DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

22.05.2024

Nová CUPRA Leon VZ TCR

 

  • CUPRA zákazníkům připravila nový závodní model CUPRA Leon VZ TCR pro konkurenceschopnou závodní sezonu TCR
  • Závodní vůz nabízí novou karoserii, optimalizované nastavení přední nápravy a převodovky, na přání dodávanou vrcholnou verzi odpružení a vylepšený displej i volant v interiéru
  • Modernizovaný design karoserie vychází z designovému stylu, který značka CUPRA používá u svých modelů pro běžný silniční provoz
  • Zákazníci, jezdící se současnými vozy CUPRA Leon Competición, mohou přejít na novou specifikaci díky modernizační sadě

 

Praha, 22-05-2024 - Značka CUPRA rozšiřuje svou podporu zákaznických týmů, účastnících se na celém světě okruhových závodů kategorie TCR (Touring Car Racing), a představuje nový závodní vůz CUPRA Leon VZ TCR, který připravila pro sezonu 2024.

 

 

Značka CUPRA tím upevňuje své historicky silné postavení ve světě motoristického sportu. V současnosti se jako výrobce účastní pouze závodních seriálů pro vozy s elektrifikovaným pohonem, ale současně s právě představeným novým závodním vozem dokazuje, že vynakládá velké úsilí také na zachování konkurenceschopnosti zákaznických týmů.

 

Díky řadě vylepšení a rozsáhlé modernizaci budou moci zákazníci bojovat o nejlepší možné umístění na závodních okruzích. CUPRA Leon VZ TCR přitom již dává o sobě na globální scéně vědět.

 

Ve vytrvalostním závodě TCR South America Banco BRB na brazilském závodním okruhu Interlagos Autodrome prokázala CUPRA Leon VZ TCR svou výkonnost a spolehlivost a vyhrála. A v mistrovství TCR Europe tento závodní vůz již dosáhl po sobě jdoucích vítězství v závodech během úvodních dvou dnů podniku na italském závodním okruhu Vallelunga.

 

CUPRA Leon VZ TCR nabízí mimo jiné novou karoserii, nastavení přední nápravy a sadu pro modernizaci převodovky SADEV. Zákazníci, kteří provozují dosavadní závodní vozy CUPRA Leon Competición, mají možnost upgradovat své vozy na novou specifikaci díky modernizační sadě.

 

 

"Nová CUPRA Leon VZ TCR poskytne zákazníkům nejen konkurenční výhodu na závodních okruzích, ale poskytne také více flexibility v závislosti na jejich požadavcích," řekl Xavi Serra, vedoucí oddělení CUPRA Racing. "A jako jeden z nejoblíbenějších modelů v TCR nabízí možnost úpravy na modernizovaný vnější design, který přebírá designový styl našich vozů CUPRA pro běžný silniční provoz."

 

Zároveň s nově navrženým exteriérem poskytuje CUPRA Leon VZ TCR výhodu výběru dvou převodovek. Převodovka SADEV má hydraulický systém řazení a specifické převody CUPRA. Alternativou je vylepšená převodovka HEWLAND s novými převody.

 

Modernizace poháněcího ústrojí je však jen začátkem. Modernizovaný podvozek zahrnuje novou kinematiku přední nápravy, která zvyšuje agilitu vozu na závodním okruhu. Brzdová soustava používá nový pedálový systém, který snižuje hysterezi. Výhodou pro závodního jezdce je ještě větší citlivost a preciznost ovládání brzd. Pro zákazníky, kteří chtějí maximalizovat schopnosti nového závodního vozu CUPRA Leon VZ TCR, jsou na přání k dispozici tlumiče ÖHLINS.

 

V interiéru poskytuje řidiči lepší přehled větší, 7palcový displej, zatímco závodní volant s věncem ve tvaru písmene U zajišťuje ještě intuitivnější propojení mezi řidičem a závodním vozem.

 

Zákazníkům, kteří chtějí pozvednout své závodní vozy CUPRA Leon Competición na novou specifikaci, nabízí CUPRA modernizovanou karoserii, optimalizovanou přední nápravu, sadu pro modernizaci převodovky Hewland a potvrzení o homologaci TCR TF.

 

Nová CUPRA Leon VZ TCR je dodávána na objednávku. Modernizační sady pro závodní vozy CUPRA Leon Competición jsou již k dispozici.

 

 

 

 

SEAT S.A. 

 

SEAT S.A. je jedinou společností ve Španělsku s kompletní škálou činností zahrnujících návrh designu, vývoj, výrobu a prodej osobních vozů. Nadnárodní společnost se sídlem v Martorellu (Barcelona) je členem koncernu Volkswagen a prodává vozidla pod značkami CUPRA a SEAT.

 

SEAT S.A. vyváží více než 80 % svých vozidel a působí ve více než 70 zemích. Společnost zaměstnává více než 14 000 kvalifikovaných pracovníků a provozuje tři výrobní závody -   Martorel, El Prat de Llobregat a Barcelona, kde vyrábí modelové řady SEAT Ibiza, SEAT Arona, rodinu Leon a CUPRA Formentor. SEAT S.A. dále vyrábí vozy CUPRA Born a SEAT Tarraco v Německu a rodinu Ateca v České republice.

 

Společnost SEAT S.A. hraje vedoucí roli při přeměně Španělska na elektromobilové centrum Evropy. SEAT S.A., Volkswagen Group, PowerCo a jejich partneři investují v rámci projektu Future: Fast Forward 10 miliard eur do elektrifikace Španělska.

 

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, se stala jednou z nejrychleji rostoucích automobilových značek v Evropě. CUPRA má síť specializovaných prodejních míst po celém světě.

 

Značka CUPRA dosáhla v roce 2023 nového prodejního rekordu s více než 230 000 dodanými vozy. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. Každý nově uvedený model s vyzývavým a originálním designem je novým milníkem, který definuje charakter značky: CUPRA Ateca, jedinečný model ve svém segmentu; CUPRA Leon, první elektrifikovaný model díky plug-in hybridnímu pohonu; CUPRA Formentor, první model vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA a její dosud nejprodávanější model; a CUPRA Born, první 100% elektromobil značky.

 

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. CUPRA je hrdým účastníkem závodního seriálu pro elektricky poháněné monoposty Formule E. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné filmový režisér J. A. Bayona, nominovaný na Oscary, jezdec Formule E Lucas Di Grassi, pouliční umělec TvBoy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která již dvakrát v řadě získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.

 

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

 

 

 


Porsche Česká republika s.r.o.

Filip Stoulil

PR Komunikace SEAT/CUPRA

Tel.: +420 739 546 542

Mail: filip.stoulil(kwfat)porsche.co(kwfdot)cz

cupraofficial.cz

 

 

 

 

 

 

 

AC&C Public Relations s.r.o.

Zorka Mašková

Senior Key Account Manager

Tel.: +420 736 751 151

Mail: zorka.maskova(kwfat)accpr(kwfdot)cz