DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

07.12.2023

CUPRA

 

  • Značka CUPRA se stala globálním partnerem 37. Poháru Ameriky, který se bude poprvé konat v jejím sídelním městě, Barceloně
  • Značka odhalila odpočítávadlo "CUPRA Cube" vytvořené ve spolupráci se značkou Omega, která je oficiálním časoměřičem 37. Poháru Ameriky
  • "CUPRA Cube" nese slogan "Two dreams. One countdown" - "Dva sny. Jedno odpočítávání" -, protože zahájí závody a odhalí první fotografie modelu CUPRA Terramar, oficiálního vozu Poháru Ameriky
  • CUPRA bude součástí zóny pro fanoušky v závodní vesnici, v níž se bude věnovat fanouškům, občanům Barcelony a návštěvníkům

 

Praha, 07-12-2023 - Značka CUPRA bude partnerem 37. Poháru Ameriky (America's Cup), jedné z největších a nejprestižnějších sportovních událostí na světě. Jachtařský svět si poprvé vybral Barcelonu jako místo konání Poháru Ameriky, jehož nadcházející ročník bude pravděpodobně jedním z nejintenzivnějších ve 172leté historii této sportovní akce.

 

U příležitosti zahájení tohoto partnerství odhalila CUPRA v barcelonské plážové čtvrti la Barceloneta inovativní odpočítávadlo "CUPRA Cube", které vzniklo ve spolupráci se značkou Omega, oficiálním časoměřičem 37. Poháru Ameriky. Odpočítávadlo "CUPRA Cube" nese slogan "Two dreams. One countdown" - "Dva sny. Jedno odpočítávání". Jakmile se na něm objeví nula, bude to znamenat nejen zahájení jachtařských závodů, ale také zveřejnění prvních fotografií nového modelu CUPRA Terramar, oficiálního vozu Poháru Ameriky. Elektrifikované sportovní SUV, které vzdává poctu místu vzniku značky CUPRA, bude také kompletně odhaleno v rámci 37. Poháru Ameriky, který se uskuteční v období od srpna do října 2024.

 

Značka CUPRA bude jako globální partner viditelně přítomna po celou dobu trvání jachtařských závodů, a naváže tak spojení s fanoušky jachtařského sportu na celém světě a posílí svou globální viditelnost. CUPRA bude součástí fanouškovské zóny v závodní vesnici, v níž se bude věnovat fanouškům, občanům Barcelony a návštěvníkům.

 

"U značky CUPRA jsme přesvědčeni o tom, že je naše sídelní město ideálním místem pro konání 37. Poháru Ameriky a úspěšné splnění funkce epicentra tohoto sportu na globální úrovni," řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA. "Jako sportovní značka poháněná emocemi jsme hrdými sponzory velkých mezinárodních akcí, které dalekosáhle souzní s našimi hodnotami i s naší ambicí inspirovat svět z Barcelony a usilovat o vítězství. Je to také skvělá příležitost znovu zažít onu nezapomenutelnou atmosféru olympijských her z roku 1992 díky opravdu mezinárodní akci, která ukáže tu nejlepší stránku tohoto velkoměsta pulzujícího životem," dodal Griffiths.

 

 

Příští ročník těchto jachtařských závodů bude poprvé ve své historii zahrnovat také Pohár Ameriky v kategorii žen ("Puig Women's America's Cup"). Cílem této iniciativy je poskytnout jachtařkám platformu, která jim umožní ukázat své schopnosti a talent v závodě vysoké úrovně a rozvíjet své dovednosti pro samotný Pohár Ameriky. Juniorský pohár Ameriky (Youth America's Cup), jachtařský závod pro účastníky mladší 25 let, bude navíc příležitostí pro nové talenty. Značka CUPRA hodlá sponzorováním 37. Poháru Ameriky také podporovat inkluzi ve sportech a inspirovat novou generaci.

 

"S velkou hrdostí oznamujeme, že se značka CUPRA připojila k rodině sponzorů 37. Poháru Ameriky," řekl Grant Dalton, generální ředitel Poháru Ameriky. "Víme, že Barcelona, sportovní výkony a posedlost naplňuje značku CUPRA velkou hrdostí a vášní, což ve všech ohledech platí i pro Pohár Ameriky. CUPRA nám pomůže navázat spojení s lidmi z Barcelony a celého světa odvážnými aktivacemi, které budou vyprávět příběh této akce s jejími inovacemi, historií a inspirací," dodal Dalton.

 

Pohár Ameriky jsou jachtařské závody, v nichž není druhého místa. Buď zvítězíte, nebo prohrajete. A tak je tomu již více než 170 let. Náročná, pozoruhodná soutěž založená v roce 1851 má velkou globální sledovanost. Jejím účelem je vytvářet synergie mezi designem, sportovními výkony a inovacemi, což jsou rysy hluboce zakořeněné rovněž v DNA značky CUPRA. Soutěž bude probíhat v okolí barcelonského přístavu Port Vell a podél pláže pokračující až k přístavu Port Olímpic.

 

 

Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

 

Značka CUPRA dosáhla v roce 2022 nového prodejního rekordu s více než 150 000 dodanými vozy. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. Každý nově uvedený model s vyzývavým a originálním designem je novým milníkem, který definuje charakter značky: CUPRA Ateca, jedinečný model ve svém segmentu; CUPRA Leon, první elektrifikovaný model díky plug-in hybridnímu pohonu; CUPRA Formentor, první model vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA a její dosud nejprodávanější model; a CUPRA Born, první 100% elektromobil značky.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. CUPRA je jedinou automobilovou značkou, která se účastní závodních seriálů pro elektromobily EXTREME E a Formule E. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TVBoy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty, Melvin Richardson a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která již dvakrát v řadě získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.

 

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

 

www.cupraofficial.com

 

Pohár Ameriky je nejstarší mezinárodní sportovní trofejí, jejíž historie sahá až do roku 1851, a je považován za jednu z nejnáročnějších sportovních akcí. New York Yacht Club, jeden z nejprestižnějších jachtařských klubů na světě, byl držitelem poháru 132 let, než jej v roce 1983 musel předat do Austrálie. Od té doby získaly pohár pouze týmy ze Spojených států amerických, Švýcarska a Nového Zélandu. Současným obhájcem Poháru Ameriky je Emirates Team New Zealand reprezentující jachtařský klub Royal New Zealand Yacht Squadron.

 

 

Již 37. Pohár Ameriky se uskuteční v období od srpna do října 2024 v pulzujícím srdci Barcelony, jednoho z nejnavštěvovanějších velkoměst na planetě Zemi. Místem konání akce bude přístav Port Vell a jeho okolí podél pláže sahající až k přístavu Port Olímpic. Svět jachtařského sportu si zvolil Barcelonu jako místo konání akce, která bude pravděpodobně jedním z nejintenzivnějších Pohárů Ameriky v jeho 172leté historii.