DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

11.02.2021

Kamasi Washington X CUPRA

  • Slavný americký saxofonista a skladatel Kamasi Washington je autorem skladby pro reklamu na nový model CUPRA León e-HYBRID 
  • Washington se postavil čelem výzvě složit melodii, která by vyjadřovala emoce doprovázející řízení prvního elektrifikovaného modelu značky 
  • Mezi kvality, sdílené skladatelem a modelem CUPRA León e-HYBRID, patří síla, exkluzivita, trvalá udržitelnost a ovládání

 

Praha, 11/02/2021 - Za uměleckým dílem stojí vždy nějaký příběh, hodnoty nebo charakter. Když byl americký saxofonista a skladatel Kamasi Washington, který byl nominován na ocenění Grammy 2021 v kategorii nejlepší soundtrack pro vizuální média za hudbu k dokumentárnímu filmu "Můj příběh" (Becoming), pověřen úkolem vytvořit melodii pro reklamu na nový model CUPRA León e-HYBRID, myslel si, že je jeho hudba pro reklamu neobvyklá. Krátce poté však zjistil, že stejně mimořádný je i model CUPRA León e-HYBRID, jeho původ, hodnoty i charakter. 

 

Nevšední úkol. 

Washington, který se narodil do rodiny hudebníků v Los Angeles, je proslulým saxofonistou a autorem výjimečných jazzových skladeb. Osobitost jeho melodií byla hlavním důvodem, proč se na něj značka CUPRA obrátila s žádostí o složení tematické skladby pro reklamu na nový model značky: "Řekli mi, že chtějí něco velmi neobvyklého, z čeho by vyzařovalo velké množství energie," říká skladatel. "Odpověděl jsem jim: Hmm, OK. V reklamách není něco takového slyšet moc často." Tuto výzvu přijal.

 

Umělecký proces.

 "Dalo by se říci, že se snažím najít v prázdnotě něco, o čem jsem nevěděl, že tam je," vysvětluje Washington. V tomto projektu "jsem se navíc zaměřil na převod emocí, které mi byly popsány slovně, do zvukového vyjádření. Chtěl jsem zachytit ten pohyb, který hlavní postava prožívá ve videu", zdůrazňuje. Tato cesta nebyla snadná. V době pandemie onemocnění COVID-19 byl v Amsterdamu, zatímco celá jeho kapela byla v Los Angeles. "Ještě nikdy jsme neskládali hudbu prostřednictvím videokonference. Někdy tam bylo šest hodin večer, ale já měl tři hodiny ráno," vzpomíná.

 

Charakter vozu vyjádřený hudbou.

"Všechno začíná burácejícím zvukem. Víte, že se něco děje, a pak přijde ten střet, něco naprosto nelibozvučného," říká skladatel. Intenzita hudby ve videu odpovídá stresu z dopravy. Washington chtěl ohromující atmosférou ukázat, jak se CUPRA León e-HYBRID v této situaci prosazuje a přináší osvěžení: "Když už to vypadá, že všechno každou chvíli exploduje, objeví se hlavní postava uvnitř svého vozu, všechno se ztiší, a najednou se začne intenzita zvyšovat a vrací se, ale bez té nelibozvučnosti." Řidič hybridního vozu má nyní všechno pod kontrolou, zvítězil nad chaosem. "Hlavní linkou je pomyslný anděl melodie, který prochází ohněm, ponořuje se do vody a sílou větru se z ní vynořuje," vysvětluje autor.

 

Luxusní ambasador.

Hlavní postavu v reklamě s mottem "Existují chvíle, kdy řídíte pro druhé, a chvíle, kdy řídíte pro sebe" ztvárnil německý a španělský herec Daniel Brühl, známý například z filmů Hanebný parchanti (Inglorious Bastards)Rivalové (Rush) nebo Good bye, Lenin! a ze seriálů, jako je Psychiatr (The Alienist). Brühl na dotaz ohledně jeho nové role ambasadora značky CUPRA přiznává: "Už se opravdu těším, až se stanu součástí Kmene CUPRA, moderní značky z mého rodného města Barcelony, která sdílí můj životní styl a moje hodnoty." A dodává: "Při výběru nového vozu je pro mě nejdůležitějším faktorem trvalá udržitelnost. Jako fanoušek sportů potřebuji vysokovýkonné vozidlo, které nejenže dokáže zrychlit v nejkratším možném čase, ale také co nejvíce minimalizuje svůj vliv na životní prostředí." A to je důvod, proč je "nová CUPRA León e-HYBRID perfektní volbou", říká na závěr.

 

Ryzí potěšení. 

Pro Washingtona to byl nevšední projekt. "Když skládám něco takového, může mě to přivést na místo, na které bych se sám možná nedostal, což je skvělé, a nakonec něco z toho využiju i ve své obvyklé tvorbě," vysvětluje. Co se týče jeho díla, "je to nakonec jedna z těch skladeb, které si pravděpodobně budu hrát prostě pro radost", dodává nakonec. Podobně jako je nejlepší věcí na modelu CUPRA León e-HYBRID radost z jeho řízení.

Spustit video

Nový spot na CUPRA Leon e-HYBRID můžete vidět zde:

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA el-Born. Těmito modely dokáže, že elektrifikace se dokonale doplňuje se sportovním charakterem.

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a pět z nejlepších padelových hráčů na světě.