DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

22.11.2023

Seriál o DNA modelu CUPRA Tavascan

 

Praha, 22-11-2023 - Exteriér modelu CUPRA Tavascan jasně ukazuje směr, jakým se značka CUPRA ubírá, a interiér je pokračováním tohoto designového stylu. David Jofré, vedoucí oddělení interiérového designu vozů CUPRA, k tomu podává následující vysvětlení: "Tvrdě jsme pracovali na tom, abychom vytvořili silné propojení mezi všemi částmi. Skulpturální designový styl je součástí všech prvků jak v exteriéru, tak v interiéru."

 

Klíč k revolučnímu interiéru modelu CUPRA Tavascan spočívá v nové hierarchii prvků rozdělených do tří úrovní. Prvním z nich je "páteř". "Centrální páteř propojuje ostatní prvky a nese přístrojovou desku. Páteř jsme vytvořili pomocí parametrického designu, který se rozvíjí z její základny, jako silný prvek propojující zbývající úrovně. Vznikl tak soudržný celek," poznamenal designér.

 

"Druhým prvkem je měděná lišta, používající naši stěžejní barvu, která hraje ve strategii barev a materiálů pro model CUPRA Tavascan zásadní roli. Tato lišta nám pomáhá zdůraznit celkové horizontální proporce," dodává David. Třetím prvkem je horní část přístrojové desky. "Tato část má měkký povrch a vypadá jako křídlo, které se vznáší nad ostatními úrovněmi."

 

 

Toto uspořádání je v naprostém souladu s designovou strategií značky CUPRA zaměřenou na řidiče a "také vyvažuje vnitřní prostor, a hraje tak významnou roli pro ostatní cestující," dodává nakonec vedoucí oddělení vnitřního designu vozů CUPRA.

 

Spustit video

 

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA dosáhla v roce 2022 nového prodejního rekordu s více než 150 000 dodanými vozy. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. Každý nově uvedený model s vyzývavým a originálním designem je novým milníkem, který definuje charakter značky: CUPRA Ateca, jedinečný model ve svém segmentu; CUPRA Leon, první elektrifikovaný model díky plug-in hybridnímu pohonu; CUPRA Formentor, první model vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA a její dosud nejprodávanější model; a CUPRA Born, první 100% elektromobil značky.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. CUPRA je jedinou automobilovou značkou, která se účastní závodních seriálů pro elektromobily EXTREME E, ETCR a Formule E. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TV Boy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která již dvakrát v řadě získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.

 

 

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.