DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

16.05.2024

Opportunity otvírá showroom CUPRA Garage v Brně

 

  • Zcela nový showroom CUPRA Garage naleznou fanoušci sofistikovaných vozů se sportovní duší v brněnské Líšni
  • Tradiční jihomoravský prodejce OPPORTUNITY je novým autorizovaným partnerem značek CUPRA a SEAT
  • CUPRA a OPPORTUNITY sdílejí společné hodnoty včetně propojení s motoristickým sportem
  • Brněnští zákazníci se mohou těšit na řadu nových modelů mimořádně úspěšné značky CUPRA

 

Praha, 16-05-2024 - Mladá, ambiciózní a dynamicky rostoucí značka CUPRA posiluje své postavení na automobilovém trhu v moravské metropoli. Zcela nový showroom CUPRA Garage vyrostl v areálu tradičního jihomoravského prodejce automobilů OPPORTUNITY v brněnské čtvrti Líšeň. Fanoušci sofistikovaných automobilů s vytříbeným designem a sportovní duší se mohou těšit na brzký příchod modernizovaných modelů Formentor a Leon, které v průběhu letošního roku doplní také zcela nové modely Tavascan a Terramar. CUPRA od svého založení v roce 2018 dynamicky roste na globálním trhu i v České republice.

 

"Otevření nového exkluzivního showroomu CUPRA Garage v Brně Líšni je pro naši značku CUPRA a naše zákazníky skvělou zprávou," říká Aleš Novák, ředitel divize CUPRA společnosti Porsche Česká republika, a dodává: "CUPRA Garage pod hlavičkou našeho nového autorizovaného prodejce OPPORTUNITY přivítá návštěvníky exkluzivním prostředím, v němž se zrcadlí emocemi nabitý svět nevšedních zážitků nabízených značkou CUPRA, jež mimořádně úspěšně zastává roli nekonvenčního vyzývatele."

 

 

Společnost OPPORTUNITY zařadila do svého portfolia obě španělské značky SEAT a CUPRA z koncernu Volkswagen a ve svém tradičním areálu v brněnské čtvrti Líšeň pro ně vybudovala nové reprezentativní prostory, v nichž se mohou klienti důkladně seznámit s jejich produktovými řadami. V jedinečně pojatém showroomu CUPRA Garage čekají na zákazníky nejmodernější technologie, které jim mimo jiné umožní sestavit si svůj vysněný vůz CUPRA na velkoplošném konfigurátoru. Přesah značky CUPRA daleko za hranice automobilového světa dokládá nabídka značkového butiku, v níž zákazníci naleznou jedinečné módní doplňky i sportovní vybavení ze spolupráce značky CUPRA s prestižními a inovativními značkami z jiných oborů, například exkluzivní padelovou raketu vyvinutou ve spolupráci značek CUPRA a Wilson. Součástí showroomu CUPRA Garage je samozřejmě také profesionální servisní zázemí s nejmodernější diagnostickou technikou.

 

 

Dynamicky se rozvíjející značka CUPRA snoubí kvalitní a inovativní techniku koncernu Volkswagen se sportovním charakterem vycházejícím ze španělského temperamentu. "Právě tím nás CUPRA oslovila. Do našeho portfolia jsme chtěli přibrat značku rozšiřující nabídku pro naše tradiční zákazníky, kteří chtějí výkonné vozy se sportovním charakterem. CUPRA do toho svým sportovním duchem zapadá," vysvětluje jednatel a majitel společnosti OPPORTUNITY RNDr. Vladimír Hladík a dodává: "Značka OPPORTUNITY je postavená na propojení s motorsportem a s naší vlastní závodní historií. CUPRA do ní svojí nabídkou zapadá. Ať už jsou to výkonné motory, nebo propracovaný pohon 4Drive"

 

 

Značka CUPRA v letošním roce odstartovala dosud nejintenzivnější produktovou ofenzivu ve své historii, která přinese další silný impulz do jejího dynamického růstu na globálním i českém trhu. V závěru dubna představené modernizované modelové řady CUPRA Formentor a CUPRA Leon se objeví u autorizovaných prodejců ve třetím čtvrtletí 2024. Letošní rok bude u značky CUPRA také ve znamení dvou zcela nových modelů, zcela elektrického SUV kupé CUPRA Tavascan s výkonem až 340 k a maximálním dojezdem 547 km a částečně elektrifikovaného sportovního SUV CUPRA Terramar.

 

 

V oblasti prodeje pokračuje CUPRA v překonávání rekordů. V prvním čtvrtletí 2024 vykázala nejlepší prodejní výsledky ve své historii. Značka, která od svého založení v roce 2018 prodala již téměř 600 000 vozů, dodala v průběhu prvních tří měsíců letošního roku 56 600 vozů, což je o 21,4 % více než ve stejném období roku 2023 (46 600 vozů), a s 23 800 vozy dodanými v březnu dosáhla historicky nejvyššího měsíčního odbytu. CUPRA slaví úspěchy také v České republice, kde bylo v prvním čtvrtletí 2024 registrováno 617 nových vozů CUPRA, což znamená meziroční nárůst o 36,5 %. Českými bestsellery značky CUPRA jsou modely Formentor (496 vozů v prvním čtvrtletí; +50,8 %) a Leon (113 vozů; +31,4 %).

 

 

 

 

SEAT S.A. 

 

SEAT S.A. je jedinou společností ve Španělsku s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen a prodává vozidla pod značkami CUPRA a SEAT.

 

SEAT S.A. vyváží více než 80 % svých vozidel a působí ve více než 70 zemích. Společnost zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků a provozuje tři výrobní závody -   Martorel, El Prat de Llobregat a Barcelona, kde vyrábí modelové řady SEAT Ibiza, SEAT Arona, rodinu Leon a CUPRA Formentor. SEAT S.A. dále vyrábí vozy CUPRA Born a SEAT Tarraco v Německu a rodinu Ateca v České republice.

 

Společnost SEAT S.A. hraje vedoucí roli při přeměně Španělska na elektromobilové centrum Evropy. SEAT S.A., Volkswagen Group, PowerCo a jejich partneři investují v rámci projektu Future: Fast Forward 10 miliard eur do elektrifikace Španělska.

 

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, se stala jednou z nejrychleji rostoucích automobilových značek v Evropě. CUPRA má síť specializovaných prodejních míst po celém světě.

 

Značka CUPRA dosáhla v roce 2023 nového prodejního rekordu s více než 230 000 dodanými vozy. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. Každý nově uvedený model s vyzývavým a originálním designem je novým milníkem, který definuje charakter značky: CUPRA Ateca, jedinečný model ve svém segmentu; CUPRA Leon, první elektrifikovaný model díky plug-in hybridnímu pohonu; CUPRA Formentor, první model vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA a její dosud nejprodávanější model; a CUPRA Born, první 100% elektromobil značky.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. CUPRA je hrdým účastníkem závodního seriálu pro elektricky poháněné monoposty Formule E. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné filmový režisér J. A. Bayona, nominovaný na Oscary, jezdec Formule E Lucas Di Grassi, pouliční umělec TvBoy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která již dvakrát v řadě získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.

 

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

 

 

 

 


Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

PR Komunikace SEAT/CUPRA

Tel.: +420 739 546 542

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

cupraofficial.cz

 

OPPORTUNITY, spol. s r.o.

Pavel Hanák

Obchodní ředitel

Tel.: +420 544 424 617  |  +420 602 595 449

Mail: pavel.hanak(kwfat)opportunity(kwfdot)cz

www.opportunity.cz