DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

20.10.2020

Jorge Díez

  • Jorge Díez povede od 1. prosince design značek SEAT a CUPRA
  • Díez má rozsáhlé mezinárodní zkušenosti a v letech 2011 až 2014 byl vedoucím vnějšího designu ve společnosti SEAT
  • Navrhl řadu ikonických modelů, například třetí generaci modelu SEAT Leon, druhou generaci Audi TT a první generaci Audi A7

 

Praha, 20/10/2020. Jorge Díez byl k 1. prosinci jmenován novým šéfdesignérem společnosti SEAT. Díez nasbíral v průběhu téměř 20 let rozsáhlé mezinárodní zkušenosti v oblasti automobilového designu. Od roku 2011 do roku 2014 vedl oddělení vnějšího designu ve společnosti SEAT a pracoval také v centrálách značek Audi a Volkswagen v Německu. Ve své nové funkci bude přímým podřízeným Dr. Wernera Tietze, který má v představenstvu společnosti SEAT na starosti výzkum a vývoj.

 

Jorge Díez byl od července 2019 viceprezidentem evropského designérského centra společnosti Mitsubishi Motors. Předtím však působil mnoho let v rámci koncernu Volkswagen. Jako vedoucí vnějšího designu společnosti SEAT se stal jedním z autorů ikonických modelů barcelonské značky, od třetí generace modelu SEAT Leon přes čtvrtou generaci modelu SEAT Ibiza až po SEAT Ateca, první SUV v historii španělského výrobce automobilů. Ve službách značky Audi vytvořil rovněž pozoruhodné modely, například druhou generaci Audi TT a první generaci Audi A7.

Wayne Griffiths, předseda představenstva společnosti SEAT, zdůraznil, že "Jorge Díez je jedním z nejtalentovanějších designérů v automobilovém průmyslu. Je podepsán pod mnoha klíčovými vozy uplynulého desetiletí, jakými jsou Leon, Ateca a Ibiza. Je skvělou zprávou, že se vrací do společnosti SEAT. Jeho mezinárodní zkušenosti, inspirace z Barcelony a hodnoty značek SEAT a CUPRA se promítnou do designu modelů, které budeme uvádět na trh v nadcházejících letech"

Dr. Werner Tietz, člen představenstva společnosti SEAT, odpovědný za výzkum a vývoj, uvedl: "Je mi potěšením přivítat zpět Jorgeho Díeze a svěřit mu vedení našeho týmu designérů. Jeho odborné znalosti jsou ve spojení s mimořádným úsilím zárukou výjimečného designérského stylu pro budoucí modely SEAT a CUPRA."

Jorge Díez získal vzdělání strojního inženýra se zaměřením na průmyslový design na univerzitě Cardenal Herrera University ve Valencii a je držitelem magisterských titulů v oboru automobilového designu z Polytechnické univerzity ve Valencii a z prestižní univerzity London Royal College of Art.

Nový šéfdesignér společnosti SEAT a CUPRA se téměř celou svou kariéru věnoval vnějšímu designu. Díez pracoval sedm let u Audi v Ingolstadtu a v roce 2008 nastoupil do oddělení vnějšího designu značky SEAT. V roce 2010 byl jmenován mezi vedoucí designéry značky Volkswagen ve Wolfsburgu a o rok později převzal vedení vnějšího designu ve společnosti SEAT. Díez se v roce 2014 vrátil ke značce Audi jako ředitel designérského centra pro automobilové koncepty v Mnichově a pracoval pro značky Audi, Lamborghini a Ducati. O tři roky později povýšil na vedoucího Studia 4 v oddělení vnějšího designu společnosti Audi. V červenci 2019 byl jmenován viceprezidentem evropského designérského centra společnosti Mitsubishi Motors a tuto funkci vykonával do svého návratu do společnosti SEAT.

Jorge Díez

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA el-Born. Těmito modely dokáže, že elektrifikace se dokonale doplňuje se sportovním charakterem.

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a pět z nejlepších padelových hráčů na světě.