DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

19.05.2021

První elektromobil značky CUPRA

  • CUPRA Born dokonale spojuje elektrifikaci se sportovními výkony
  • CUPRA Born nabídne moderní sportovnost díky kombinaci adaptivní regulace podvozku DCC, sportovního odpružení a stabilizační funkce ESC Sport
  • Nové technologie, například průhledový displej s rozšířenou realitou, zajišťují nejvyšší úroveň konektivity a bezpečnosti
  • Živý přenos světové premiéry bude možné sledovat na YouTube od 12:00 h (SELČ): https://youtu.be/xt4EeqKYgrQ, a také prostřednictvím kanálů značky na sociálních sítích Twitter (@CUPRA) a LinkedIn (CUPRA)

 

Praha, 19/05/2021 - CUPRA na své cestě do nové éry již brzy představí nový model CUPRA Born, který bude svou nevšední kombinací sportovních výkonů a elektrifikace na trhu opravdovou výzvou.

 

První 100% elektromobil značky, která je nekonvenčním vyzývatelem, nabídne atraktivní design a elektrizující výkony. Nový model Born také poslouží značce CUPRA k její expanzi na nové trhy a k zavedení nového obchodního modelu.

 

CUPRA Born bude impulzem v elektrické transformaci společnosti. Nový elektromobil vyniká nejen typickým designem značky CUPRA, ale také vyspělým pohonem a technologií řízení akumulátorové baterie, díky nimž poskytuje podmanivé výkony s okamžitými reakcemi.

 

Digitální světová premiéra se uskuteční v úterý 25. května od 12:00 h (SELČ). Živý přenos bude možné sledovat na YouTube https://youtu.be/xt4EeqKYgrQ a také prostřednictvím kanálů značky na sociálních sítích Twitter (@CUPRA) a LinkedIn (CUPRA).

 

Model CUPRA Born bude představen nekonvenčním způsobem. Kromě prvního elektromobilu značky bude současně zveřejněna také nominace umělců pro festival Primavera Sound. CUPRA a Primavera Sound spojily síly, aby v rámci úzké spolupráce inspirovaly svět z Barcelony.

 

Spustit video

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA el-Born. Těmito modely dokáže, že elektrifikace se dokonale doplňuje se sportovním charakterem.

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a pět z nejlepších padelových hráčů na světě.