA se s jezdcem Lucasem di Grassim za volantem těší na úspěšnou sezonu. CUPRA tak pokračuje v posouvání hranic pro výkony v motoristickém sportu a ve svých průkopnických snahách o zavádění nových formátů motoristického sportu, jejichž cílem je vytvářet nové emoce a zážitky. 

Lucas di Grassi se poprvé představí v barvách týmu spolu s Nicem Müllerem na oficiálních testech mistrovství světa ABB FIA Formule E ve Valencii. Všichni jezdci, kteří se zúčastní mistrovství světa, se setkají ve Španělsku ve dnech od 23. do 27. října, aby se připravili na sezonu, která začne 13. ledna v hlavním městě Mexika. V dalším průběhu roku 2024 budou následovat závody ve velkoměstech na celém světě od Sao Paula až po Monako.

 

 

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA dosáhla v roce 2022 nového prodejního rekordu s více než 150 000 dodanými vozy. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. Každý nově uvedený model s vyzývavým a originálním designem je novým milníkem, který definuje charakter značky: CUPRA Ateca, jedinečný model ve svém segmentu; CUPRA Leon, první elektrifikovaný model díky plug-in hybridnímu pohonu; CUPRA Formentor, první model vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA a její dosud nejprodávanější model; a CUPRA Born, první 100% elektromobil značky.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. CUPRA je jedinou automobilovou značkou, která se účastní závodních seriálů pro elektromobily EXTREME E, ETCR a Formule E. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která již dvakrát v řadě získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.

 

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.