DarkRebel

UrbanRebel

Modely

Novinka
CUPRA
Tavascan
Novinka
CUPRA
Born
CUPRA
Formentor
CUPRA
Leon
CUPRA
Leon Sportstourer
CUPRA
Ateca
Od 1 499 900
Concept Cars
DarkRebel
Concept Cars
UrbanRebel

15.07.2021

De Antonio Yachts D28 Formentor

  • Tým specialistů značky CUPRA z oddělení barev a materiálů navrhl ve spolupráci se společností De Antonio Yachts jachtu inspirovanou modelem CUPRA Formentor VZ5 
  • De Antonio Yachts D28 Formentor nabízí sofistikovanost značky CUPRA díky novým materiálům přizpůsobeným mořskému prostředí 
  • Mezi highlighty nové kreace značky CUPRA patří veganská kůže odolná vůči ultrafialovému záření, kovové prvky a uhlíkové kompozity 

 

Praha, 15/07/2021 - "Nikdy bych si nepomyslela, že uvidím, jak CUPRA Formentor proráží mořské vlny, ale nakonec se nám to podařilo zrealizovat," říká hrdě Francesca Sangalliová, vedoucí konceptu a strategie v oddělení barev a materiálů značky CUPRA, zatímco pluje v blízkosti barcelonského přístavu na palubě jachty De Antonio Yachts Formentor D28. Tato koncepční loď, inspirovaná modelem CUPRA Formentor VZ5, přenáší fascinaci z vysokých výkonů a sofistikovanost značky CUPRA z asfaltovaných silnic na vodu. Vývoj vysokovýkonné jachty s designovými prvky modelu CUPRA Formentor VZ5 probíhal ve spolupráci s barcelonským výrobcem lodí De Antonio Yachts.

Zrozen s geny značky CUPRA.

Značka CUPRA se rozhodla dobýt moře v rámci svých snah o vytvoření vesmíru zážitků, které souvisejí s jejími vozy a reprezentují její životní styl. "Jsme barcelonská značka a máme velmi silný vztah k moři," říká Sangalliová. CUPRA nalezla pro svůj záměr dokonalého partnera, barcelonského výrobce lodí De Antonio Yachts, s nímž vyvinula koncepční jachtu inspirovanou modelem Formentor VZ5. "Tento typ lodi, její rozměry a design ve všech ohledech ladí se značkou CUPRA a skvěle se k ní hodí. Při pohledu na oba produkty vidíte stejné geny a máte stejné pocity," dodává designérka.

Výzva, jak spojit dva světy.

Tým designérů značky CUPRA stál před velkou výzvou: "Chtěli jsme přenést esenci modelu Formentor VZ5 do tvarového řešení jachty, museli jsme však zohlednit některé aspekty, jimiž se při návrhu designu automobilů nezabýváme, například slanou vodu nebo vliv slunce. Nemohli jsme například použít stejné materiály, jaké používáme v interiéru. Naštěstí máme nejmodernější technologie a při navrhování nových materiálů jsme šli o krok dál," vysvětluje Sangalliová. Specialisté značky CUPRA vytvořili veganskou kůži, která odolává působení ultrafialového záření, a pro jachtu testovali nejsofistikovanější materiály, například tvrdá dřeva, uhlíkové kompozity a kovové prvky, jimiž je vybaven model CUPRA Formentor VZ5. "Při navrhování designu této jachty bylo skvělé, jak jsme se vzájemně učili jeden od druhého. Na této lodi je mnoho povrchů a detailů. Kombinací různých materiálů jsme dosáhli dokonalé rovnováhy mezi oběma světy," říká Mariano Suñé, designér ze společnosti De Antonio Yachts.

DNA modelu Formentor VZ5.

K vyjádření sportovních výkonů a podstaty exkluzivního modelu, který byl jako první 100% navržen a vyvinut pro značku CUPRA, byly použity stejné barvy a povrchové úpravy, jež patří mezi charakteristické prvky vozu Formentor VZ5. "Trup jsme nalakovali matně modrým odstínem Petrol Blue Matt a výsledek je působivý. Tuto barvu jsme zkombinovali s odstínem černého chromu a u některých detailů jsme použili naši stěžejní barvu mědi. Tím jsme vytvořili dojem mimořádné sofistikovanosti a automobilovou atmosféru, která je u lodí neobvyklá," říká Sangalliová. K jedinečnému stylu trupu přispívají také diagonální linie s odlišnou povrchovou úpravou. "Dosáhli jsme vizuálního dojmu pohybu, který dodává jachtě stejně silný charakter, jakým vyniká i model CUPRA Formentor VZ5," říká Suñé.

Po zemi i po moři ve stejném duchu.

Tato koncepční jachta je jedinečným designovým cvičením, na jehož základě vznikne speciální limitovaná edice modelu D28 s ikonickými barvami a povrchovými úpravami značky CUPRA. Její prodej bude zahájen na konci roku 2021. Jachta De Antonio Yachts D28 Formentor, inspirovaná modelem CUPRA Formentor VZ5, je teprve začátkem spolupráce obou značek CUPRA a De Antonio Yachts. Oba partneři v rámci svého úsilí o trvalou udržitelnost v současnosti pracují na vytvoření jachty s hybridním pohonem. S jejím představením se počítá v příštím roce.

 

CUPRA Formentor VZ5

Výkon 390 k

Pětiválcový motor

20" kola

Brzdové třmeny Akebono v odstínu mědi

Difuzor z uhlíkového kompozitu

Čtyři koncovky výfukové soustavy v odstínu mědi

 

De Antonio Yachts D28 Formentor

Výkon 400 k

Nejvyšší rychlost 40 uzlů (74 km/h)

Vnější délka 7,99 metru

 

Spustit video

CUPRA je nekonvenční značka, která vyzývá etablovanou konkurenci moderním designem a sportovními výkony a která z Barcelony inspiruje svět progresivními vozy a zážitky. Nezávislá značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA udržela v roce 2020 vzestupný trend prodeje díky 11% nárůstu na 27 400 prodaných vozů. Mimořádně silné poptávce se těšily modely CUPRA Ateca a CUPRA Leon. Kromě toho byl na trh uveden model CUPRA Formentor, první vůz exkluzivně navržený a vyvinutý pro značku CUPRA. V roce 2021 představí CUPRA model CUPRA Formentor také ve verzích Plug-in Hybrid a první 100% elektromobil, CUPRA el-Born. Těmito modely dokáže, že elektrifikace se dokonale doplňuje se sportovním charakterem.

CUPRA se letos zúčastní terénních závodů Extreme E pro elektricky poháněná SUV. Kromě toho je exkluzivním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, a prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří sdílejí hodnoty značky. Mezi jeho členy patří mimo jiné německý fotbalový brankář Marc ter Stegen, švédský závodní jezdec Mattias Ekström a pět z nejlepších padelových hráčů na světě.