DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

12.04.2021

Vítěz soutěže Red Dot

 

  • Crossover SUV přesvědčil o svých vynikajících vlastnostech padesátičlennou mezinárodní porotu, která mu následně udělila prestižní ocenění
  • Model CUPRA Formentor zvítězil díky své schopnosti uspokojit požadavky na každodenní provoz a současně vyvolávat vášeň a emoce jako sportovní vůz 
  • Vítězství v soutěži Red Dot Award v kategorii Produktový design je dalším milníkem v úspěšné kariéře modelu CUPRA Formentor

 

Praha, 12/04/2021 - Crossover SUV CUPRA Formentor obdržel prestižní ocenění Red Dot Award 2021 v kategorii Produktový design, a pokračuje tak ve svém mimořádně úspěšném tažení. Crossover SUV již překonal všechna očekávání poté, co se umístil na stupních vítězů v letošní anketě Car of the Year (Auto roku). To je skvělý úspěch pro značku, která byla založena před pouhými třemi roky.

 

 

Zisk ocenění Red Dot Award je dalším důkazem, že modely CUPRA, a obzvláště pak Formentor, představují ve svém segmentu jedinečnou nabídku. Je také obrovským uznáním pro celý Kmen CUPRA a tým designérů.

Ocenění Red Dot Award za produktový design je každoročně udělováno nejlepším produktům, které se vyznačují výjimečnou kvalitou designu z hledisek estetické přitažlivosti, funkčnosti, chytrých řešení a inovativnosti.

"Red Dot Award za produktový design je pro vyzývavý designový styl modelu CUPRA Formentor opravdovým uznáním. U značky CUPRA vytváříme vozy, které budou někteří lidé milovat, nikoli vozy, které se líbí každému," řekl Wayne Griffiths, předseda představenstva značky CUPRA a společnosti SEAT. "Toto důležité ocenění je odměnou za fantastickou práci, kterou odvádí tým designérů značky CUPRA."

CUPRA Formentor je vozidlem, které díky technickým inovacím, vyspělé bezpečnostní výbavě, cenové dostupnosti a elektrifikovaným pohonům splňuje všechny myslitelné požadavky včetně těch, které vyplývají z měnících se tržních trendů.

Kombinace karoserie crossoveru SUV a technického základu platformy MQB EVO umožnila vytvořit dokonalý celek, který snoubí sportovní charakter a dynamiku hatchbacku s praktičností, komfortem a prostorností SUV. A stejného názoru je i porota soutěže Red Dot Award.

Mezinárodní porotu soutěže Red Dot Award tvoří 50 odborníků, kteří individuálně testují každý přihlášený produkt, diskutují nad jeho vlastnostmi a nakonec sestaví jeho hodnocení.

Proces hodnocení v rámci soutěže je založen na různých kritériích, k nimž každý porotce přidává své odborné stanovisko. Mezi hodnoticí kritéria patří například míra inovativnosti, funkčnost, ergonomie, symbolický a emocionální obsah a kompatibilita s ekologií.

Model CUPRA Formentor obsadil nejvyšší příčku díky své schopnosti uspokojit požadavky na každodenní provoz ve spojení s vášní a emocemi, které vyvolává vysokovýkonný vůz.

CUPRA Formentor přepisuje historii a stane se důležitým hráčem v evropském segmentu crossoverů SUV, jehož objem prodeje se podle prognóz v příštích 5 letech zdvojnásobí. Formentor tak bude pro budoucnost značky CUPRA mimořádně významný. Vítězství v soutěži Red Dot Award v kategorii Produktový design je dalším milníkem v úspěšné kariéře tohoto modelu.

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA el-Born. Těmito modely dokáže, že elektrifikace se dokonale doplňuje se sportovním charakterem.

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a pět z nejlepších padelových hráčů na světě.