DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

10.05.2024

Nová CUPRA Formentor

 

  • Jorge Diez, šéfdesignér značky CUPRA, nám osobně ukazuje design nového modelu CUPRA Formentor
  • Bestseller společnosti přebírá nový designový styl značky CUPRA
  • Nová CUPRA Formentor podle Dieze reprezentuje autentičnost značky "provokativním designem, který promění tento model v ikonu"

 

Praha, 10-05-2024 - Nejnovější CUPRA Formentor byla světu představena 29. dubna, ale je to vůz, který se na scéně poprvé objevil již před pěti roky jako první model navržený a vyvinutý výhradně značkou CUPRA. Od té doby se Formentor stal nejprodávanějším modelem společnosti a nyní bude i její novou ikonou. Šéfdesignér značky CUPRA Jorge Diez se věnoval prohlídce nového modelu v průběhu jeho focení několik dnů před světovou premiérou. Jeho slova při vstupu na scénu jsou výmluvná: "Je provokativní, je autentický, má vše, aby překvapil svět." A přesně to se stalo. Dosažení tohoto cíle s již úspěšným modelem je výsledkem nového designu, u něhož lze spatřit esenci značky v každém detailu. Jorge poskytl k tvarovému řešení nového modelu CUPRA Formentor při jeho prohlídce následující vysvětlující výklad.

 

Provokace rozvinutá do designu.

Jedním z aspektů, na které Jorge upozorňuje, jsou úpravy přední partie. "Je to úplně nový vzhled," říká a dodává: "Do designu jsme začlenili DNA našeho nového designového stylu: naši charakteristickou příď ve stylu žraločího nosu, integrované logo a samozřejmě světlomety. Tři svíticí trojúhelníky orámované dalším trojúhelníkem jsou naším nových charakteristickým prvkem, který je provokativní a nezaměnitelný."

 

 

Skulpturální proporce.

Šéfdesignér značky CUPRA se v dalším průběhu prohlídky věnuje každému detailu nového modelu a zaměřuje se na detaily bočního designu, u něhož jsou proporce a atletický charakter tohoto vozu kategorie crossover SUV ještě více patrné. "Neuvěřitelné matné barvy inspirované drsnou krásou přírody umocňují kontury karoserie a zvýrazňují její svalnaté těleso," říká Jorge Diez. K ještě větší sportovnosti přispívají kola z lehké slitiny v barvě mědi a ochranné lišty a prolisy, které zesilují dojem pohybu.

 

 

Srdce Formentoru.

Podle šéfdesignéra značky CUPRA lze další změny, které ještě lépe reprezentují evoluci modelu, nalézt na zádi, kde vyzdvihuje logo integrované do světel coast-to-coast. "V našich očích reprezentuje srdce vozu." Odvážný charakter zvýrazňuje také aerodynamický difuzor ve spodní části, díky němuž "CUPRA Formentor vyčnívá z davu".

 

 

Zaměření na udržitelnost.

Jorge Diez nyní obrací pozornost k interiéru, který zvýrazňuje sportovnost nového modelu "udržitelnějším přístupem k výběru materiálů", jak šéfdesignér vysvětluje. Řidič zůstává v modelech značky CUPRA středem pozornosti díky novému a vylepšenému uživatelskému rozhraní za volantem a 12,9" displeji informačního a zábavního systému, který je osvětlován v retro stylu.

 

Když se Jorge blíží ke konci prohlídky nového modelu CUPRA Formentor, výraz v jeho tváři zrcadlí nadšení z vědomí, že tento model naváže na úspěch svého předchůdce. "CUPRA Formentor je esencí naší DNA a nyní se stala ikonou."

 

Popisky k fotografiím:

 

NEW FORMENTOR & JORGE DIEZ 01

Bestseller společnosti přebírá nový designový styl značky CUPRA

NEW FORMENTOR & JORGE DIEZ 02

Jorge Diez, šéfdesignér značky CUPRA, nám osobně ukazuje design nového modelu CUPRA Formentor

NEW FORMENTOR & JORGE DIEZ 03

Nová CUPRA Formentor podle Dieze reprezentuje autentičnost značky "provokativním designem, který promění tento model v ikonu"

NEW FORMENTOR & JORGE DIEZ 04

Jedním z aspektů, na které Jorge upozorňuje, jsou úpravy přední partie

NEW FORMENTOR & JORGE DIEZ 05

"Je provokativní, je autentický, má vše, aby překvapil svět."

NEW FORMENTOR & JORGE DIEZ 06

"Je provokativní, je autentický, má vše, aby překvapil svět."

 

SEAT S.A. 

 

SEAT S.A. je jedinou společností ve Španělsku s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen a prodává vozidla pod značkami CUPRA a SEAT.

 

SEAT S.A. vyváží více než 80 % svých vozidel a působí ve více než 70 zemích. Společnost zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků a provozuje tři výrobní závody -   Martorel, El Prat de Llobregat a Barcelona, kde vyrábí modelové řady SEAT Ibiza, SEAT Arona, rodinu Leon a CUPRA Formentor. SEAT S.A. dále vyrábí vozy CUPRA Born a SEAT Tarraco v Německu a rodinu Ateca v České republice.

 

Společnost SEAT S.A. hraje vedoucí roli při přeměně Španělska na elektromobilové centrum Evropy. SEAT S.A., Volkswagen Group, PowerCo a jejich partneři investují v rámci projektu Future: Fast Forward 10 miliard eur do elektrifikace Španělska.

 

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, se stala jednou z nejrychleji rostoucích automobilových značek v Evropě. CUPRA má síť specializovaných prodejních míst po celém světě.

 

Značka CUPRA dosáhla v roce 2023 nového prodejního rekordu s více než 230 000 dodanými vozy. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. Každý nově uvedený model s vyzývavým a originálním designem je novým milníkem, který definuje charakter značky: CUPRA Ateca, jedinečný model ve svém segmentu; CUPRA Leon, první elektrifikovaný model díky plug-in hybridnímu pohonu; CUPRA Formentor, první model vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA a její dosud nejprodávanější model; a CUPRA Born, první 100% elektromobil značky.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. CUPRA je hrdým účastníkem závodního seriálu pro elektricky poháněné monoposty Formule E. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné filmový režisér J. A. Bayona, nominovaný na Oscary, jezdec Formule E Lucas Di Grassi, pouliční umělec TvBoy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která již dvakrát v řadě získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.

 

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

 

 

 


Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

PR Komunikace SEAT/CUPRA

Tel.: +420 739 546 542

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

cupraofficial.cz

 

 

 

 

 

 

 

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Senior Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz