DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
Od 1 259 900
CUPRA
Formentor
Od 889 900
CUPRA
Leon
Od 809 900
CUPRA
Leon Sportstourer
Od 829 900
CUPRA
Ateca
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

25.10.2023

První protagonista nové éry

 

  • První elektrické SUV kupé značky CUPRA navštívilo vesničku Tavascan a objevilo, že mají společného mnohem víc než jen název 
  • Elektrifikace, základní materiály a udržitelnost jsou třemi klíčovými tématy modelu CUPRA Tavascan i stejně pojmenované obce 
  • CUPRA Tavascan je prvním protagonistou nové éry, splněným snem značky

 

Praha, 24-10-2023 - Vesnička Tavascan leží na impozantním místě v Pyrenejích, jen několik kilometrů od hranice s Francií. Model CUPRA Tavascan, inspirovaný touto obcí, se vydává na cestu ke svým kořenům. Na místě se ukáže, že tento automobil má s touto vesničkou společného mnohem víc než jen název.

 

Elektrické výkony. CUPRA Tavascan s výkonem 250 kW (340 k) je první zcela elektrické SUV kupé značky, které je stejně ohromující jako stejnojmenná obec, v níž se nachází jedna z nejvíce nekonvenčních vodních elektráren v této oblasti. Elektrárna je umístěna 500 metrů od vesničky, hluboko v horách s vodopády, jež patří mezi nejvýznamnější v Evropě. Její výstavba zcela změnila místním život. Stejný cíl sleduje i CUPRA, která s modelem CUPRA Tavascan přináší novou podobu elektrifikace a dokazuje, že elektromobily mohou poskytovat velmi sportovní výkony.

 

Podstata vyjádřená základními materiály. Vesnička Tavascan svými kamennými zdmi a dřevěnými střechami dokonale splývá s okolní přírodou, stejně jako CUPRA Tavascan projíždějící jejími uličkami. Tým designérů se nechal při návrhu tohoto vozu dalekosáhle inspirovat nejčistější přírodou. "Chtěli jsme dát tomuto modelu do vínku integritu pomocí základních materiálů, barev, textur a grafických prvků, které mu poskytují sofistikovanost v souladu s přírodou," vysvětluje Francesca Sangalliová, vedoucí konceptu a strategie v oddělení barev a materiálů ve společnosti CUPRA.

 

Udržitelný charakter. Velká část přírodního bohatství, které náleží k obci Tavascan, například více než 50 jezer, slouží k výrobě zelené elektrické energie. Toto zaměření na elektrifikaci a udržitelnost sdílí i značka CUPRA. Cesta k elektrifikaci je nezastavitelným impulzem značky CUPRA. CUPRA Tavascan přitom není reakcí na změnu. Naopak je vozem, který změnu vytváří. Nad rámec elektrického pohonu hraje pro ochranu životního prostředí významnou roli také použití parametrického designu. "Umožňuje nám vytvářet lehčí konstrukce a ukazovat díly takové, jaké jsou, aniž bychom je museli zkrášlovat ozdobnými kryty. Tím zmenšujeme naši uhlíkovou stopu," dodává nakonec Sangalliová.

  

 

Spustit video

 

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA dosáhla v roce 2022 nového prodejního rekordu s více než 150 000 dodanými vozy. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. Každý nově uvedený model s vyzývavým a originálním designem je novým milníkem, který definuje charakter značky: CUPRA Ateca, jedinečný model ve svém segmentu; CUPRA Leon, první elektrifikovaný model díky plug-in hybridnímu pohonu; CUPRA Formentor, první model vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA a její dosud nejprodávanější model; a CUPRA Born, první 100% elektromobil značky.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. CUPRA je jedinou automobilovou značkou, která se účastní závodních seriálů pro elektromobily EXTREME E, ETCR a Formule E. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která již dvakrát v řadě získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.

 

 

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.