DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

27.05.2021

Podcast „The Impulse“

  • Mattias Ekström, e-ambasador značky CUPRA, a Xavi Serra, vedoucí oddělení CUPRA Racing, diskutují v podcastu "The Impulse" o závodním seriálu Extreme E
  • Elektrifikace, trvalá udržitelnost a rovnost patří mezi hodnoty, které značka CUPRA sdílí s Extreme E
  • Epizoda je nyní k dispozici na oficiálních kanálech značky CUPRA na portálech Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts a Ivoox

 

Praha, 27/05/2021 - Tým ABT CUPRA XE se již připravuje na výzvy druhého podniku závodního seriálu Extreme E, který se uskuteční ve dnech 29. a 30. května na mokrém písku u jezera Retba (Lac Rose/Růžové jezero) v Senegalu. Po debutu v Saúdské Arábii o víkendu 3. - 4. dubna měl tým několik týdnů na obnovu sil a vypracování optimální strategie. Oficiální jezdec a e-ambasador značky CUPRA Mattias Ekström a vedoucí oddělení CUPRA Racing Xavi Serra přijali pozvání do podcastu značky CUPRA s názvem The Impulse, aby v něm hovořili o těchto nových terénních závodech pro elektricky poháněná SUV a jejich významu pro zvyšování povědomí o dopadech klimatické změny.

Sdílené hodnoty

CUPRA byla první automobilovou značkou, která oznámila svou účast v tomto závodním seriálu. Jako hlavní partner spojila síly s týmem ABT Sportsline a zkušenými závodními jezdci Mattiasem Ekströmem a Claudií Hürtgenovou. Serra v podcastu vysvětlil, proč se tak rychle rozhodli: "U značky CUPRA zcela sdílíme s Extreme E tři hodnoty: elektrifikaci, trvalou udržitelnost a rovnost."

Nová podoba motoristického sportu

Ekström zdůraznil náročnost vybraných terénů a především jejich symboliku: "Nejezdíme na žádném závodním okruhu, jezdíme v místech, která trpí důsledky změny klimatu, a myslím si, že je to něco, na co si budeme muset zvyknout," říká, a dodává, že "motoristický sport se pomalu mění, a myslím si, že Extreme E se dosud dostalo nejdále z hlediska způsobu komunikace a toho, co chtějí reprezentovat". Kromě závodů je cílem šířit toto povědomí a činit kroky, které zmírní tento vývoj, a to za pomoci vědců, kteří expedice doprovázejí. "Extreme E je něčím dosud nevídaným," říká Serra.

 

Saúdská Arábie, první výzva

Co se týče prvního podniku, Ekström již znal písečnou krajinu Saúdské Arábie a před lety se také zúčastnil automobilové soutěže Rallye Dakar v jiných pouštích. Nyní však byl postaven před výzvu, která byla odlišná. Podle jezdce byl první podnik Extreme E "jedním z nejnáročnějších závodů v tomto druhu prostředí", což znamená, že byl "opravdu skvělý a ještě více vzrušující".

 

Nová epizoda podcastu The Impulse, "Going to the Extreme (E)" je nyní k dispozici na kanálech značky CUPRA na portálech Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts a Ivoox.

 

 

IMAGEN

CHYRONS

EXTREM E 1

Tým ABT CUPRA XE se již připravuje na výzvy druhého podniku závodního seriálu Extreme E, který se uskuteční na mokrém písku u jezera Retba (Lac Rose/Růžové jezero) v Senegalu.

EXTREM E 2

Nová podoba motoristického sportu

EXTREM E 3

Elektrifikace, trvalá udržitelnost a rovnost patří mezi hodnoty, které značka CUPRA sdílí s Extreme E

EXTREM E 4

Mattias Ekström, e-ambasador značky CUPRA, a Xavi Serra, vedoucí oddělení CUPRA Racing, diskutují v podcastu "The Impulse" o závodním seriálu Extreme E

EXTREM E 5

Elektrifikace, trvalá udržitelnost a rovnost patří mezi hodnoty, které značka CUPRA sdílí s Extreme E

Spustit video

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA el-Born. Těmito modely dokáže, že elektrifikace se dokonale doplňuje se sportovním charakterem.

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a pět z nejlepších padelových hráčů na světě.