DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

22.10.2020

Na startu v seriálu Extreme E

  • CUPRA naváže na své sportovní tradice účastí ve vzrušujících závodech seriálu Extreme E
  • CUPRA podporuje jako partner týmu ABT propagaci elektrifikace, trvalé udržitelnosti a rovnosti
  • Značka CUPRA rozšiřuje své know-how v elektrifikovaném motoristickém sportu, které získala vývojem závodního elektromobilu CUPRA e-Racer, a získané zkušenosti zúročí ve své produktové řadě osobních vozů
  • Sportovní formát Extreme E vychází z rovnosti pohlaví, takže za každý tým musí nastupovat jeden jezdec, v tomto případě e-ambasador značky CUPRA Mattias Ekström, a jedna jezdkyně

 

Praha, 22/10/2020 - CUPRA přizpůsobuje své tradiční zaměření na motoristický sport požadavkům nové doby a jako hlavní partner týmu ABT Sportsline vstupuje do závodního seriálu Extreme E. Prestižní značka má v roli nekonvenčního vyzývatele mimořádně úspěšnou závodní historii. V mistrovství Extreme E uplatní CUPRA své rozsáhlé zkušenosti z motoristického sportu v kombinaci s novým přístupem k elektrifikovaným závodům.

 

Terénní závody Extreme E pro elektricky poháněná SUV se v roce 2021 uskuteční v nejextrémnějších a nejodlehlejších lokalitách na celém světě. Jednotlivé podniky první sezony přivedou účastníky do různých prostředí od arktického přes poušť, deštný prales a ledovec až po přímořskou oblast. Organizátoři přitom vybírají lokality, které již byly zničeny nebo ovlivněny změnou klimatu.

"CUPRA a Extreme E sdílejí stejný postoj vyzývatele a touhu dokázat, že elektrifikace a sport se k sobě perfektně hodí. Tento druh partnerství podporuje naši cestu k elektrifikaci. V jejím rámci budeme od začátku roku 2021 nabízet 2 externě nabíjitelné hybridní modely, které ve druhé polovině příštího roku doplní náš první elektromobil CUPRA el-Born," řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva společnosti SEAT a značky CUPRA.

Vstup značky CUPRA do "arény" Extreme E není žádným překvapením. Tato značka se vždy snažila posouvat hranice možného. Příkladem je CUPRA e-Racer, první závodní cestovní elektromobil na světě, poháněný čtyřmi elektromotory s celkovým nejvyšším výkonem 680 k (500 kW) a maximálním točivým momentem 960 Nm. Jejich napájení zajišťuje kapalinou chlazená sada akumulátorů o kapacitě 65 kWh. CUPRA e-Racer zásadním způsobem přispívá k nové definici motoristického sportu.

Značka CUPRA získala v rámci tohoto projektu důležité zkušenosti a znalosti, které využívá na své cestě k elektrifikaci, jež hraje stále důležitější roli v její produktové řadě osobních vozů. Již nabízený hybridní model CUPRA Leon s možností vnějšího nabíjení bude na začátku roku 2021 doplněn modelem CUPRA Formentor se stejným druhem pohonu. Hybridní Formentor bude k dispozici ve dvou různých variantách. Ve druhé polovině příštího roku se u prodejců objeví elektromobil CUPRA el-Born. Všechna uvedená vozidla kombinují trvale udržitelnou mobilitu s charakterem a dynamikou, po kterých automobiloví nadšenci touží.

Extreme E: elektrická odysea

 

Značka CUPRA se spojila se závodním týmem ABT Sportsline jako jeho hlavní partner a v rámci této elektrické odysey přispěje týmem inženýrů a jezdců. Sportovní pravidla mistrovství Extreme E vyžadují rovné zastoupení obou pohlaví. Týmy tedy musejí nasazovat jednoho jezdce a jednu jezdkyni. Jako první oficiální jezdec týmu byl potvrzen Mattias Ekström, e-ambasador značky CUPRA a mistr světa v rallyecrossu a DTM.

"Extreme E je kombinací dálkové automobilové soutěže a rallyecrossu. Účastníci pojedou ve velmi rozmanitých prostředích po trasách vytyčených pomocí GPS," řekl Ekström. "Tento sportovní formát je velmi slibný pro vývoj elektromobilů, protože poskytuje cenná data, která umožní optimalizovat osobní elektromobily například v oblastech softwaru a rekuperace."

Účast značky CUPRA v mistrovství Extreme E není založena pouze na její touze excelovat v motoristickém sportu, ale také na potřebě využívat získané znalosti a zkušenosti při vývoji osobních vozů pro sériovou výrobu, které budou poskytovat řidičům optimální výkony. Toto mistrovství je navíc zábavní platformou napříč všemi komunikačními kanály, jež zvýší viditelnost značky.

CUPRA využije získané know-how při vývoji svých budoucích vozidel v mnoha oblastech od jízdních vlastností přes výkonovou charakteristiku až po nastavení podvozku a řízení.

Start první sezony mistrovství Extreme E s pěti podniky je naplánován na začátek roku 2021. Globální seriál využije mezinárodní zábavní platformu k propagaci elektrifikace, trvalé udržitelnosti a rovnosti.

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA el-Born. Těmito modely dokáže, že elektrifikace se dokonale doplňuje se sportovním charakterem.

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a pět z nejlepších padelových hráčů na světě.