DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

20.05.2021

Impulz směřující k nové éře

  • CUPRA definuje novou podobu moderního designu prostřednictvím recyklovaných materiálů v modelu CUPRA Born, prvním 100% elektromobilu značky
  • Standardní sedadla modelu CUPRA Born budou čalouněna tkaninou z recyklovaného polymerového vlákna SEAQUAL® YARN vyráběného z materiálu, který rybáři a dobrovolníci sbírají z moří, oceánů, řek a jejich ústí
  • CUPRA se snaží touto spoluprací podporovat inovace a cirkulární ekonomiku a současně chránit přírodní zdroje ve Středomoří
  • Světová premiéra modelu CUPRA Born se uskuteční 25. května

 

Praha, 20/05/2021 - CUPRA představí 25. května ve světové premiéře model CUPRA Born, s nímž začíná nová éra. V ní se CUPRA stane impulzem v procesu elektrické transformace. CUPRA současně spojuje síly s iniciativou SEAQUAL INITIATIVE pro výrobu sedadel dodávaných standardně pro první 100% elektricky poháněný model značky CUPRA. Nová anatomicky tvarovaná sedadla budou čalouněna tkaninou z recyklovaného polymerového vlákna SEAQUAL® YARN vyráběného z plastů vylovených ze Středozemního moře a dalších moří, oceánů, řek a jejich ústí. Tento inovativní materiál, který odpovídá designovému stylu značky CUPRA a jejím vysokým standardům kvality, vzniká díky spolupráci rybářů, různých nevládních organizací a místních komunit zajišťujících sběr materiálu.

 

Trvale udržitelný projekt probíhá v souladu s úsilím značky CUPRA o inovace a zahrnuje využívání nejmodernějších recyklovaných materiálů pro čalounění standardních sedadel. Společný projekt s iniciativou SEAQUAL INITIATIVE je založený na cirkulární ekonomice a přispívá také k nepřetržitému čištění našich moří, řek a oceánů.

 

Antonino Labate, ředitel značky CUPRA, odpovědný za strategii, obchodní rozvoj a provozní činnosti, k tomu poznamenal: "S modelem CUPRA Born, naším prvním 100% elektromobilem, vstupujeme do nové elektrické éry. Partnerství s iniciativou SEAQUAL INITIATIVE za účelem výroby sedadel pro tento nový model jasně ukazuje, že trvalá udržitelnost, inovace a moderní design jsou dokonalou kombinací. CUPRA je značka, která inspiruje svět z Barcelony, a proto podporujeme projekty cirkulární ekonomiky a pomáháme chránit nám blízký přírodní zdroj, Středozemní moře."

 

Michel Chtepa, generální ředitel iniciativy SEAQUAL INITIATIVE, zdůraznil: "Jsme potěšeni, že můžeme být součástí představení modelu CUPRA Born, prvního 100% elektromobilu značky. Jsme velmi hrdí, že můžeme být partnerem značky CUPRA a významně přispět k čistějším oceánům a čistějšímu životnímu prostředí."

Příběh cirkulární ekonomiky

SEAQUAL INITIATIVE spolupracuje s nevládními organizacemi, rybáři, úřady a místními komunitami, které chtějí přispívat k čištění moří a oceánů. Sběr odpadků z našich pláží, dna moří a oceánů i jejich hladiny, řek a jejich ústí probíhá prostřednictvím úklidových programů. Po roztřídění odpadu podle různých druhů materiálů se plasty z moří vyčistí a přetvoří na recyklované plasty používané k výrobě polymerových vláken SEAQUAL® YARN.

CUPRA Born, první vůz značky s neutrální bilancí emisí CO2

CUPRA Born ukazuje, že elektrifikace a sportovní výkony patří k sobě. Navíc je však také prvním vozidlem značky, které se bude předávat zákazníkům s neutrální bilancí emisí CO2. Nový elektromobil na základě modulární platformy MEB pro elektromobily se vyrábí v německém závodě Cvikov, který používá energie z obnovitelných zdrojů, což platí i pro dodavatele v rámci celého dodavatelského řetězce a výroby surovin. Zbývající emise jsou kompenzovány investicemi do ekologických projektů s nejvyššími standardy certifikace.

 

Nový model CUPRA Born se tak bude podílet na snižování globálních emisí CO2 a plnění evropských cílů. Od této chvíle bude značka díky spolupráci s iniciativou SEAQUAL INITIATIVE přispívat také k realizaci cirkulární ekonomiky a ochraně Středozemního moře a jeho okolí.

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA el-Born. Těmito modely dokáže, že elektrifikace se dokonale doplňuje se sportovním charakterem.

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a pět z nejlepších padelových hráčů na světě.