DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

06.11.2023

CUPRA na veletrhu čisté mobility v Letňanech

 

  • CUPRA představí zcela nový Tavascan v české výstavní premiéře
  • V letňanské expozici bude také úspěšný Born, první elektromobil značky
  • CUPRA pokračuje v rychlém růstu a připravuje další významné kroky v oblasti elektrifikace

 

Praha, 06-11-2023 - Průkopnická značka CUPRA se i v letošním roce zúčastní veletrhu čisté mobility e-SALON, který se koná od 9. do 12. listopadu 2023. Na výstavišti v pražských Letňanech poprvé v České republice představí zcela nový model CUPRA Tavascan. Druhý elektromobil v produktovém portfoliu mimořádně úspěšné značky CUPRA bude v expozici stát po boku menšího modelu CUPRA Born, který se již zařadil mezi bestsellery a stejně jako Tavascan disponuje čistě elektrickým pohonem.

 

"Mám velkou radost, že již na listopadovém veletrhu čisté mobility e-SALON v pražských Letňanech odhalíme před fanoušky elektromobility naše zcela nové SUV kupé Tavascan," říká Aleš Novák, ředitel divize CUPRA společnosti Porsche Česká republika, a dodává: "V české výstavní premiéře představíme Tavascan v jeho vrcholné verzi VZ Adrenalin s výkonem 340 k a pohonem všech kol dvěma elektromotory, která dokonale kombinuje elektrifikaci se sportovními výkony, a ztělesňuje tak naši odvážnou vizi elektrické budoucnosti mobility. Toto emocionální a řidičsky orientované SUV kupé nabídneme českým zákazníkům v průběhu příštího roku."

 

Návštěvníci veletrhu e-SALON 2023 si budou moci poprvé v České republice naživo prohlédnout zcela nový model Tavascan s elektrickým pohonem. Hvězdou expozice značky CUPRA bude jeho vrcholná verze s výstižným názvem VZ Adrenalin, který evokuje podmanivé zážitky ze sportovní jízdy. K usednutí za volant vybízí již nezaměnitelný vzhled tohoto SUV kupé v atraktivním metalickém odstínu modrá Tavascan. Celkový dojem umocňují broušená 21" kola Adrenaline kombinující odstíny černé a měděné barvy, světlomety Matrix LED a osvětlená loga CUPRA na přídi a zádi.

 

Atmosféra sofistikované sportovnosti panuje také v interiéru Dark Night s tmavě modrým čalouněním a ozdobnými prvky. Elektricky nastavitelná skořepinová sedadla s čalouněním v kombinaci Dinamica/kůže a s pamětí pro uložení polohy poskytnou maximální komfort při cestování na krátké i dlouhé vzdálenosti a perfektní oporu těla při sportovní jízdě. Příjemné prostředí uvnitř vozu dotváří panoramatická střecha a elegantní dekorační osvětlení.

 

Součástí rozsáhlé sériové výbavy je mimo jiné třízónová automatická klimatizace, audiosystém Sennheiser s 12 reproduktory, navigační systém s 15" displejem, průhledový displej s rozšířenou realitou a nejmodernější konektivita se službami CUPRA CONNECT, bezdrátovým systémem Full Link a bezkabelovou nabíječkou chytrých telefonů. Přístup do zavazadlového prostoru o objemu 540 litrů usnadňuje elektrické ovládání zadního výklopného víka s "virtuálním pedálem". Na přání dodávaný zimní paket zahrnuje tepelné čerpadlo a vyhřívání všech sedadel, volantu a čelního skla.

 

Elektricky poháněný model CUPRA Tavascan je zkonstruován na základě platformy MEB koncernu Volkswagen a jeho karoserie má při rozvoru náprav 2766 mm vnější rozměry 4644 x 1861 x 1597 mm. Tavascan zaujme nejen svým vzhledem, ale také souborem nejmodernějších technologií v oblastech pohonu, podvozku, konektivity, bezpečnosti a komfortu. CUPRA bude své první zcela elektrické SUV kupé nabízet ve dvou výkonových verzích: 210 kW (286 k) a 250 kW (340 k).

 

Na veletrhu e-SALON 2023 vystavená výkonnější verze VZ Adrenalin poskytuje sportovní výkony podpořené maximální trakcí pohonu všech kol a díky využitelné kapacitě akumulátorové baterie 77 kWh umožňuje na jedno nabití dojezd 517 km podle metodiky WLTP. V případě rychlého nabíjení stejnosměrným proudem lze využívat nabíjecí výkon až 135 kW. Z klidu dokáže CUPRA Tavascan VZ dosáhnout rychlosti 50 km/h za pouhých 2,4 sekundy a zrychlení z 0 na 100 km/h trvá pouhých 5,6 sekundy. Jako emocionální a řidičsky orientované SUV kupé je CUPRA Tavascan vybavena technologií adaptivního podvozku DCC Sport, sportovním odpružením a progresivním řízením.

 

Hlavní pozornost je u modelu Tavascan věnována také bezpečnosti a komfortu. Z široké škály vyspělých asistenčních systémů mohou řidiči využívat například novou verzi asistenta pro automatizovanou jízdu úrovně 2 s přístupem k datům z cloudu nebo funkci automatizované změny jízdního pruhu zvyšující úroveň komfortu při jízdě na dálnici. Výbava modelu CUPRA Tavascan zahrnuje rovněž vyspělé parkovací funkce včetně asistenta pro dálkově ovládané parkování, RPA (Remote Park Assist), a inteligentního parkovacího asistenta s pamětí pro parkovací manévry. Dokonalý přehled o situaci kolem vozu při manévrování poskytuje 360° kamerový systém Top View.

 

 

Zcela nová CUPRA Tavascan je významným krokem v elektrifikaci značky. Rozšiřuje její produktovou řadu elektrifikovaných modelů, která již zahrnuje elektromobil CUPRA Born a plug-in hybridní varianty modelů CUPRA Leon, CUPRA Leon Sportstourer a CUPRA Formentor. Do roku 2025 vstoupí CUPRA do nové éry s dalšími novými elektrifikovanými modely - CUPRA Terramar a CUPRA Raval, které doplní modernizované verze modelů z aktuální produktové řady.

 

 

CUPRA patří od svého založení v roce 2018 mezi nejrychleji rostoucí značky na evropském trhu. Svým dílem k tomu v letošním roce přispívá také model CUPRA Born. První 100% elektromobil a aktuálně druhý nejprodávanější model značky CUPRA zaznamenal od ledna do září 32 300 dodaných vozů, což představuje meziroční nárůst 84,3 %. Na veletrhu e-SALON bude tuto modelovou řadu reprezentovat verze CUPRA Born poháněná elektromotorem o výkonu 150 kW (204 k) napájeným ze sady akumulátorů o kapacitě 58 kWh. Tato konfigurace umožňuje podle metodiky WLTP kombinovaný dojezd 425 km. I CUPRA Born klade na první místo potěšení řidiče, což naznačuje již svým zrychlením z 0 na 100 km/h za pouhých 6,6 sekundy.

 

V Letňanech vystavený Born kombinuje exteriér v odstínu šedá Vapor s interiérem v kombinaci barev černá, šedá a měděná. Bohatou sériovou výbavu doplňuje na přání dodávaný paket Dynamic s adaptivní regulací podvozku DCC, paket Pilot M, který zahrnuje navigační systém s 12" displejem, systém CUPRA CONNECT Plus, prediktivní adaptivní tempomat, rozpoznávání dopravních značek, Light Assist a zadní parkovací kameru, a prodloužená záruka výrobce na 5 let nebo 100 000 km.

 

CUPRA Born nabízí možnost zcela bezemisního provozu při nabíjení elektřinou z obnovitelných zdrojů, ale navíc je také prvním modelem značky, který je zákazníkům již předáván s neutrální bilancí emisí CO2 díky využívání energie z obnovitelných zdrojů v dodavatelských řetězcích. Zbývající emise jsou kompenzovány investicemi do ekologických projektů s certifikací podle nejpřísnějších standardů. Snahu výrobce o maximální úroveň udržitelnosti dokládají také použité materiály. Standardní anatomická sedadla jsou například čalouněna tkaninou z příze SEAQUAL®, která se vyrábí z recyklovaných plastů vylovených z moře. Na přání dodávaná anatomická sedadla mají čalounění z materiálu Dinamica®, který se rovněž vyrábí z recyklovaných materiálů.

 

Značka CUPRA pokračuje v letošním roce v překonávání rekordů. Od ledna do září 2023 předala zákazníkům 170 100 vozů, což je o 55,1 % více než ve stejném období roku 2022 (109 700 vozů). CUPRA tak zaznamenala nejlepších prvních devět měsíců ve své historii a nadále upevňuje své postavení jako jedna z nejrychleji rostoucích značek v Evropě. V září dosáhla CUPRA svého nejlepšího měsíčního prodejního výsledku s více než 23 500 dodanými vozy. Od roku 2018 dodala značka CUPRA více než 450 000 vozidel. Střednědobou ambicí značky je prodávat 500 000 vozů ročně.

 

 

 

 

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA dosáhla v roce 2022 nového prodejního rekordu s více než 150 000 dodanými vozy. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. Každý nově uvedený model s vyzývavým a originálním designem je novým milníkem, který definuje charakter značky: CUPRA Ateca, jedinečný model ve svém segmentu; CUPRA Leon, první elektrifikovaný model díky plug-in hybridnímu pohonu; CUPRA Formentor, první model vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA a její dosud nejprodávanější model; a CUPRA Born, první 100% elektromobil značky.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. CUPRA je jedinou automobilovou značkou, která se účastní závodních seriálů pro elektromobily EXTREME E, ETCR a Formule E. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která již dvakrát v řadě získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.

 

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.